silnik ADD, sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

silnik ADD, sonda lambda

Post autor: paww18 » sob maja 13, 2006 16:54

Witam Kolegow :) , stalem sie posiadaczem goferka, 1.8 na wielopunktowym wtrysku, oznaczenie silnika ADD. Podczas wizyty u gazownikow okazalo sie ze mam padnieta sonde lambda ( 4 kabelki ma 2 biale i 2 ciemne (czarne bodajze) ). Czy ktos z forumowiczow ma taki silnik i posiada moze numer katalogowy takiej sondy? Szukalem na forum ale niestety nie znalazlem, choc temat byl walkowany juz ine raz(sonda lambda). Dzwonilem do sklepu z czesciami to pan powiedzial ze nie ma takiego silnika w programie i potrzebuje numer sondy zeby jakis zamiennik mi ewentualnie sprzedac. Bardzo prosze o pomoc, punkciki poleca :grin:
Od razu informuje ze na tematy mototoryzacyjne jetsem zielony praktycznie :) a w/w golfik ot moje pierwsze autko :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob maja 13, 2006 17:51

paww18 pisze: Dzwonilem do sklepu z czesciami to pan powiedzial ze nie ma takiego silnika w programie
no bo nie był w europie sprzedawany :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » sob maja 13, 2006 21:51

to chyba raczej zrozumiale :)
na allegro pelno zamiennikow Bosh z 4 kablami, za 80-90pln, gdybym byl pewien ze bedzie pasowac to juz dzis bym zamawial, a tak musze chyba czekac do poniedzialku zeby panowie od czesci obejzeli te moje kabelki ;]



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob maja 13, 2006 21:54

oznaczenie silnika ADD
o kurde, nawet w workshopie nie ma takiego silnika.... zakładaj uniwersalną bo oryginalnej to raczej nie dostaniesz a import z wysokim kursem euro cie przygniecie. Poza tym nawet oryginał do zwykłego 1.8 (np AAM) swoje kosztuje. Polecam tani zamiennik z allegro, tylko zadbaj o gwarancje.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 13, 2006 22:00

fakt i ja go nigdzie nie znalazlem.aby nie bylo potem problemu z czesciami ojej aby tylko sie nie psul.chyba ze malo sie rozni od innych podobnych



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob maja 13, 2006 23:16

paww18 pisze:Czy ktos z forumowiczow ma taki silnik i posiada moze numer katalogowy takiej sondy?
Wątpliwa sprawa... To silnik z meksyka...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » ndz maja 14, 2006 08:45

kurcze pelna dezorientacja :) czekam co mi jeszcze jeden mechanik powie i kupuje chyba uniwersalke bo wyjscia pewnie nie bedzie. W jednym sklepie zobaczyli 4 kable i od razu 180pln powiedzieli za sonde ( najlepiej w sumie jakby pasowala od jakiegos europejskiego 1.8 multiwtryskowego silnika), w sumie jesli uniwersalna 4 kablowa dala by rade to mam sprawna sonde za polowe ceny :)
Co do silnika ot znajomy mowil ze wyglada jak zwykly 1.8 tylko ma wielopunkt wtrysk, wiec czesci pewnie podejda od "normalnego" 1.8 (nie wiem tak mysle - ale sie nie znam ;])
No nic, jak sie z tym uwine to napisze jak rozwiazalem problem. Pozdrawiam Was chlopaki. :pub:



machu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt mar 29, 2005 21:37

Post autor: machu » wt maja 16, 2006 11:29

powinna być sonda Bosch LM 12, 0 258 003 216, oznaczenie VW 021 906 265,
ten silnik był montowany w Europie do VW Polo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 16, 2006 16:53

Paww18 naprawde nie przejmuj się tak tą sondą. Zakładaj zamiennik z czterema kablami z gwarancją jak ci wyżej kolega radzi. Sondy z tego okresu sa podobne o ile nie takie same w działaniu i raczej liczy się renoma producenta a nie numeracja.
Ja na twoim miejscu jeszcze upewniłbym się co do tej sondy czy faktycznie padnięta. Z niezależnego źródła.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt maja 16, 2006 17:34

machu pisze:powinna być sonda Bosch LM 12, 0 258 003 216, oznaczenie VW 021 906 265,
ten silnik był montowany w Europie do VW Polo
Był w Polo... Ale to Polo było też z Meksyku.


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

machu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt mar 29, 2005 21:37

Post autor: machu » wt maja 16, 2006 17:39

Z sondami nie jest tak do końca, że wszystkie pasują jeżeli mają takie same przewody.
Są przecież sondy regulacyjne i diagnostyczne. Kiedyś kupiłem do swojego golfa uniwersalną, jak twierdził sprzedawca na allegro, później okazało się, że jest to sonda diagnostyczna.
Tutaj łatwo sprawdzić potrzebną sonde http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/



Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » sob maja 27, 2006 19:02

sprawe rozwiazalem idac chyba na latwizne.
kupilem w sklepie zamiennik Magneti MArelli - 4 kablowy, sonda dzis zalozona. Pozostaje chyba jeszcze podjechac na komputer zeby bledy pokasowac (tak powinienem zrobic ? bo nie wiem :) )

pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 287 gości