[MK1] Pytanie o kierownice z Porsche

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Savo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 18:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

[MK1] Pytanie o kierownice z Porsche

Post autor: Savo » wt paź 26, 2010 18:25

Witam wszystkich serdecznie
Posiadam golfa z 1980r. mysle choć do konca nie jestem sam przekonany czy jest u mnie kierownica na wąski klin. A planuję wsadzić kierownice z Porsche 924/944 ... widziałem juz na zdjeciach wszystkie modele w mk1 lecz pytanie co trzeba zrobić żeby takową kierownice założyć, jakie zmiany, jakie przeróbki. A może ktoś ma na sprzedaż taki temat ?


Moja czarna Jetta - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75874
[color=#FF0000]KUPIE CZERWONE GRATY DO WNETRZA MK1 !![/color]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[MK1] Pytanie o kierownice z Porsche

Post autor: Lipek81 » ndz paź 31, 2010 02:01

Kiera z porsche podejrzewam, że ma taki wieloklin jak w VW - pytanie tylko, czy szeroki, czy wąski. W mk1 masz wąski - ale w modelach mk2 od rocznika 87 byly szerokie wielokliny, które tak na prawdę były nakładką na ten wąski. Trzeba by przypasować, czy nakladka ta podejdzie do mk1 (na 99% tak) no i wtedy podpasować kierę od porszaka. Chyba, ze kiera w porszaku jest na wąski wieloklin, wtedy nie powinno być problemu.



Awatar użytkownika
Savo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 18:32
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

[MK1] Pytanie o kierownice z Porsche

Post autor: Savo » ndz paź 31, 2010 15:28

Dziekuje za odpowiedz, tylko pytanie jeszcze jk kwestia z kierunkowskazami i wycieraczkami wygląda, czy ten sam mechanizm. Prosze mi napisać jak Lipek81 zaznaczyć twoją odpowiedz jako POMOCNĄ.
Tutaj przykładowe zdjecie
Obrazek


Moja czarna Jetta - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75874
[color=#FF0000]KUPIE CZERWONE GRATY DO WNETRZA MK1 !![/color]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[MK1] Pytanie o kierownice z Porsche

Post autor: Lipek81 » ndz paź 31, 2010 17:09

Co do pomocnej wypowiedzi, to klikasz na "+" w prawym górnym rogu. Co do manetek - na zdjęciu wyglądają podobnie jak w mk1, mk2 wcześniejszych - więc raczej jest szansa, żeby pasowały. Ogólnie, żeby nie było - ja tam na porszakach się nie znam, ale o ile wiem, to 924 i 944 bardzo dużo elementów mają z VW, także moim zdaniem prawdopodobieństwo, że to będzie pasowało, jest bardzo duże.



Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

[MK1] Pytanie o kierownice z Porsche

Post autor: Ral1n » sob maja 28, 2011 21:33

OK, a czy teoretycznie da się zamontować w MKIV kierę od Porsche Cayenne z wielofunkcją - te przyciski mogłyby się przydać do np. odpalania nitro. :bigok:
Jak wygląda wtedy sytuacja z poduchą - czy połączenia przewodów od SRS są uniwersalne? ...tzn. czy poduszka w razie co zadziałałby?

Thx. Pytanie czysto teoretycznie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości