Pulsujące światła i kontrolki - alternator?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Pulsujące światła i kontrolki - alternator?

Post autor: OxiDizer » pn lis 01, 2010 00:58

Witam!

Mam w swoim mk4 silnik 1.9SDI AQM. Na dworze zrobilo sie chlodniej i rano jak odpalam zimny silnik to po odpaleniu i wlaczeniu swiatel wyraznie widac pulsujace kontrolki i swiatla mijania. Dodatkowo silnik pracuje nierówno, szarpie dosc wyraznie ale nieregularnie. Problem trwa do minuty czasu, potem slysze cichutkie cyknięcie (podejrzewam przelaczenie jakiegos przekaznika) i silnik pracuje rowno, swiatla i kontrolki swiecą idealnie. Problem występuje rowniez gdy wlaczam klimatyzację - znowu silnik zaczyna szarpac i pulsuja swiatla - po jakims czasie problem zmniejsza sie (czyli mniej szarpie silnik) ale ustaje dopiero jak wylacze klimatyzację. Szarpania silnika nie czuc podczas jazdy a tylko na postoju i wolnych obrotach. Zauwazylem w silniku dodatkowe 3 swiece do podgrzewania plynu chlodniczego (tak mysle) - myslalem ze to moze one generuja duze obciazenie po rozruchu zimnego silnika i alternator nie daje rady (moze jest uszkodzony?) bo wystarczy ze silnik sie lekko rozgrzeje i problem mija (cykniecie przekaznika podejrzewam ze wylacza wlasnie te 3 swiece). Co o tym myslicie? Alternator pada? A może jakieś pojedyncze uzwojenie?



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Pulsujące światła i kontrolki - alternator?

Post autor: szawełło » pn lis 01, 2010 06:47

Diody w alternatorze lub regulator napięcia

zacznij od ładowania w twoim samochodzie powinno się mieścic w przedziale 13,5 - 14,4V, jezeli jest inaczej czyli np wieksze to prawie zawsze winny jest regulator napiecia


Ba.........................

;)

fula1313
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 30, 2010 06:31
Lokalizacja: LPU

Pulsujące światła i kontrolki - alternator?

Post autor: fula1313 » pn lis 15, 2010 22:48

miałem ten sam problem jest to regulator napięcia do wymiany u mnie niestety była sprawa dość skomplikowana mechanik po wyjęciu starego regulatora stwierdził iż mam wsadzony do swojego golfa japoński alternator do którego regulator napięcia nie jest dostępny w żadnej hurtowni!!!! musiałem wymienić cały alternator razem z regulatorem napięcia na nowy standardowy bosch koszt z robocizną 600 PLN niemniej jednak światła świecą stałym jasnym światłem silnik pracuje stabilnie nic już nie szarpie!!! ulżyło mi bardzo gdyż podejrzewałem już kolo dwu masowe :/ (ten japoński alternator to rocznik 2000 po IX)



OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Pulsujące światła i kontrolki - alternator?

Post autor: OxiDizer » pn gru 27, 2010 14:06

Długo mnie nie było ale nie miałem czasu się zabrać. Napięcie ładowania jest w porządku. Dosłownie przedwczoraj problem zaczął występować także podczas jazdy. Światła pulsują niezależnie od obrotów silnika i generalnie nie wiadomo od czego jest to zależne. Spróbuje wymienić ten regulator i zobaczę czy to coś pomoże. Jakiekolwiek dodatkowe sugestie będą mile widziane.



pablodx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 05, 2012 23:20

Pulsujące światła i kontrolki - alternator?

Post autor: pablodx » wt kwie 09, 2013 17:52

Mam ten sam problem co OxiDizer, pulsujące światła mijania, deski rozdzielczej, kontrolki i świateł wewnętrznych. Regulator napięcia jest nowy, sprawny daje napięcie 13,9V-14V.
Mój samochód to VW Golf II '91 benzyna+gaz (jeździ raczej na benzynie niż na gazie)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości