Dorobienie klimy i ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Anty1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw lis 18, 2010 18:39

Dorobienie klimy i ABS

Post autor: Anty1234 » pt lis 19, 2010 22:46

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem golfa III, wszystko spoko nawet ^^ tylko denerwuje mnie to ze nie mam ABS, jesli chodzi o klime to juz na niej mi tak strasznie nie zalezy, ale chcialbym sie dowiedziec czy duzo jest wymian zeby dorobic ABS i klime silnik to 1.9TDI 1994 rok

Jak ktos wie to niech napisze co musze wymienic zebym mogl tego absa zamontowac no i klime tez ^^

Z gory dzieki :pub:



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Dorobienie klimy i ABS

Post autor: Mati44 » sob lis 20, 2010 00:54

No trochę tego jest łącznie
ABS
1. Pompa hamulcowa pod ABS ze sterownikiem
2. Wiązka elektryczna kompletna ab esu
3. Komplet czujników ABS
4. Piasty z miejscem na czujniki i z koronkami ABS
5. Kontrolka ab esu
Chyba to wszystko a jeśli o czymś zapomniałem to na pewno ktoś jeszcze dopisze :)
Klima
Zestaw można kupić za ok 900zł oryginał oczywiście
1. Nagrzewnica
2. Wiązka elektryczna
3. Panel sterowania
4. Węże, chłodnica klimy
5. Kompresor klimy, osuszacz i tego nie jestem pewien chyba łapę od alternatora bo dochodzi tam kompresor najlepiej kupić po prostu cały zestaw wymontowany z innego Golfika :)
PozdraVWiam



Anty1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw lis 18, 2010 18:39

Dorobienie klimy i ABS

Post autor: Anty1234 » sob lis 20, 2010 01:03

Duzo mi tym wyjasniles. Z klimy narazie zrezygnuje, ale mysle ze kiedys ja zamontuje jak tylko cos zarobie ^^.

Teraz z tym absem... jak znajde golfa z silnikiem 1.9tdi i bedzie on posiadal ABS to wystarczy ze wyciagne z niego wszystko co mi bedzie potrzebne i zamontuje do swojego, czy bede musial cos u siebie przerabiac ?? . Musze miec inna belke z tylu jak chce ten abs zalozyc ? czy bede musial zmienic tarcze i klocki z przodu ?? Ile myslicie beda kosztowaly w sumie te wszystkie czesci ?? zeby mnie koles nie wykiwal na zlomie ^^



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dorobienie klimy i ABS

Post autor: Paweł Marek » sob lis 20, 2010 09:30

Anty1234, kolega ci mniej więcej wymienił co potrzeba, ale powinieneś użyć wyszukiwarki bo było wielokrotnie opisywane. Z tyłu nie belka inna tylko czopy z gniazdami na czujniki, z przodu to samo. Z tyłu koronki do ABS można przełożyć na bębny lub piasty tarcz zależy co tam masz nie napisałeś, z przodu inne piasty z koronkami. Do elektryki należą jeszcze przekaźniki, kable czujników. Wszystko musisz wyjąć. I szukając wiedz że w 95 roku jest zmiana systemu ABS. W starszym układzie jest sterownik pod kanapą, a pod maską tylko pompa z modulatorem, w nowszych sterownik zintegrowany z pompa pod maską.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Anty1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw lis 18, 2010 18:39

Dorobienie klimy i ABS

Post autor: Anty1234 » sob lis 20, 2010 18:33

a jeszcze czy ktos by mogl napisac... czy duzo jest z tym przerobek czy to bedzie cos jak plug & play ..?



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Dorobienie klimy i ABS

Post autor: Mati44 » sob lis 20, 2010 19:05

Raczej głównie plug & play



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości