Variant- Elektryczny zamek klapy bagażnika czasem nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Variant- Elektryczny zamek klapy bagażnika czasem nie działa

Post autor: piori » pn lis 29, 2010 09:34

Witam,
Mam problem z zamkiem bagażnika w mk4 variant 2004 - jest on w tym modelu sterowany elektrycznie, jednak nie zawsze działa. Z mechaniką tego zamka jest chyba wszystko OK, bo gdy silniczek nim sterujący zadziała, to zawsze klapa się otwiera. Problem jest jednak taki, że silniczek nie zawsze się włącza. W klamce znajduje się chyba jakiś mikrowłącznik, po naciśnięciu jej słychać typowe kliknięcie. Normalnie podejrzewałbym o uszkodzenie właśnie ten włącznik, ale zauważyłem, że czasem przy otwartej klapie oświetlenie bagażnika mrugnie, a w jakimś archiwalnym (zamkniętym) temacie przeczytałem, że oświetlenie i elektryka zamka mają wspólną masę - więc może przyczyna leży właśnie w tej masie?
Prosiłbym kolegów bardziej obytych z tym autem o wskazówki gdzie szukać przyczyny. W którym miejscu może znajdować się mocowanie tej masy? Szukać w klapie, czy raczej gdzieś pod tapicerką bagażnika?
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Variant- Elektryczny zamek klapy bagażnika czasem nie działa

Post autor: martinezz123 » pn lis 29, 2010 12:13

to mrugnięcie które opisujesz to ja widziałem chyba we wszystkich golfach , też mnie to kiedys zastanawiało i przeglądałem auta i wydaje mi sie że jest to mignięcie związane z czasowym wygaszenie światełka , a że w bagażniku nie ma czegoś takiego więc sobie na ułamek sekundy przygasa i dalej świeci , bynajmniej ja mam cały układ nowy i też mam takie mrugnięcie .
U mnie był taki sam objaw czasem było tak że nacisnąłem klamke z tyłu ( elektryczną ) i nic sie nie stało , było to bardzo drażniące , po rozebraniu okazało się że leciutko jest naderwana ta guma która pokrywa tą klamkę i tamtędy dostawała się wilgoć która to ostatecznie skończyła ten mikrostyk w klamce , nie bawiłem sie w naprawę bo udało mi sie kupić cały zestaw okazyjnie z innego golfa ( całą tą elektrykę tylnej klapy ) i wymieniłem wszystko , a kupiłem wszystko bo silniczek tez miał jakieś przystanki już . tak więc podsumowując albo silniczek albo ten włącznik ( mikrostyk ) w klamce .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Variant- Elektryczny zamek klapy bagażnika czasem nie działa

Post autor: piori » pn lis 29, 2010 13:19

martinezz123 pisze: leciutko jest naderwana ta guma która pokrywa tą klamkę
O widzisz, u mnie chyba też już nie jest szczelna i może być to samo co u Ciebie. Pewnie dopiero w weekend się za to zabiorę, ale dzięki za trop.

EDIT:
Dla ludzi mających podobny problem tu znajduje się fotoporada naprawy mikrostyku: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=335425" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości