Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Łysonżi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 22:09
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: Łysonżi » czw paź 28, 2010 14:01

Panowie mam problem próbowałem ostatnio podłączyć zapalniczkę w swoim golfiku i jak się okazało po tym jak się okazało ze nie działa to na dodatek samochód przestał grzać świece myślałem ze to przekaźnik dziś zakupiłem i wymieniłem i jak się okazało po włączeniu przycisku dioda która wskazuje podgrzewanie świec nie święci w taki sposób jak wcześniej czyli bardzo słabo od czego to może zależeć ??? Na dodatek dioda świeci w taki sposób jak należy po tym gdy włączę oświetlenie kabiny wtedy wygląda na to ze grzeje ale nie zawsze działa Prosze pomóżcie



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: WRHZ » czw paź 28, 2010 14:05

Kolego napisz troche dokladniej i z jakas skladnia bo lekki misz-masz jest w tym co napisales - jaki przycisk do grzania swiec?!? Czy na zapalniczce masz zasilanie +12V. Zobacz bezpieczniki czy wszystko jest ok moze gdzies sie jakis przewod przytarl lub cos podobnego i zwiera do masy...



Łysonżi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 22:09
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: Łysonżi » czw paź 28, 2010 14:29

A więc tak mam przerobiona instalacje elektryczna w golfie tak ze nie grzeje sie świec przy kluczyku tylko na oddzielny przycisk.Ostatnio starałem sie podpiąć zapalniczkę bym cb miał gdzie podpiąć wszystko elegancko podłączyłem lecz gdy podpiołem zasilanie do zapalniczki kapnąłem sie że świeci mi sie lampka od grzania święc więc zrezygnowałem z zapalniczki bo nie wiedziałem o co chodzi. po spakowaniu wszystkiego tak jak było wcześniej chciałem sprawdzić czy samochód pali jak sie okazało po naciśnieciu guzika żaróweczka od grzenia świeci tak słabo jakby co najmniej na wyczerpanej baterii było podpinane. Sprawdziłem przekaźnik do grzania świec lecz jest ok. Dzisiaj rano kapnołem sie gdy właczyłem lampke powyżej główy od kierowcy gdy załączyłem w taki sposób by świeciła nie zapaliła sie ona tylko grzanie świec i nie mam pojecia co sie po waliło



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: Zico63b » czw paź 28, 2010 15:45

A to jest Diesel czy Turbodiesel czyli np 1V, JR, RA czy SB? Turbo mają połączenie z wyłącznikiem drzwi (grzanie zaczyna się już po otwarciu drzwi przez kierowcę. Tak więc może stopione są przewody lub zniszczona elektronika lampki. Posprawdzać, lampkę na razie odpiąć całkiem.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: bongo » czw paź 28, 2010 16:47

Zico63b pisze:Turbo mają połączenie z wyłącznikiem drzwi
Nie w mkII :bajer:



Łysonżi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 22:09
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: Łysonżi » czw paź 28, 2010 17:07

To jest zwykły diesel ale już po problemie po prostu miałem za słaba masę kolo bezpieczników wiec dorobiłem kabel masowy do akumulatora i jest ok



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Grzanie świec w Golfie II 1.6 Diesiel

Post autor: Zico63b » czw paź 28, 2010 17:34

Dokładniej powinienem napisać "niektóre mają", czy też "mogą mieć", bowiem spotkałem takiego z Austrii, rocznik 92 i miał takie podpięcie jak "Trójki" później, a ponieważ miał typowy włącznik drzwiowy kierowcy czyli jednostykowy - miał na przewodach diody, by separować sygnał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości