problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gambit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 09, 2009 19:01
Lokalizacja: gorzow

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: gambit » pt lis 12, 2010 23:08

jestem po wymianie sprzegła na nowe(zacks?)w golfie 1.4 16V. Sprzegło było na wykończeniu, chrobotanie, wibracje pedału etc. jednak po wymianie na nowe pojawił sie inny problem... na nowym komplecie (tarcza, docisk, łożysko) na włączonym silniku podczas włączania głownie wstecznego słychać zgrzyt i czuć lekkie szarpniecie autem. Mechanik mówił (jak dobrze pamiętam) o wysprzegliku i pompie? jest również opcja, że tarcza sprzęgła ma się dotrzeć a problem zniknąć. Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: LoLs » pt lis 12, 2010 23:54

wyregulować długość wodzików/wybieraków co idzie od dźwigni do skrzyni będzie git


[URL=https://meettomy.site]Sexy Womans in your town[/URL]

gambit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 09, 2009 19:01
Lokalizacja: gorzow

Re: problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawn

Post autor: gambit » sob lis 13, 2010 00:16

LoLs pisze:wyregulować długość wodzików/wybieraków co idzie od dźwigni do skrzyni będzie git
mechanik walczył z tym problemem dość długo, nie umiałby tego wyregulować? raczej mało prawdopodobne, jutro zapytam



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: LoLs » sob lis 13, 2010 00:31

ja miałem przypadek w skodzie ze po wymianie sprzęgła ciężko chodziły biegi , coś zgrzytało i szarpało jak się okazało jak się wyciąga skrzynie to na poduszce się nie ustawia po starym znaku tylko jak się uda a tam jest fasolka i delikatnie się skrzynia przestawia i zmieniają się długości ,taki miałem ja problem


[URL=https://meettomy.site]Sexy Womans in your town[/URL]

goralski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 13, 2010 17:33

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: goralski » sob lis 13, 2010 17:55

Albo jest tarcza uszkodzona przy wkładaniu skrzyni i nie wysprzęgla dobrze



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: T.O.B.I. » pn lis 15, 2010 10:45

na pewno nie wysprzęgla skoro zgrzyta na wstecznym, on jest niesynchronizowany, jeżeli sprzęgło jest nowe to mechanizm wysprzęglania do sprawdzenia


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: J.B.S. » wt lis 16, 2010 00:27

Proponował bym porządnie odpowietrzyć. Jednak czasem przy wyjmowaniu skrzyni układ potrafi się zapowietrzyć delikatnie. A w jakiej pozycji sprzęgło "zaczyna brać"?



gambit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 09, 2009 19:01
Lokalizacja: gorzow

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: gambit » wt gru 28, 2010 16:55

odkopuję temat bo problem niestety powrócił...

w skrócie - miałem problemy ze sprzęgłemm wibracje pedału, chrobotanie. Po wscinieciu sprzegla problem znikał. Postanowilem je wymienić na nowe - cały komplet ZACHS'a, było super przez dzień, dwa... teraz słyszę znowu lekkie chrobotanie i wibracje, które są odczuwalne na całym aucie. Po wścisnięciu sprzęgła jak poprzednio wszystko milknie, cichnie... pedał jeszcze nie drży ale czuję, że problem będzie się nasilał.

btw. jakieś dwa lata temu silnik w tym aucie był wymieniany na identyczny z kodem APE (na naklejce 2001r), mechanik jednak mówi, że może pochodzić od lupo bo skrzynia nie jest idealnie dopasowana do silnika (śruby) i jak mówi to może być przyczyną problemów, sam już nie wiem...

jak sądzicie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? wszelkie rady i sugestie wskazane bo jestem do tyłu o kolejne 700 setek a żadnych efektów nie widać



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: J.B.S. » pt gru 31, 2010 01:35

Jeśli to samo oznaczenie to co może tam nie pasować.Jak zdejmowaliście stare sprzęgło to nie było widać żadnych uszkodzeń?
Wyłamania ,nie równo zużyte czy coś?



gambit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 09, 2009 19:01
Lokalizacja: gorzow

Re: problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawn

Post autor: gambit » pt gru 31, 2010 02:22

jbs-78 pisze:Jeśli to samo oznaczenie to co może tam nie pasować.Jak zdejmowaliście stare sprzęgło to nie było widać żadnych uszkodzeń?
Wyłamania ,nie równo zużyte czy coś?
było coś mocno wysunięte w samym środku jakiegoś koła, jutro zorganizuję fotki... jak przypuszczam musi być cos co powoduje to uszkodzenie, jak do tego nie dojdę wymiana sprzęgła będzie co roku... sledząc różne fora czytam często o łożysku wałka sprzęgłowego w samej skrzyni, też występuje efekt terkotania przy puszczonym sprzęgle.. rozmiawiałem dziś z mechanikiem, chce spróbować jeszcze zalać skrzynię gęstym olejem, mówił że czasami ten zabieg pomaga



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: Shmatan » pt gru 31, 2010 16:38

gambit pisze:chce spróbować jeszcze zalać skrzynię gęstym olejem
w imieniu synchronizatorów odradzam taką zabawe... jak już, to lej ori olej



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9252
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: wesol » pt gru 31, 2010 17:06

ja bym powiedzial ze zamiast popularnego oleju synt 75W90 zalałbym 75W140 mobila czy jakiegos innego znanego. Zdaje sie tylko subaru ma jakies takie wlasnie dziwne wymysly z olejem do skrzyni ze jest to ten sam olej co do silnika.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawnie

Post autor: J.B.S. » pt gru 31, 2010 18:59

Gęstego oleju nie lej bo przy takim mrozie nie dasz rady biegów zmieniać.Dawaj foty :food:



gambit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 09, 2009 19:01
Lokalizacja: gorzow

Re: problem po wymianie sprzegła, biegi nie działają poprawn

Post autor: gambit » pn sty 03, 2011 15:41

jbs-78 pisze:Dawaj foty :food:
poniżej fotki starego sprzęgła, nie wiem czy coś na nich będzie widać... na nowym sprzęgle terkotanie jest praktycznie takie samo, odczuwalne na drążku zmiany biegów i na pedale podczas zmioany biegów przy sprzęgle wcisnietym do połowy, wydaje mi się też, że głośność nasila się wraz ze wzrostem temperatury w silnikiu tak było przynajmniej dzis i jak mówiłem wcześniej, po wciśnieciu sprzegła wszystko ładnie cichnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości