Cieknąca vacum pompa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Cieknąca vacum pompa

Post autor: ronuch » ndz lis 07, 2010 20:09

koledzy a jak sprawdzic jaka powinienem miec uszczelke? bede kupowal uzywana pompe bo moja chyba juz szmelc i musial bym wiedzic jaka uszczelke do niej kupic. Gadalem z mechanikiem na temat tych pomp i podobno nie zdaza sie zeby rozciekla sie pompa boscha (przynajmniej on o takim przypadku nie slyszal) tylko przewaznie rozciekaja sie z pod dekla pompy luc.


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » ndz lis 07, 2010 21:13

Najprościej i najbezpieczniej dla twojego portfela to odkręcić ten dekiel i sprawa stanie się jasna.



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » ndz lis 07, 2010 22:42

vpil, co postanowiłeś zrobić dalej??


User

ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Cieknąca vacum pompa

Post autor: ronuch » ndz lis 07, 2010 23:13

vpil pisze:Najprościej i najbezpieczniej dla twojego portfela to odkręcić ten dekiel i sprawa stanie się jasna.
hmm mi nie chodzi o uszczelke pod dekiel tylko miedzy glowice a pompe - kupuje nowa pompe i nie wiem jaka mam miec do nie uszczelke!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » pn lis 08, 2010 19:07

Z tego co mi wiadomo, to do nowej pompy ta uszczelka jest już dołączona.
W sobotę rozmawiałem ze sprzedawcą z VW-eja i powiedział mi że teraz wszystkie nowe pompy mają jedną metalową uszczelkę która u nich kosztuje 20zł.



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » pn lis 08, 2010 19:24

leon79 pisze:vpil, co postanowiłeś zrobić dalej??
Narazie nagrywam kontakt z człowiekiem z serwisu volkswagena może mi coś pochyta z pod lady :chytry:
Z tego co się dowiedziałem Volkswagen wie o wyciekach z pomp Luc-ka ale w Polsce nic z tym nie robili.
Jazda z cięknącą pompą powoduje uszkodzenie przewodu gumowego z układu chłodzenia który biegnie pod vacum pompą doprowadzając do wycieku płynu chłodzącego co mi już się przytrafiło. Dobrze że miałem w bagażniku podobny przewód to go na miejscu wymieniłem, układ zalałem wodą mineralną i bylo OK. Ale gdyby spotkało mnie to np: w srodku nocy w drodze do Chorwacji to było by kiepsko. Dlatego doświadczenie nauczyło mnie wozić ze sobą jakiś kawałek węża w bagażniku bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.



rifo12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 10, 2010 19:33

Cieknąca vacum pompa

Post autor: rifo12 » sob gru 11, 2010 13:23

Zimny WITAM KOLEGO MAM PODOBNY PROBLEM Z VACUM POMPOM GOLF 4 TDI AXR Z POD DEKIELKA CIEKNIE NASZA TANIA ROPKA CZYTAŁEM TWÓJ POST JAK SOBIE Z TYM BADZIEWIEM PORADZIŁES MASZJAKIES NAMIARY ZEBY TA USZCZELKE DOSTAC MÓJ TEL 888918604 PROSZE O SMSA POZDRAWIAM Z WADOWIC RAFAŁ MAIL rifo3@tlen.plrifo12
Nowicjusz


Posty: 0
Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 18:33
Prywatna wiadomość Chirurg
,



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cieknąca vacum pompa

Post autor: tomyart » sob gru 11, 2010 16:03

rifo12,na forum passata ktoś sprzedawał...
o tu masz link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=93491



arti83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 24, 2011 20:16

Cieknąca vacum pompa

Post autor: arti83 » czw sty 27, 2011 22:55

Witam, Ja Panowie dowiadywałem się na temat tego nieszczęsnego wycieku i powiedziano Mi, że jeżeli pompa zaczyna przeciekać to uszczelnianie pomoże na krótki czas, ponieważ pompa się zużywa i trzeba ją regenerować (koszt ok.800zł ) lub wymienić na nową (koszt ponad 1000zł). A więc najlepiej kupić nową i mieć spokój i gwarancję, no chyba, że ktoś nie ma tyle kasy lub naprawia "pod sprzedaż" POZDRO :D



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » pt sty 28, 2011 22:07

arti83 pisze:Witam, Ja Panowie dowiadywałem się na temat tego nieszczęsnego wycieku i powiedziano Mi, że jeżeli pompa zaczyna przeciekać to uszczelnianie pomoże na krótki czas, ponieważ pompa się zużywa i trzeba ją regenerować
Ja swoją pompe jak rozebrałem to stwierdziłem że sprawcą wycieku jest źle wytłoczona uszczelka a nie żadne zużycie. Metalowa uszczelka, która tam występuje się nie zużywa bo niby jak. Gdyby były dostepne takie uszczelki to bym ją wymienił i jeździł bym jeszcze na tej pompie wiele lat, bo miała dopiero nakręcone 100tyś/km.
Występowały tez wycieki spowodowane pęknięciem obudowy przy krućcach, to tego wiadomo zabardzo nie da sie naprawić, ale większośc z nas ma problem z tą nieszczęsną uszczelką, która jest poprostu źle wytłoczona. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie produkuje tych uszczelek tylko jesteśmy zmuszeni praktycznie na zakup nowej pompy za okolo 1000zł, a taka uszczelka mogła by kosztować w porywach 100zł. :crazy:
Koniec :pub: i na zdrowie



RZT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pn lut 08, 2010 02:44
Lokalizacja: Pionki

Cieknąca vacum pompa

Post autor: RZT » pt sty 28, 2011 22:53

Widzę stałą bolonczkę PD sam nie tak dawno dostałem golfa 4 150 z cieknącą WACUM POMPOM po krótkim przeszukiwaniu allegro w poszukiwaniu uszczelek się rozczarowałem ale dla chcącego nic trudnego zadzwoniłem do CARSU potem do EKO i dostałem uszczelki ponieważ w pompie one były popękane więc czas do działania pompa na warsztat specialnie do tego typu prac przyniosłem prześcieradło na którym prace trwały po odkręceniu pompy i wyciągnięciu starych uszczelek wziełem się za odtłuszczanie uszczelki które dostałem w sklepie były tak jakby niekompletne lecz i to się ogarneło po odtłuszczaniu nałożyłem DIRCO bardzo malutko znikome ilości i zaczeło się składanie auto odpalone po dwóch dniach pompa nie cieknie i jest sucha jak inni spece piszą ze to źle działa dla silnika za przeproszeniem nie maja wyobraźni jeśli zrobimy to z głowa to nic się nie stanie z naszym silnikiem od czasu składania przez mnie pompy która już ma 30tyś za sobą nie widać żadnych oznak wycieków ani spadków mocy pozdrawiam :okej: jak coś kontakt gg 5909888 polecam albo zapraszam do siebie na warsztat :bigok:


[size=85][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4058206#4058206][color=#FF0000]Szczurek Mk3 1,9 TDi GT bys RZT[/color][/url]

[img]http://img704.imageshack.us/img704/9830/kopiazdjcie0110aa.jpg[/img][/size]

leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » sob sty 29, 2011 00:23

RZT, jesteś z Pionek tych koło Radomia?


User

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: Zimny Chirurg » sob sty 29, 2011 21:41

RZT pisze:Widzę stałą bolonczkę PD sam nie tak dawno dostałem golfa 4 150 z cieknącą WACUM POMPOM po krótkim przeszukiwaniu allegro w poszukiwaniu uszczelek się rozczarowałem ale dla chcącego nic trudnego zadzwoniłem do CARSU potem do EKO i dostałem uszczelki ponieważ w pompie one były popękane więc czas do działania pompa na warsztat specialnie do tego typu prac przyniosłem prześcieradło na którym prace trwały po odkręceniu pompy i wyciągnięciu starych uszczelek wziełem się za odtłuszczanie uszczelki które dostałem w sklepie były tak jakby niekompletne lecz i to się ogarneło po odtłuszczaniu nałożyłem DIRCO bardzo malutko znikome ilości i zaczeło się składanie auto odpalone po dwóch dniach pompa nie cieknie i jest sucha jak inni spece piszą ze to źle działa dla silnika za przeproszeniem nie maja wyobraźni jeśli zrobimy to z głowa to nic się nie stanie z naszym silnikiem od czasu składania przez mnie pompy która już ma 30tyś za sobą nie widać żadnych oznak wycieków ani spadków mocy pozdrawiam :okej: jak coś kontakt gg 5909888 polecam albo zapraszam do siebie na warsztat :bigok:

No widze ze ktoś tu w końcu poszedł innym torem jak ja mniej więcej pół roku temu. Tez zapodałem podobny sposób naprawy i nic sie nie dzieje i w koncu jestem szczęśliwy bo nic sie nie leje. Naprawde jak sie to zrobi precyzyjnie to ma się problem z głowy na następne 10 lat. Ale i tak dostaniesz opierdziel od niejakiego evo... ze to lipa i ze zniszczysz silnik. hehehh. Naprawde nie ma się czego bać.

Pozdro

ZC



RZT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pn lut 08, 2010 02:44
Lokalizacja: Pionki

Cieknąca vacum pompa

Post autor: RZT » sob sty 29, 2011 22:45

Tak jestem z pionek koło radomia :D powiem tak to nie jest agro tuning :D ty liczy się precyzja auto chodzi bajka polecam


[size=85][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4058206#4058206][color=#FF0000]Szczurek Mk3 1,9 TDi GT bys RZT[/color][/url]

[img]http://img704.imageshack.us/img704/9830/kopiazdjcie0110aa.jpg[/img][/size]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości