Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Post autor: mazt » pn lis 22, 2010 13:42

Witam, od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Golf 4 1.6 16v AUS rocznik 2000. Mam wątpliwości co do sprawności skrzyni biegów. Zmiana biegów nie jest płynna i to wydaje mi się, że to nie jest kwestia przyzwyczajenia. Jeżdżę już tym autem 2 miesiące i zrobiłem 2500 tys. km, więc to nie mało jak na przyzwyczajenie się do nowego auta. Chodzi to, że nie jest możliwe wyczucie idealnego momentu na redukcję. Zawsze jak popuszczam sprzęgło i dodaje gazu to czuje raz delikatne a raz mocniejsze szarpnięcie. Dzieje się tak głównie jak zmieniam bieg 1 > 2 i 2 > 3. Wcześniej jeździłem Fordem Focusem i takich cyrków nie było. Biegi zmieniały się płynnie i jeździło się komfortowo. Poza tym w Golfie bardzo wysoko bierze sprzęgło co również jest bardzo niewygodne. Czy ktoś może mi coś doradzić w tym zakresie? Liczę na konkrety. Pozdrawiam!!!



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Post autor: robidid311 » pn lis 22, 2010 20:39

...powiem Ci tak słynne powiedzenie TEN MODEL TAK MA :) Szarpania przy redukcji biegow w tych maszynach jest spowodowane generalnie mocowaniem zespołu napędowego do nadwozia,dokladnie chodzi o poduszke od strony skrzyni biegow.Juz nowa poduszka ma pewien luz,ktory obiawia się luzami w układzie przeniesienia napędu i dlatego my odbieramy to jako szarpnięcia.Jest na to pewien sposob...zamontować nie orginalna częsc,one przewaznie są o innej sztywnosci i nie posiadają luzow(chodzi o gumy i ich strukture).Ale mogę Ci zagwarantować ze wszystkie szumy,trzaski,klekot silnika będą Ci sie przenosiły do kabiny,będzie o wiele głosniej niż na orginałach(wiem z autopsji).Porostu wynika z tego ze VW nie dopracował sposobu mocowania jednostki,lub jednostki mają tendencje w tym punkcie do nadmiernych drgan aby zatosować poduszke taką jak sie nalezy.A jezeli chodzi o sprzęgło to mogę potwierdzić ze punkt załanczania ma zbyt wysoko :) Albo pokochasz VW z jego wadami albo....zdrada i rozwod :grin: POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Post autor: mazt » pn lis 22, 2010 22:10

Czyli mówisz, że i u Ciebie występują takie w sumie delikatne szarpnięcia przy redukcji biegów? Powiedz mi czy wysprzęglasz do dna czy nie?



robidid311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:25
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Post autor: robidid311 » pn lis 22, 2010 23:13

...tak,u mnie tez jest ten objaw i pewnie wiele osob moze to potwierdzić.Rowniez moge odpowiedzieć twierdząco co do sprzęgła...do dna :pub:



Awatar użytkownika
pawex
Golfiarz
Golfiarz
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Post autor: pawex » wt lis 23, 2010 20:03

robidid311 pisze:...tak,u mnie tez jest ten objaw i pewnie wiele osob moze to potwierdzić.Rowniez moge odpowiedzieć twierdząco co do sprzęgła...do dna :pub:
witam, ja także to potwierdzam :D
po zakupie myślałem , że skrzynia do wymiany . Objeździłem wszystkich mechaników, którzy wymyślali różne teorie: sprzęgło, skrzynia pada- auto pośmiga jeszcze miesiąc i będzie poważny remont :D
na szczęście jeżdżę od tamtej chwili już ponad 2 lata , w sumie nie mam już problemów z szarpnięciami itp. - doszedłem do perfekcji :D

Jest tylko jeden sposób: musisz się do tego przyzwyczaić, za kilka miesięcy dojdziesz do wprawy i nie będziesz zwracał na to uwagi hehe :pub: pozdrawiam



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Problem ze skrzynią biegów/sprzęgłem?

Post autor: mazt » śr lis 24, 2010 00:14

Dzięki Panowie za odpowiedź!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości