Ile km ujedzie TDI bez ładowania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: krzys_jg » sob lis 27, 2010 13:35

Mam takie pytanko, ile km można mniej więcej zrobić takim TDIkiem bez ładowania, zakładamy, że jedziemy drogą szybkiego ruchu, aku tak jak w orygiale ok. 72Ah naładowany, pobór mocy to sam komp, czujniki, nastawnik pompy itp, bez włączonych świateł, wszystkich zbędnych odbiorników, (nie bawiąc się w wyciąganie bezpieczników ABS itp.) droga prosta poza miastem, temperatura dodatnia? Miał ktoś możne podobny przypadek w swoim TDI, ile ujechaliście zanim aku zdechło? Pytam tak z czystej ciekawości bo koledze dzisiaj zdarzyła się taka sytuacja, co prawda blisko domu, ale ciekaw jestem ile dałoby radę ujechać?



twromek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 21, 2007 18:10
Lokalizacja: Oderwalde
Kontakt:

Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: twromek » sob lis 27, 2010 13:48

Ja mam ori aku VW, jakoś 74Ah, tyle, że ma już ładnych parę lat. Na włączonych normalnych światłach mijania przejechałem bez ładowania 40km i nic się nie działo, droga to w większości zabudowany, poza zabudowanym jechałem dosyć powoli. Tyle, że to zwykły D, więc odpada całą elektronika, ale ile ona też bierze prądu.



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: krzys_jg » sob lis 27, 2010 14:03

Zwykłym klekotem można jeździć i jeździć nie włączając świateł itp. nie gasząc i odpalając silnika :) , TDI już ma trochę elektorniki, 40km też spokojnie zrobi, ale ciekaw jestem czy te 200-300km by zrobił?



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: Adamm » sob lis 27, 2010 15:23

na swiatlach z radiem i CB zrobilem 200 KM z wawy do bialego stoku

na wylocie z wawy mignela mi kontrolka tylko i zgasla, w bialym zaczal chodzic jak na przestawionym kacie wtrysku (bardzo metalicznie) opadly do 1/4 wskazniki paliwa i temperatury, wylaczyly sie predkosciomierz i obrotomierz :)

jak zgasl to juz kaplica


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: Sztomel » sob lis 27, 2010 15:47

jestem przekonany, że w takich warunkach jak podałeś krzys_jg to spokojnie jest do zrobienia 300 km o ile nie więcej (a raczej więcej). Swoim zrobiłem 90 km w cyklu miejskim tj. Rybnik - Racibórz (30 km) trzy kursy tam i z powrotem czyli 90 km tzn. z Raciborza już nie wróciłem w warunkach : brak ładowania z powodu zerwanego paska wielorowkowego (czyli również bez wspomagania układu kierowniczego), pora nocna więc na światłach, deszcz więc na włączonych wycieraczkach na stałych niskich obrotach wycieraczek, włączonej dmuchawie na 2 prędkość nawiewu aby szyba nie parowała.


Obrazek

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: krzys_jg » sob lis 27, 2010 16:02

Czyli te 300-400km w takich warunkach jak opisałem powinno dać się zrobić, ok dzięki koledzy :) może ktoś później jeszcze coś dorzuci



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Re: Ile km ujedzie TDI bez ładowania

Post autor: damian-ppp » śr gru 01, 2010 17:58

Miałem przyjemnośc jazdy bez ładowania (aku 72Ah) w deszczu, temperatura około 10 stopni, dodatkowo światła mijania (wiczór), udało mi się przejechać tak 160 km... Trasa i miasto... Wydaje mi się, że spokojnie mógłbym jeszcze 80 km przejechać...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 66 gości