[mk3] front vento-zderzak bez kierunków?

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: skaktus » śr lis 03, 2010 13:10

Kierunkowskaz przedni musi mieć żarówkę 21 W i odpowiednią homologację. Jeśli ktoś cie puknie to może powiedzieć że nie zauważył że skręcasz i to wystarczy żeby uznać cie winnym wypadku mimo że np. to on był sprawcą i wymusił.

Po 2 jesli będziesz miał w ryflowanych szkłach ksenon to ja bym ci to auto z vento frontem rozwalił z wielką przyjemnością. Za dużo już na polskich ulicach jest pseudoxenonowców z bixenonem w starych ryflowanych reflektorach, które tak oślepiają na mijania jak na długich., bo na długich już oczy wręcz wypala i potem przez kilkanaście sekund nic człowiek nie widzi.

Po 3 możesz zrobić jak inni pisza - w kratkach od dołu jest sporo miejsca i tam można zamontować kierunki, np oryginalnie montowane w zderzaku. A i miejsce na wlot powietrza zostanie. Myślę że to jest najlepsze rozwiązanie - brak tłumaczenia się przed glinami, brak tłumaczeń na przeglądzie itp. Do tego wywal ten ksenon. Nie to że nie pasuje to w ogóle do tak wiekowego auta to już tym bardziej do vento front.



Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

Re: mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: elpiotrek » śr lis 03, 2010 16:25

skaktus pisze:Kierunkowskaz przedni musi mieć żarówkę 21 W i odpowiednią homologację. Jeśli ktoś cie puknie to może powiedzieć że nie zauważył że skręcasz i to wystarczy żeby uznać cie winnym wypadku mimo że np. to on był sprawcą i wymusił.

Po 2 jesli będziesz miał w ryflowanych szkłach ksenon to ja bym ci to auto z vento frontem rozwalił z wielką przyjemnością. Za dużo już na polskich ulicach jest pseudoxenonowców z bixenonem w starych ryflowanych reflektorach, które tak oślepiają na mijania jak na długich., bo na długich już oczy wręcz wypala i potem przez kilkanaście sekund nic człowiek nie widzi.

Po 3 możesz zrobić jak inni pisza - w kratkach od dołu jest sporo miejsca i tam można zamontować kierunki, np oryginalnie montowane w zderzaku. A i miejsce na wlot powietrza zostanie. Myślę że to jest najlepsze rozwiązanie - brak tłumaczenia się przed glinami, brak tłumaczeń na przeglądzie itp. Do tego wywal ten ksenon. Nie to że nie pasuje to w ogóle do tak wiekowego auta to już tym bardziej do vento front.
popieram, mam takie samo zdanie na ten temat:)


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: hary6665 » śr lis 03, 2010 18:56

no dobra z tymi wlotami to i racja.Tak zastanawiam się jak bym zrobił takjak mapet to przy zapalonych światłach będzie widać mrygający kierunek? widział może to ktoś?
mi sięwydaje że lipa będzie i zostanie obcja we wloty na dole która też jest ładna:)



Awatar użytkownika
Hankie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: śr paź 27, 2010 20:42
Lokalizacja: Stolica Kociewia
Auto: Mała czeska torpeda w kombi
Silnik: AZQ

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: Hankie » śr lis 03, 2010 21:34

Myślę, że to rozwiązanie będzie mniej kontrowersyjne dla pewnych stron (panowie na przeglądzie i miśki), a efekt osiągnięty. Poza tym czy przypadkiem ręcznie zmodowana lampa nie jest już pozbawiona homologacji (mimo, że znaczek na kloszu jest...)?


mkIII [1Z] - cały ori, z kaseciakiem :)

hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: hary6665 » śr lis 03, 2010 21:43

też tak myślę



Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: elpiotrek » śr lis 03, 2010 22:05

Hankie pisze:Poza tym czy przypadkiem ręcznie zmodowana lampa nie jest już pozbawiona homologacji (mimo, że znaczek na kloszu jest...)?
traci ja, to pewne, nawet smoked lights to juz jest po homologacji. ale ja, jak juz kiedys pisalem, mowie na przegladzie ze to limitowana wersja lamp, a jak sie pyta o swiezy silikon to mowie ze parowaly i poprawilem :D


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: skaktus » śr lis 03, 2010 22:08

Każda ingerencja według prawa pozbawia homologacji.



hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: hary6665 » śr lis 03, 2010 22:15

traci ja, to pewne, nawet smoked lights to juz jest po homologacji. ale ja, jak juz kiedys pisalem, mowie na przegladzie ze to limitowana wersja lamp, a jak sie pyta o swiezy silikon to mowie ze parowaly i poprawilem :D
hehehehe elpiotrek dobra ściema:)



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: minio70 » śr lis 03, 2010 22:53

Jest patent, kkkubka:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... it=kkkubek" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek Obrazek



hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: hary6665 » śr lis 03, 2010 22:56

a co myślicie o tych lampach???

http://moto.allegro.pl/reflektory-lampy ... 24076.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i na miejsce postojówek (ta mniejsza lampka) wsadzić kierunek???

tylko jest mały problem bo to by było po wewnętrznej stonie :grrr:



Awatar użytkownika
minio70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:45
Lokalizacja: Tarnobrzeg

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: minio70 » śr lis 03, 2010 23:02

Szczerze ? Szkoda pieniędzy ... chociażby ze względu na ich "wiejski"wygląd. Ale to tylko i wyłącznie moja opinia. Ja bym bardziej szedł w strone oryginału z smoked + kierunek.



hary6665
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 15, 2010 12:40
Lokalizacja: goleniów

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: hary6665 » śr lis 03, 2010 23:07

minio70
Szczerze ? Szkoda pieniędzy ... chociażby ze względu na ich "wiejski"wygląd. Ale to tylko i wyłącznie moja opinia. Ja bym bardziej szedł w strone oryginału z smoked + kierunek.
też mi się wydaje że wieśniackie
wychodzi na to że najlepiej będzie smoked i kierunki na sam dól iwe wloty powietrza



Awatar użytkownika
krissTS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt lip 29, 2008 19:42
Lokalizacja: KMY ok. Myślenic
Kontakt:

mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: krissTS » czw lis 04, 2010 23:14

Panowie a co z legalnością kierunku tak nisko umieszczonego? Nie będą sie czepiać? Pytam bo myśle o zrobieniu tak w moim mk3


Był: Golf MK 3 1.4
MK 3 1.8
Jest: Toledo II 1.6

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: mk3 front vento-zderzak bez kierunków?

Post autor: skaktus » pt lis 05, 2010 00:05

hary6665 pisze:a co myślicie o tych lampach???

http://moto.allegro.pl/reflektory-lampy ... 24076.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i na miejsce postojówek (ta mniejsza lampka) wsadzić kierunek???

tylko jest mały problem bo to by było po wewnętrznej stonie :grrr:

Kolego, prawo mówi jasno - kierunek przedni / tylny ma mieć żarówkę 21 W, to co pokazałeś w lampie to postojówka na W5W o mocy 5W. Po 2 jak dasz tam kierunek to gdzie umieścisz postojówkę ?

To nie przejdzie i dociekliwy niebieski się przyczepi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 38 gości