Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Post autor: ricky08 » czw paź 14, 2010 18:02

Witam
Przejde od razu do sedna bo szkoda czasu. Podczas jazdy z wlaczanym nawiewem na 3 biegu , nagle nawiew przestal dzialac. i to calkiem, na wszystkich biegach( a do tej pory chodzil na wszystkich, chociaz na 1 bardzo bardzo slabo, i nie bylo z nim problemow.) szukalem we wczesniejszych tematach i nawet kombinowalem przy aucie ale nic z tego, wiec zakladam nowy temat.
Problem drugi to taki, ze wyswietlacze przebiegu kilometrow i godziny dzialaja mi jedynie na wlaczonym zaplonie. wczesniej wyswietlaly wszystko jak nalezy bez przerwy.
Czy ktos wie co to moze byc? co do wyswietlaczy to jakis przekaznik? bezpieczniki wszystkie ok. nawiewu tez.
bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi. prosze o w miare proste tlumaczenie bo jestem nowicjuszem a chcialbym sam sobie poradzic z tymi usterkami ;)


naprawde nikt nie wie co to moze byc??????



Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Post autor: ricky08 » pt paź 15, 2010 14:54

EDIT: podczas grzebania przy panelu nawiewu doszlo do zwarcia. przez to jak sie domyslam nie dzialaja mi wyswietlacze. dzisiaj sie okazalo ze nie dziala mi tez centralny zamek. od wczoraj nie ruszalem samochodu, wiec juz wtedy byl zepsuty. co to moze byc?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Post autor: Paweł Marek » pt paź 15, 2010 18:54

spalony bezpiecznik 21 jeśli chodzi o central i wyświetlacze, co do nawiewu to kontrola bezpiecznika nr 6 a potem jeśli dobry wyjmij pokrętło (wyciągane jest trochę na siłę) lewe spróbuj tam docisnąć blaszki stykowe


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Post autor: ricky08 » pt paź 15, 2010 20:42

hehe sprawa juz nieaktualna jakos sobie poradzilem ;)

ale rzeczywiscie pomoglo dokladnie to co napisales plus wypiecie i ponowne wpiecie kostki przy wiatraku od nawiewu :)

zostal tylko problem wyregulowania biegow bo mam na 3 i 4 biegu taka sama sile ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Post autor: Paweł Marek » pt paź 15, 2010 23:00

niema regulacji, blaszka pod pokrętłem podaje plus albo na kabel 3 go albo 4 go biegu. Być może oś silnika wentylator się już zaciera wówczas najłatwiej wymienić go na używany. Ale popróbuj jeszcze z ta blaszką pod pokrętłem, jak włączysz 4 bieg dociśnij ją może w tym miejscu jest jakiś słaby kontakt.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Nagly brak nawiewu i problem z wyswietlaczami

Post autor: ricky08 » sob paź 16, 2010 21:59

to mialem na mysli piszac "regulacja" ;)
musze odpowiednio dogiac ta blaszke na pokretle. dzieki za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości