Blokująca się klapa bagażnika i Jak założyć zamek do schowka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

Blokująca się klapa bagażnika i Jak założyć zamek do schowka

Post autor: csjay » ndz lis 07, 2010 13:23

Witam mam dwa problemy (przeglądałem forum i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nie).
Pierwszy problem. :) To zatrzaskująca się klapa bagażnika. Normalnie można ją otworzyć z kluczyka czy pilota ale gdy podniosę klapę i ją opuszczę to zamek zatrzaskuje się i na nowo trzeba ją otwierać. Dodam że po otwarciu nieświęci się podświetlanie bagażnika (żarówka cała). To trochę denerwujące jest :) I mam tu do was pytanie Co może byś powodem takiego działania zamka??

Drugim problemem jest to że nie mogę założyć klamki/zamka do otwierania schowka od strony pasażera, widać że ona zeszłą z dwóch bolczyków. Próbowałem go założyć i za pomocą gwoździka wcisnąć je z powrotem i nie dałem rady :/ i tu moje pytanie czy jest możliwość ściągnięcia tego plastiku co trzyma się klamka/zamek na nim??

Pozdrawiam



greg

Blokująca się klapa bagażnika i Jak założyć zamek do schowka

Post autor: greg » ndz lis 07, 2010 17:22

csjay pisze:Co może byś powodem takiego działania zamka??
mikrostyk w zamku klapy - albo jego albo cały zamek do wymiany



Awatar użytkownika
csjay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 16:21
Lokalizacja: GorzówWlkp

Blokująca się klapa bagażnika i Jak założyć zamek do schowka

Post autor: csjay » ndz lis 07, 2010 19:11

greg, Jaki lepiej kupić mikrostyk z uszczelniaczem czy zwykły ?? Dodam że będę chciał w wszystkich zamkach go wymienić :)



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Blokująca się klapa bagażnika i Jak założyć zamek do schowka

Post autor: hyper74 » czw lis 11, 2010 22:10

Po raz ...sprawdź wycieraczkę...czy w trakcie włączenia spryskiwacza nie leci płyn na zamek ( w konstrukcji silnika jest taka rurka mosiężna która się psuje a przez nią płynie płyn spryskiwaczy) Dwa nie wiem dokładnie który przekaźnik ale któryś z przekaźników nieraz za długo trzyma napięcie i wtedy psuje siłownik elektryczny tylnej klapy... Trzy.... ptzewody biegnące dozamka na przegubie...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości