pytanie o moc

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

pytanie o moc

Post autor: harrikson » wt paź 26, 2010 18:38

Witam mam pytanko czy wszyscy macie podobnie do mnie czy tylko w moim golfie tak mam a mianowicie mam golfa mk2 1.6 na automacie oznaczenie rf w stanie idealnym i na benzynie i na gazie pracuje wysmienicie.Ale moje pytanie brzmi rano jak jest zimny to strasznie mulowaty jak go zapale i po chwili jade to strasznie wolno idzie tak jakby go cos trzymalo,a jak po chwili sie zagrzeje jest wszystko ok.chodzi mi o to ze jak bym długo go rozgrzewal to bedzie ok ale jak zapale i od razu chce ruszac to muł ze szkoda gadac,powiemn tak wszystko nowe od filtrow po kable swiece ,kopułki i cała reszte.niewiem tak ma byc ale mi sie nie wydaje bo kto by tyle auto rozgrzewał,prosze o jakies rady,pozdro



Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

pytanie o moc

Post autor: mazi » wt paź 26, 2010 20:54

ja osobiście ale w 1.3 odpalam rano, wracam do domu myje zęby, wracam i jadę. cieplutko przede wszystkim i chodzi wszystko ok


a co do problemu to sprawdź olej w skrzyni może on być problemem.



marcin1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 20:16

pytanie o moc

Post autor: marcin1989 » śr paź 27, 2010 20:44

na benzynie i lpg to samo sie dzieje?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

pytanie o moc

Post autor: jhosef » pt paź 29, 2010 10:14

Po odpaleniu zimnego silnika musisz dać minutkę skrzyni automatycznej. Nawet w instrukcji coś o tym było zdaje się.

Kiedy zmieniałeś olej w skrzyni?



Awatar użytkownika
harrikson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt gru 02, 2008 16:30
Lokalizacja: podkarpacie ,dębica

pytanie o moc

Post autor: harrikson » sob paź 30, 2010 14:13

witam czyli wychodzi na to ze musze go dłuzej rozgzrzac z tego co wiem troszke inaczej dziala skrzynia automatycznia i odpalanie nastepuje razem z silnikiem ale to juz inna historia.ps olej niedawno zmieniany,i na benzynie i na gazie jak zimny to muli nawet po 5 minutach jak sie rozgzeje to szatan,czyli raczej musze automata dłuzej rozgrzewac.ps moze ma ktos cos jakas ksiazke lub skany o automatach,pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości