Dym z klockow prawie przy kazdym hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dym z klockow prawie przy kazdym hamowaniu

Post autor: sweden » pt maja 12, 2006 12:58

Witam, mam taki problem z hamulcami, mianowicie:

kupilem w zeszlym roku klocki Lucas, przy powrocie od mechanika musialem mocniej przyhamowac przed skrzyzowaniem i... po 5s kleczalem przy kolach z gasnica gotowa do odpalenia, smrod i dym niemozliwy :) Od tego czasu przez rok byl spokoj, ale dzisiaj jadac na trasie przy kazdym skrzyzowaniu unosil sie dymek z hamulcow i odczuwalny byl zapach spalonych klockow. Nie musialem wcale bardzo mocno hamowac, zeby bylo widac lekka mgielke nie mowiac o smrodzie.

Znalazlem jeden watek o przegrzanych klockach, czy to moze byc to ?? I co robic, jak scierac na poczatku klocki zeby nie dopuscic do ich przegrzania ?? Bo wyglada na to ze bede musial szykowac sie na wymiane ??

Pozdrawiam :pub:



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt maja 12, 2006 14:55

Ja jak kupiłem swojego MK IV miałem podobnie, kiedyś postawiłem autko, wysiadam a tu ze wszystkich czterech kół dym, tez już chciałem łapać za gaśnice, w sumie to niewiem czym to było spowodowane (fakt że miałem cięższą noge nisz zwykle) i też zdarzyło się tak pare razy ale teraz jest spokój i nic dalej się z tym nie dzieje. Może u ciebie też przejdzie ;)



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt maja 12, 2006 16:29

Klasa, ja jak sobie poszalalem to dymu niestety nie bylo (ew. jak dymek z fajki), ale smrod i owszem, no i bijacy gorac na odleglosc jak z rozgrzanego grila.

Moze chlapnelo cos na tarcze??


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt maja 12, 2006 18:24

te dwie sruby ktore odkrecacie przy wymianie klockow one chodza w tulejach,jesli one nie sa przesmarowane to jeden klocek gorzej odbija,sprawdzone to jest nie na jednym golfie.proponuje odkrecic je i przesmarowac,niby *#cenzura#* ale w kilku przypadkach pomogla.



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt maja 12, 2006 18:33

Z moich prowadnic prawie cieknie smarem :satan:



sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » sob maja 13, 2006 09:17

Gnereralnie wychodzi na to, ze klocki Lucas wcale nie sa takie dobre... Nastepnym razem na 100% wybiore inne



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » pn maja 15, 2006 08:03

sweden pisze:Gnereralnie wychodzi na to, ze klocki Lucas wcale nie sa takie dobre... Nastepnym razem na 100% wybiore inne
Klocki Lucas są bardzo dobre a ten mechanik to chyba Tomexy cyz inne badziewia zaklada szkoa ze ci takich nie polecil , najlepsze klocki to Lucas ferodo Premieier ( troche twardsze ) do VW tez ATE idealnie sie nadaja. a ten mechanik co ci to poiwedzial czy ktoremus tam uzytkownikowi chyba chcial szybko 30 zl zainkasowac bo nie dopatrzyl sie niczego innego i zwalil na klocki

Po pierwsze to sprawdz czy te tloczki dobrze chodza czy wszystko dobrze odbija albo popoytaj gdzie u ciebie wmiescie jest jakis dobry mechanik



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn maja 15, 2006 11:39

Witam, mam taki problem z hamulcami, mianowicie:
trzeba klocki zahartować
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=446790#446790 poczytaj moje posty w tym temacie


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości