Zbyt niskie napięcie na tylnej szybie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pat1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:15
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Zbyt niskie napięcie na tylnej szybie

Post autor: pat1985 » ndz lis 28, 2010 16:55

Witam!
Mam następujący problem, a mianowicie nie mam ogrzewania tylnej szyby, kombinowałem, mierzyłem i wiem następujące rzeczy:
1. Po podłaczeniu drugiego akumulatora dwoma przewodami szyba grzeje i w kilka minut jest bez lodu.
2. Po zmierzeniu napięcia na konektorach na szybie mam okolo 9,5V to stanowczo za mało.
3. Do włącznika w kabinie dochodzi 11,8V i wychodzi tyle samo, więc jego awarię lub zaśniedziałe styki można wykluczyć.
4.Przewody w klapie sprawne i sprawdzone, połączenia są na małych kostakch bo klapa była już wymieniana, przed i za kostką napięcia są takie same.
Na 99% wiem, że to wina zbyt niskiego napięcia. Nie wiem tylko jak te kable tam lecą!. Niby z włącznika wychodzą dwa przewody czarno-żółty i zielono-szary, ale do klapy nie dochodzi zaden z nich. Zasilanie jest na czarnym i jednym z brązowych. Nie wiem czy przewody z włącznika mają biegnąć bezpośrednio do klapy ?. czy może przez jakieś urządzenia typu styczniki czy przekażniki ?? Prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego niby małego problemu, a denerwującego zwłaczasza przy aurze jaka jest teraz za oknem :(

Autko do dokładnie Golf II poj.1.3kat, rok 87.

Pozdrawiam Patryk



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zbyt niskie napięcie na tylnej szybie

Post autor: Lipek81 » ndz lis 28, 2010 22:29

Przewody z włącznika idą poprzez złącze deski rozdzielczej (na prawo od kierownicy, pod konsolą, koło nagrzewnicy) do skrzynki bezpieczników. Dalej ze skrzynki idzie na tył, kolo lampy lewej są złącza elektryczne i dalej słupkiem do klapy tylnej. Sprawdź jeszcze napięcie między jednym z kabelków zasilającym ogrzewania szyby a masą. Może po prostu masa od ogrzewania jest słaba.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Re: Zbyt niskie napięcie na tylnej szybie

Post autor: Johnatan » pn lis 29, 2010 00:09

Podepne sie.. Też tak myśle, że niemrawo mi szyba chodzi.. pochwalcie sie jakie macie niepiecie na stykach. Pozdrawiam


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zbyt niskie napięcie na tylnej szybie

Post autor: Paweł Marek » pn lis 29, 2010 00:27

pat1985 pisze:Po zmierzeniu napięcia na konektorach na szybie mam okolo 9,5V to stanowczo za mało.
jeśli nie odpiąłeś konektorków od szyby to taki pomiar nic nie daje, a jeśli odpiąłeś to znowuż cudów niema żeby przy sprawnym okablowaniu taka strata była. Odepnij wtyczkę od włącznika i mierz opór kabla od wtyczki włącznika do konektorka szyby i od drugiego do masy, jak jest poniżej jednego oma to jest ok


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pat1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:15
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Re: Zbyt niskie napięcie na tylnej szybie

Post autor: pat1985 » pn lis 29, 2010 23:15

Mówiąc o poiarze na konektorach na szybie miałem na myśli pomiar po ich odpięciu. I mam tam około 9,4-9,5V.
Pomysł z pomiarem od konektorów (odłączonych :)) od szyby do samego włącznika to dobry pomysł, jutro to sprawdzę.
Próbowałem mierzyć "inną" masą ale efekt jest ten sam czyli 9,5V, próbowałem w różnych miejscach i zawsze wychodzi tyle samo, czyli zdecydowanie to problem z "+".

Dziękuję za podpowiedzi i czekam na kolejne, wszytkie sprawdzę i będę pisał o postępach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości