Układ wydechowy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 18:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Układ wydechowy?

Post autor: marlek » ndz maja 14, 2006 20:18

Witam.

Przepraszam za może oczywiste pytanie, ale...
od kilku dni coś zaczęło mi postukiwać przy dodawaniu gazu. Wczoraj przejechałem kilka km, zostawiłem autko na 2 godziny i, zaczęło wyć jak WRC, przy dodawaniu gazu i przy redukcji na wysokich obrotach, na biegu jałowym jest cicho. Dodatkowo jakby reakcja na pedał gazu się zmniejszyła. To nie jest stukanie ( mocowanie tłumika końcowego jest ok), raczej b. głośne wycie. Nie jest też z tyłu auta, raczej bliżej silnika. Podejrzewam układ wydechowy, ale czy na pewno? To moje pierwsze autko, nigdy nic takiego mi się nie przydażyło. Jutro rano zbudzę chyba całe osiedle, po południu muszę coś z tym zrobić, bo normalnie obciach :panna: tylko właśnie- gdzie jechać, nie mam kanału.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz maja 14, 2006 20:34

prawdopodobnie pekło ci połączenie elastyczne pomiędzy kolektorem a rurą wydechową, a reakcją na gaz się nie martw, tak zawwsze jest jak jest układ rozprężony to efekt jest właśnie taki(do tego dochodzi jeszcze hałas który poteguje wrazenie ze auyo jest mułowate), warto pojechać na kanał i na odpalonym silniku to sprawdzić (w którym miejscu dmucha)


:-k ...

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz maja 14, 2006 23:31

marlek - kiedyś przerabiałem takie wycie, jak mi się upaliła rura między katalizatorem a środkowym tłumikiem... Tak, jak mówisz - WRC pełną gębą, ludziska się za moim Goferkiem oglądali, że hej! :-) Jako, że byłem w trasie - miałem jeszcze 40 km do domu. Skończyło się bólem głowy (od hałasu) i spawaniem rury - u Ciebie pewnie też bez kanału się nie obejdzie.



marlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 18:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: marlek » pn maja 15, 2006 22:33

Dzięki za podpowiedzi.
Faktycznie, urwał się łącznik elastyczny (plecionka).
Nowa część + robocizna - wspawanie jeszcze jakiejś rurki: koszt 150 . Mam wrażenie, ze przepłaciłem o jakieś 50 zeta.
Pozdr.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 463 gości