ściąga na prawo

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Grzeg26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 09:07
Lokalizacja: KAtowice

ściąga na prawo

Post autor: Grzeg26 » pn lis 29, 2010 16:34

Witam
tak przeglądałem forum i nic nie znalazłem podobnego - a mam problem -- mianowicie
Wymieniłem tzn mechanik wymienił prawą końcówkę drążka kierowniczego i pojechałem później na zbieżność.
Gość ustawił mi zbieżność i kąty bo były rozjechane i na drugi dzień zaczęło mi ściągać auto na prawo.
Następnie facet znów ustawił zbieżność i kąty - a kąt prawy się rozjechał i znów po wyjechaniu mi śćiąga...
O co chodzi ??
Może być tak że kolumna MACpersona jest uszkodzona w miejscu regulacji?? Miał Ktos coś takiego??
Bo tak twierdzi mechanik - od zbieżności


Golf III 94r. 1,6 silnik

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

ściąga na prawo

Post autor: FURMAN TDI » wt lis 30, 2010 00:31

Jedź na diagnostykę niech ci sprawdzą ogumowanie- w jakim stanie są tuleje wahaczy -mogą gumy być już wymęczone albo nawet pęknięte i pięciokrotne ustawianie nic tu nie da :bajer:


...zawsze coś

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ściąga na prawo

Post autor: Paweł Marek » wt lis 30, 2010 00:34

Grzeg26, albo źle ustawił, albo stare opony są krzywo niesymetrycznie zdarte z powodu wcześniejszych błędów ustawień i problem ustąpi dopiero jak je zmienisz na nowe. Założenie innych np z tyłu może też wyjaśnić sprawę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Grzeg26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 09:07
Lokalizacja: KAtowice

Re: ściąga na prawo

Post autor: Grzeg26 » wt lis 30, 2010 09:48

dzieki za podpowiedzi :-) jade w czwartek do mechanika zobaczymy

Jesli chodzi o ogumienie jest wlasnie nowe -nowe zimówki dlatego szkoda mi opon :-((
Samochód był tez specialnie na stacji diagnostycznej sprawdzany czy nie poszło coś z zawieszeniem.
i nic nie wyszło -
Dwa razy sprawdzali.

ALe jak założył osprzęt to odrazu wyszło że jak to ujął "uciekło koło" - kąt ustawił na nowo - i znowu ściąga na prostej drodze.


Takze jeżdze od drzwi do drzwi
Normalnie czeski film - a muszę w końcu coś zrobić -



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ściąga na prawo

Post autor: Paweł Marek » śr gru 01, 2010 01:03

Problem może być w zużytych tulejach wahacza czy łożyskach amortyzatorów, własciwie przed ustawieniem zbieżności powinien spec to sprawdzić i odmówić ustawiania zbieżności jeśli coś jest do wymiany, no ale w praktyce każdy tylko patrzy kase brać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości