Kopci na niebiesko pomocy (napewno nie pali oleju)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

helus16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 08:34
Lokalizacja: Reda

Kopci na niebiesko pomocy (napewno nie pali oleju)

Post autor: helus16 » pt paź 15, 2010 18:52

Witam sprawa wygląda następująco. Jakiś czas temu mój golf zaczał kopcić mega na niebiesko. Odraazu podkreślam że na 1200 % nie pali oleju, od wymiany do wymiany jeżdze bez dolewki. Najgorzej jest jak stoje w jakimś korku albo na światłach i rusze to wogule za mna świata nie widać. Pojechalem do kolesia , który podłączył go pod komputer i stwierdził że silnik chodzi caly czas na ssaniu. Polecił mi wymienić komputer. Wiec tak zrobiłem wymieniłem, na inny i dalej jest to samo. Dodam też że koleś ten stwierdził że wtryski działaja dobrze, turbina też i ze resztya jest oki. Wywaliłem też katalizator bo myslałem że może być tak zawalony ropą ze to przez to ale też nic nie dało. Normalnie prosze o pomoc, może już ktoś spotkał się z takim przypadkiem. Nie wiem co dalej zprawdzać albo wymieniać , a normalnie siara jeździć z tym, no i gliny mogą dowód mi zabrać.

P.S. Samochód odpala przyspiesza i jeździ normalnie.



neox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt mar 04, 2008 22:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Kopci na niebiesko pomocy (napewno nie pali oleju)

Post autor: neox » pt paź 15, 2010 20:05

Witaj,
napisz może najpierw jakie autko, silnik, przebieg.

Wykręć świece żarowe i sprawdź czy na którejś jest olej. I sprawdź czy nie ma oleju w dolocie od intercoolera do silnika. Jak będzie to pisz to będziemy dalej działać ;)


Potrzebujesz programu, korekty do MSA15, EDC15V czy EDC15P ? Twój diesel źle odpala? Pisz PM...

helus16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 08:34
Lokalizacja: Reda

Re: Kopci na niebiesko pomocy (napewno nie pali oleju)

Post autor: helus16 » pt paź 15, 2010 20:50

Golf III 1.9 tdi 90 km kod 1Z. Przebieg ok 19500 tys.. Świece są suche, ale dolot jest napewno lekko zaoliwiony. Nie leje się tam olej z niego ale delikatnie zaoliwione jest.



Awatar użytkownika
arturkw
Kwi@tek
Kwi@tek
Posty: 1186
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:39
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Kopci na niebiesko pomocy (napewno nie pali oleju)

Post autor: arturkw » pt paź 15, 2010 21:02

dolot zawsze bedzie zaoliwiony. pierwsze co podepnij sie pod Vaga i zobacz kat wtrysku u mni ebylo podobnie jak pompa siadala i kat sie przestawil na 120-250 hehe. nastepna opcja cos z wtryskami i najgorsza opcja kółko na wale moze sie gibac i zapłon si emoze przestawił. silni równo mieko klekocze?


1.9 TD boost pin,KW,1,2bar,smoked front
viewtopic.php?f=88&t=217777" onclick="window.open(this.href);return false;

obecny KwiatkoVWóz
1.9 TDI 1Z+ 216,BBS RS,FMIC,FK,Raid HP
viewtopic.php?f=88&t=378323" onclick="window.open(this.href);return false;

Vagowanie,odczyt,kasowanie błędów

helus16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 08:34
Lokalizacja: Reda

Re: Kopci na niebiesko pomocy (napewno nie pali oleju)

Post autor: helus16 » pt paź 15, 2010 21:20

Powiem tak że jak zmieniałem kat wtrysku przestawiając pompe do przodu i do tyłu w różne pozycje to nie było żadnej różnicy w dymieniu. Silnik Ładnie pracuje, tak jak mówiłem odpala na zimnym, na ciepłym no i jak jest zimno to też odpala normalnie. Miałem problem z kółkiem na wale bo wał się wybił przez nie dokręcone kółko ale rozbebeszyłem cały silnik zrobiłem remont i wał wylądował u tokarza który naspawał wał i spasował kółko tak ciasno, że raczej nie ma opcji znów się wybić. Wtedy jak była ta usterka to nie chciał odpalać no i kopcił tak na siwo no bo cały rozrząd się przestawiał. Teraźniejsze kopcenie caczeło się jak przejechałem jakieś 7 tys po remoncie silnika. Dodam też że zaczął kopcić w momencie jak samochód chodził sobie jakieś 2 godziny na biegu jałowym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości