Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » ndz lis 07, 2010 21:43

Koledzy dzisiaj wracałem z Krakowa i wyskoczyl mi alarm ABgas Warkstat o co chodzi



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » ndz lis 07, 2010 21:59

pitus85 pisze: Może znasz jakąs lepszą firme niż NGK?
BERU też dobra

przede wszystkim musi być dobrze dobrana świeca - ilość elektrod i wartość cieplna
pitus85 pisze:Koledzy dzisiaj wracałem z Krakowa i wyskoczyl mi alarm ABgas Warkstat o co chodzi
no na moją znajomość niemieckiego to będzie komunikat o niedobrym składzie spalin (abgas). Z wolnym tłumaczeniu można napisać tak: masz złe spaliny, jedź do warsztatu (Werkstatt).

Coś jest kolego nie tak z zapłonem - co za tym idzie: niewłaściwe spalanie mieszanki paliwowej.
Z tymże zapłon rozumiem tu bardzo ogólnie - czyli zgranie się wtrysku paliwa z iskrą



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » ndz lis 07, 2010 22:27

Ogólnie jak kupiłem auto w lipcu na wolnych obrotach chodziło super przerywało na 4 biegu jak dodawałem gazu więc dałem auto do mechanika który wymienił świece wyczyścił przepustnicę filtry oleje i ogólne oględziny. Problem szarpania na 4 biegu znikł ale pojawił się właśnie problem drgania na wolnych obrotach więc oddałem auto do bardzo dobrego elektro- mechanika który sprawdził wszystko sondy, zapłon łącznie z podmianą cewki wymienił wtedy kable WN na kable z Beru na koniec vag ale świec nie ruszał. Stwierdził że od strony elektrycznej auto jest OK. Pojechałem więc znów do mechanika jadnego, drugiego, trzeciego i nic. Może rzeczywiście to te świece. Więc jakie świece kupić do 2.0i?



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » ndz lis 07, 2010 22:29

Jeszcze w międzyczasie była wymiana wydechu ale to nic nie zmieniło



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » ndz lis 07, 2010 22:44

pitus85 pisze:Więc jakie świece kupić do 2.0i?
do silnika AQY katalog volkswagena podaje właśnie świece NGK.
Katalog NGK podaje, że konkretnie takie świece: BKUR6ET-10 (V‑Line 24)



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » pn lis 08, 2010 09:17

OK dzięki sprawdze temat w moim golfiku



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: Jacek75 » pn lis 08, 2010 16:33

Kolego regulator ciśnienia paliwa czy sprawny i czy przewód podciśnieniowy regulatora nie dziurawy lub odpiety.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » pn lis 08, 2010 16:49

Jacek75 pisze:Kolego regulator ciśnienia paliwa czy sprawny i czy przewód podciśnieniowy regulatora nie dziurawy lub odpiety
zdziwiłbym się jakby to było przyczyną. Zbyt mała ilość wtrysku paliwa może się objawiać trzęsieniem na biegu jałowym ale jakby regulator dawał za małe ciśnienie, to by auto nie miało mocy w czasie jazdy. Poza tym nawet z odpiętym przewodem podciśnieniowym auto nie będzie się trząść i w miarę normalnie jeździć - sprawdzałem kiedyś u siebie.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: Jacek75 » pn lis 08, 2010 18:37

Popatrz a u mnie jak zwierzatko zjadło rurke od podciśnienia to też trzepal rozgrzany i strzelal po przygazie.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » pn lis 08, 2010 18:39

Jacek75 pisze:Popatrz a u mnie jak zwierzatko zjadło rurke od podciśnienia to też trzepal rozgrzany i strzelal po przygazie.
aha sorry, widać jednak zależy od silnika



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » wt lis 09, 2010 12:29

Panowie panowie bestia się ujawniła. Jak pisałem już wcześniej wracałem z Krakowa i wywalił mi alarm ABGAS Warkstat dziś rano podpiołem vag-a i jest alarm 16556. PO172 mieszanka za bogata rząd cylindrów 1. O co chodzi???



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » wt lis 09, 2010 13:31

Czy powodem może być sonda lambda? Tylko która ta na kolektorze czy za katem? Jak przywiozłem auto z Niemiec i podłączyłem vag-a to był alarm od sondy ale skasowałem go i więcej się nie pokazał.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » wt lis 09, 2010 15:14

pitus85 pisze:Czy powodem może być sonda lambda? Tylko która ta na kolektorze czy za katem? Jak przywiozłem auto z Niemiec i podłączyłem vag-a to był alarm od sondy ale skasowałem go i więcej się nie pokazał.
moim zdaniem raczej nie - generalnie sonda steruje składem mieszanki ale: problemy ci się zaczeły zanim wyskoczyl blad o lambdzie.

Masz zły zapłon - mieszanka w cylindrach się nie spala właściwie. Stąd trzęsienie.
Nie wiem co oznacza "rząd cylindrów 1" - może to oznacza, że na pierwszym cylindrze jest ten problem - nie pali ci na ten gar. Sprawdz tam iskrę, podmień tam świecę.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: Jacek75 » wt lis 09, 2010 23:24

Ej, ej fachowcy. W serwisówce stoi jak wół 1 przyczyna: walnięty regulator.... sonda jest na szarym końcu, to nie jest błąd zapłonu, brak iskry. Na podstawie wskazań sondy komputer wie ze leje mu sie wiecej paliwa niz on kaze.
Rząd cylindrów ma znaczenie przy silnikach o wiekszej ilosci cylidrów i sond na poszczegolne sekcje.
Cytuję serwisówkę:

P0172 16556 Rząd cylindrów 1, system pomiaru paliwa, system „za bogaty”.
– sprawdzić regulator ciśnienia paliwa i utrzymywane
ciśnienie paliwa,
– sprawdzić wtryskiwacze,
– sprawdzić zawór elektromagnetyczny 1 zbiornika
węgla aktywnego,
– sprawdzić sondę lambda i układ regulacji lambda
przed katalizatorem,
– sprawdzić sondę lambda i układ regulacji lambda
za katalizatorem,


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości