Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: kodix13 » śr lis 24, 2010 09:21

L
KrisXP pisze: KrisXP » 22 lis 2010 15:33

Podczas wizyty u mojego mechanika stwierdziliśmy też klocki ja
Ja tarcze i klocki wymieniałem w listopadzie 2009 na dzień dzisiejszy nie są zużyte, a problem pojawił sie w lipcu 2010. Rozmawiałem z mechanikiem i mówi że to może przegób na półosi, tylko jeszcze nie wie czy wew czy zewnetrzny, dziś bedę to sprawdzał


Kodix

eles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 20, 2007 15:36
Lokalizacja: Tarnow

Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: eles » śr lis 24, 2010 23:18

Kolegokodix13, chcę tylko potwierdzić to co mówił mechanik,miałem identyczne objawy w firmowym samochodzie tzn.wyczuwalne drgania zwiększające się przy jechaniu na łuku w prawo wraz ze wzrostem prędkości,raz drgania były większe raz mniejsze a winowajcą był właśnie przegub wewnętrzny a dokładnie prawy.



mariuszhajduk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:25

Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: mariuszhajduk » czw lis 25, 2010 00:00

PANOWIE...!!!! ALE NUMER...!!!!
PRAGNE POINFORMOWAĆ ZE TO NIE KOŁO, TYLKO SRODKOWY TŁUMIK OCIERAŁ O OSŁONE W KTÓREJ JEST GUMA .
GUMA POPROSTU SPARCIAŁA I TŁUMIK OCIRAŁ O TĄ METALOWĄ OBEJME, A JA MYŚLAŁEM ZE TO KOŁO , POPROSTU DZWIĘK PRZENOSIŁ SIĘ DO PRZODU PO PRAWEJ STRONIE, SAM NIE MOGE W TO UWIERZYĆ ZE TO TŁUMIK. :kac: :kac: :kac:
NA DODATEK WSZYSCY MECHANICY TWIERDZILI ZE TO KOŁO, ALE MAM SUPER FACHOWCA I GORĄCO BYM GO POLECIŁ
ZNAM CHŁOPAKA OD 15 LAT, SZKODA ZE NA SAMYM POCZĄTKU NIE POJECHAŁEM DO NIEGO... :pub: :pub: :pub:
Panowie sprawdzcie to....



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: kodix13 » sob lis 27, 2010 08:12

eles pisze:Kolegokodix13, chcę tylko potwierdzić to co mówił mechanik,miałem identyczne objawy w firmowym samochodzie tzn.wyczuwalne drgania zwiększające się przy jechaniu na łuku w prawo wraz ze wzrostem prędkości,raz drgania były większe raz mniejsze a winowajcą był właśnie przegub wewnętrzny a dokładnie prawy.
W poniedziałek pojadę się przekonać, ale skoro u Ciebie taka sprawa się pojawiła to penie jest to, powiedz czy orientujesz się jaki koszt jest takiej wymiany?


Kodix

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: kodix13 » sob lis 27, 2010 08:16

mariuszhajduk pisze:PANOWIE...!!!! ALE NUMER...!!!!
PRAGNE POINFORMOWAĆ ZE TO NIE KOŁO, TYLKO SRODKOWY TŁUMIK OCIERAŁ O OSŁONE W KTÓREJ JEST GUMA .
GUMA POPROSTU SPARCIAŁA I TŁUMIK OCIRAŁ O TĄ METALOWĄ OBEJME, A JA MYŚLAŁEM ZE TO KOŁO , POPROSTU DZWIĘK PRZENOSIŁ SIĘ DO PRZODU PO PRAWEJ STRONIE, SAM NIE MOGE W TO UWIERZYĆ ZE TO TŁUMIK. :kac: :kac: :kac:
NA DODATEK WSZYSCY MECHANICY TWIERDZILI ZE TO KOŁO, ALE MAM SUPER FACHOWCA I GORĄCO BYM GO POLECIŁ
ZNAM CHŁOPAKA OD 15 LAT, SZKODA ZE NA SAMYM POCZĄTKU NIE POJECHAŁEM DO NIEGO... :pub: :pub: :pub:
Panowie sprawdzcie to....
Cieszymy się razem z Tobą ale Twój problem odbiega nieco od naszego, u mnie występują bicia a nie tarcia. Koła inne, opony nowe, łaczniki nowe, amory nowe, gumy drążków nowe, tarcze i klocki przebieg 30 tyś. A stuki nie ustają, więc przegub jest największym podejrzanym. Mam nadzieje że moje drążenie tematu doprowadzi w końcu do zlikwidowania usterki w naszych autkach .Pzdr :smoke:


Kodix

mariuszhajduk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt paź 19, 2010 22:25

Re: Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: mariuszhajduk » sob lis 27, 2010 10:47

Koszt takiej wymiany to max 50 zł. ja u znajomego zrobiłem to za 35 zł wymiana jakiejś metalowej obręczy wraz z gumą...
Naprawdę warto sprawdzić, bo będziesz ładował kasę w koło bez sensu...
Pozdrawiam :) :) :)



KrisXP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 03, 2008 00:22
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: KrisXP » pn lis 29, 2010 18:22

Na przeglądzie diagnosta stwierdził że przegub zewnętrzny się tak zachowuje.
Mój mechanik ze wewnetrzny :panna:
Podobno jeszcze kula prawego wahacza mam do zrobienia,ale to nie powinno mieć to takiego wplywy jak przegub czy tarcza hamulcowa.

3 fachowców siedziało już w kanale pod moim autem ale raczej żaden nie szarpał za tłumik.
Też sprawdzę.



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: kodix13 » czw gru 02, 2010 06:50

w naszym przypadku nie jest to tłumik, przegub wew. , mój mechanik też to potwierdził :) W następnym tygodniu jak tylko mróz zelżeje jadę z nim do mechaniku...


Kodix

Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: kodix13 » sob sty 22, 2011 14:37

słuchajcie jest nowość w tej sprawie, a mianowicie jeden z mechaników uznał że przyczyną stuków są jakieś satelitki w skrzyni biegów....ktoś coś rozumie?


Kodix

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: Zimny Chirurg » sob sty 22, 2011 16:50

kodix13 pisze:słuchajcie jest nowość w tej sprawie, a mianowicie jeden z mechaników uznał że przyczyną stuków są jakieś satelitki w skrzyni biegów....ktoś coś rozumie?

dyfer. Pewnie chodzi mu o nity. Ale czy to to to by trzeba było rozebrać skrzynie.

Pzodro.

ZC



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Stuki w lewym kole dziwne niestandardowe...

Post autor: kodix13 » sob sty 22, 2011 17:31

Bylem,widziałem, a mianowicie mechanik pokazał mi olej ze skrzyni, (gesty i jak się nim pomiesza jest kolor stalowego, podobno się kończy układ różnicowy) co o tym myślicie... :goof:


Kodix

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości