blokujaca się tylna klapa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szIwa

blokujaca się tylna klapa

Post autor: szIwa » sob paź 30, 2010 23:43

Witam!

Od czasu do czasu przy otwieraniu samochodu z pilota, nie otwiera sie klapa bagażnika i muszę otwierać otwarty samochód jeszcze raz z pilota albo zamknąć i otworzyć ponownie samochód. Prawdopodobnie przyczyna jest prozaiczna, aczkolwiek może ktoś z was spotkał się czymś takim i udało mu sie to naprawić?



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

blokujaca się tylna klapa

Post autor: wron » ndz paź 31, 2010 09:24

Może siłownik wysiada już, albo mechanizm się przycina. Zdejmij plastikową osłonę klapy i zobacz jak to pracuje
ewentualnie kabel zasilający jest gdzieś załamany



Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

blokujaca się tylna klapa

Post autor: vib0vit » ndz paź 31, 2010 22:44

Tak jak przedmówca pisał. Miałem ten sam problem mimo , że otwierałem samochód z kluczyka ale centralny automatycznie powinien otwierać klape( zależe od ustawienia blaszki do wkładu kluczyka). Nie otwierało mi więc myślałem, że jednak w klapie nie ma siłownika do centralnego zamka. Lecz pewnego razy bagażnik zamknął się i otworzyć się nie dało go w żaden sposób( poprostu raz zaskoczył siłownik , zablokował i nie dostając prądu żeby go otworzyć wciąż był zablokowany). Czekała mnie wizyta w bagażnik wchodząc od strony samochodu i niezła gimnastyka żeby plastików nie połamać . Przyczyna problemu to pęknieta izolacja kabla zasilającego siłownik klapy który znajduje się w prawiej gumie u góry widocznej po otworzeniu klapy bagażnika. Troche cyny , izolacji i wszystko śmiga:) Może to nie być koniecznie to ale warto sprawdzić :)



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

blokujaca się tylna klapa

Post autor: szawełło » pn lis 01, 2010 07:06

Częsta przyczyna awarii mechanizmu tylnej klapy jest kapiąca woda na mechanizm z uszkodzonego spryskiwacza szyby .Jeżeli po uruchomieniu wycieraczki spryskiwacz stoi w miejscu jest wszystko OK - jeżeli kręci się z wycieraczką jest pęknięty - i kapie z niego


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
zonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 10, 2008 15:26
Lokalizacja: BI

blokujaca się tylna klapa

Post autor: zonda » śr lis 03, 2010 16:10

Mam podobnie. jak zdjąć plastikową osłonę klapy? Gdzieś podważyć etc.?



Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

blokujaca się tylna klapa

Post autor: vib0vit » śr lis 03, 2010 18:07

Zablokowana jest i nie możesz otworzyć ? Czy można otworzyć i pytasz jak zdemontować osłonę klapy ? Najpierw trzeba odkręcić 2 śruby które są w uchwytach osłony klapy, następnie energicznie szarpnąć tak żeby nie połamać osłony. Jeśli masz zamkniętą klapę bagażnika to jest gorzej, musisz złożyć fotele z tyłu , wyciągnąć półkę , odkręcić śruby mocujące osłonę klapy i stopniowo odczepiać osłonę tak żeby można było wsadzić pod nią rękę i wymacać zamek . Dokładnie trzeba ręcznie ustawić tak zamek żeby po pociągnięciu klamki zamek się otworzył. Załączam zdjęcie jak to wygląda i co trzeba przesunąć
Obrazek
tak wygląda zablokowany ( nie sugeruj się czerwoną strzałką - zdjęcie nie jest moje:P)

Obrazek
a tak odblokowany ( dokładnie trzeba się skupić na tej zapadce widocznej na zdjęciu zaznaczonej strzałką )



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

blokujaca się tylna klapa

Post autor: wielblad2 » pt lis 05, 2010 16:34

U mnie natomiast były te same problemy , po rozbiórce i sprawdzeniu okazało się że zaśniedziały jest wtyk połączeniowy do siłownika . Podłączyłem kontrolkę do wtyczki i zamykałem i otwierałem auto dioda mrugała czyyli impuls szedł , przeczyściłem blaszki na siłowniku i wtyczce ,złożyłem do kupy i śmiga jak nowe na razie pół roku spokój oby tak dalej.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości