Szarpie przy zwykłym wciskaniu gazu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szarpie przy zwykłym wciskaniu gazu

Post autor: klekocix » czw wrz 06, 2007 08:33

Witam :)

Otóż od dłuższego czasu mam problem ze swoim TDI, gdyż auto poprostu podczas jazdy szarpie. Dzieje się to tylko na wyższych biegach przy normalnym wciskaniu pedału gazu. Gdy wcisnę "do dechy" albo bardzo delikatnie to jedzie ładnie. Szarpie przede wszystkim przy niskich obrotach tj od powiedzmy 1400 do 2500 rpm.

Z oryginalnym softem mniej szarpie, ze zchipowanym bardziej.

A teraz co zostało zrobione:
- zmienione wtryski z oryginalnych na AFN
- zmieniony przepływomierz na nowy fabryczny oryginał
- zmieniony N75 na nowy
- przeczyszczony nastawnik pompy wtryskowej


A teraz moje pomysły co może się dziać:
- zapchany filtr paliwa (ma ok. 10tyś km)
- zatkany trochę przewód paliwowy z baku do silnika (taka moja myśl - jak jadę na fabrycznym sofcie to odpowiednia ilość paliwa zdąża dopływać do silnika, jak zchipowany jest soft to już nie daje rady więcej paliwa lać... ale wtedy chyba powinno auto "zdychać" jak wciskam gaz w podłogę a nie przyspieszać jak rakieta).
- a może coś innego?

Czy któreś z 2 pozostałych moich pomysłów co do naprawy może coś dać?
Czy mam zmienić filtr?
A może nalać jakiegoś specyfiku do czyszczenia wtrysków/układu paliwowego? Jeśli tak to jaki?

Zaznaczam, że to szarpanie nie było cały czas tak silne jak teraz, na początku szarpało prawie niezauważalnie i z czasem coraz gorzej i gorzej.

Auto ma przejechane 266 tyś km.



voss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 14, 2007 11:26
Lokalizacja: Obertshausen

Post autor: voss » czw wrz 06, 2007 09:05

klekocix pisze:Szarpie przede wszystkim przy niskich obrotach tj od powiedzmy 1400 do 2500 rpm.
to odlacz wtyczke od czujnika szybkosci przy skrzyni i zobacz czy cos sie zmieni
klekocix pisze: zapchany filtr paliwa (ma ok. 10tyś km)
- zatkany trochę przewód paliwowy z baku do silnika (taka moja myśl - jak jadę na fabrycznym sofcie to odpowiednia ilość paliwa zdąża dopływać do silnika, jak zchipowany jest soft to już nie daje rady więcej paliwa lać... ale wtedy chyba powinno auto "zdychać" jak wciskam gaz w podłogę a nie przyspieszać jak rakieta).
dokladnie tak jak piszesz tu objawy powinne byc na pelnym gasie / max. dawce
, a nie przy spokojnej jezdzie

Jaka masz dawke paliwa na wonych bez obciazenia ?
Jak czysciles ten nastawnik , kiedy , czy byla jakas odczowalna roznica?

Moze samo czyszczenie juz nic nie pomoze , bo nastawnik poprostu mechanisznie zuzyty ?


pozdr.
voss

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » czw wrz 06, 2007 09:20

Jaka masz dawke paliwa na wonych bez obciazenia ?
Jak czysciles ten nastawnik , kiedy , czy byla jakas odczowalna roznica?

Moze samo czyszczenie juz nic nie pomoze , bo nastawnik poprostu mechanisznie zuzyty ?[/quote]

Odnośnie dawki paliwa to nie zabardzo pamiętam jaka była ustawiana.

Natomiast jeśli chodzi o czyszczenie nastawnika to robił mi to kolega z forum ostatnio, jakieś 2-3 tygodnie temu. Po wszystkim ustawiał mi komputerem wszystko.
Po wyczyszczeniu raczej różnicy nie zauważyłem w jeździe, no może nieznaczną...

A dziś spróbuję odłączyć tę wtyczkę ze skrzyni biegów i zanotuję efekty...



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » czw wrz 06, 2007 11:03

może 3 wtrysk przerywa odepnij wtyczke i zobacz abo po nim postukaj

ewentualnie może EGR przepuszcza zaślep i zobacz



Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Post autor: jablo81 » pt wrz 07, 2007 08:33

Witam,podlacze sie pod temat.Otóż od niedawna zauwazylem iz u mnie takze podczas przyspieszania w okolicach 3000obr. zlekka sie przytnie ale potem idzie dalej.Nie wpada w tryb awaryjny.Bledow na kompie nie ma.Odczucie takie jakby na sekunde braklo paliwa



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » pt wrz 07, 2007 08:37

jablo81 pisze:Witam,podlacze sie pod temat.Otóż od niedawna zauwazylem iz u mnie takze podczas przyspieszania w okolicach 3000obr. zlekka sie przytnie ale potem idzie dalej.Nie wpada w tryb awaryjny.Bledow na kompie nie ma.Odczucie takie jakby na sekunde braklo paliwa
U mnie tak było swego czasu gdy N75 poległ...



Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Post autor: jablo81 » pt wrz 07, 2007 09:43

Tez bym chcial zeby to bylo to. Najgorsze jest to ze nie dzieje sie to za kazdym razem tylko od czasu do czasu. Jak by ten N75 padal to by czasem nie wchodzil w tryb awaryjny?



Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » pt wrz 07, 2007 10:43

jablo81 pisze:Tez bym chcial zeby to bylo to. Najgorsze jest to ze nie dzieje sie to za kazdym razem tylko od czasu do czasu. Jak by ten N75 padal to by czasem nie wchodzil w tryb awaryjny?
U mnie właśnie nie wchodził w tryb awaryjny, czemu kilka osób bardzo się dziwiło...
Zmostkuj sobie przewody idące do N75 i zobacz jak będzie. Jak przestanie szarpać to :bigok:



Awatar użytkownika
jablo81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn paź 09, 2006 19:48
Lokalizacja: Kutno, łódzkie
Kontakt:

Post autor: jablo81 » pt wrz 07, 2007 11:00

Dzis zmostkuje i pojezdze. Oby to bylo to a nie nastawnik



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Szarpie przy zwykłym wciskaniu gazu

Post autor: wtct » ndz paź 24, 2010 17:21

Witam,

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odświeżę ten.

W moim Audi A4 1.9TDI 130PS (kod AWX) mam taki problem, że gdy dodaję gazu, często czuję szarpnięcie tak jakby na moment zabrakło paliwa lub odłączyło się zapłon.

Szarpanie nie występuje, gdy dodaję gazu podczas obciążenia, przyśpieszania itp. lecz tylko gdy jadę równą prędkością i nagle chcę przyśpieszyć. Jeździłem Golfem VP AFN (wtedy założyłem konto na tym forum :pub: ), Borą VP AHF, i kilkoma golfami PD a w żadnym nie zauważyłem czegoś takiego.

Oprócz tego denerwuje mnie jedna sprawa: jadąc w korku np. na 2 biegu bez wciśniętego pedału gazu, dodając go bardzo powoli auto nie zwiększa obrotów ale w pewnym momencie wskakuje na większe obroty.

Myślicie, że te dwa przypadki mogą mieć coś wspólnego?

Pozdrawiam
wtct



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Szarpie przy zwykłym wciskaniu gazu

Post autor: wtct » ndz paź 24, 2010 18:25

Na początku myślałem, że coś z potencjometrem w pedale gazu, ale teraz się podłączyłem vagiem i w miarę płynnie wskazuje od 0,4% do 100% co 0,4. Filtr paliwa zmieniałem niedawno. A z tym szarpaniem to różnie bywa, czasami nie szarpie w ogóle a czasami za każdym razem. Możliwe, że teraz zatankowałem jakieś badziewne paliwo...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości