[MK2] Termowłącznik wentylatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

[MK2] Termowłącznik wentylatora

Post autor: Rafał G2 » sob lut 25, 2006 13:22

Witam...Problem polega na tym, że wczoraj gdy przyjechałem samochodem do celu, temperatura silnika była optymalna i gdy wyłączyłem silnik to chodził wentylator, myślałem, że może pochodzi chwilę i się wyłączy (nigdy przy tej temperaturze się nie załączał) ale on niestety chodził i chodził, więc musiałem odłączyć wtyczkę od włącznika. Gdy później chciałem jechać, założyłem wtyczkę i znowu gdy przyjechałem do celu to się włączył i chodził aż do odpięcia wtyczki. Najdziwniejsze jest to, że dziś robiłem test i wentylator teraz włącza sie prawidłowo i chodzi krótko. Czy możliwe jest to, że wyłącznik się zawiesił ?? Wymieniać go czy narazie dać sobie z tym spokój ?? Gdzie mogę znaleźć budowe takiego włącznika ??



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lut 25, 2006 15:15

to że chłodzi po jeżdzie to jest normalne, nie wiem czemu wczesniej ci sie to nie zdarzylo, moze nie zauwazyles, a moze bardzo delikatnie jeździsz, generalnie nie jest to objaw niepokojacy o ile tempreturra wody jest w normie
Proponuje ci lepiej sprawdzic czy po jakimś czasie wentylator sie wyłączy.

Jeżeli sie wylaczy a przez cała jazde i postój temperatutra wody jest w normie to raczej wszytko jest ok...pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob lut 25, 2006 17:59

po jeżdzie silnik jeszcze oddaje ciepło do płynu i tak jak napisał sas_gti jest to normalne, spr. następnym razem jak długo chodzi wentylator, a wyłącznik jest nie rozbieralny tylko jak się zepsuje to do wymiany


:-k ...

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » ndz lut 26, 2006 00:18

nie nie panowie nie zrozumieliscie postu :] koledze wiatrak chodzil i chodzil , u siebie w moim NZ tez tak bylo tzn czasem normalnie pracowal po wylaczeniu zaplonu do obnizeniu temperatury a po tym sie wylaczal ale zdarzalo sie tak ze potrafil chodzic po wylaczeniu zaplonu tak dlugo az rozladowal akumulator , ale jakos samo mu przeszlo :] takze juz mnie to nie obchodzi :] ogolnie zalecam wymiane w razie czegos takeigo bo z tego co sie orientuje czujnik nie jest drogi szczegolnie :smoke:


Obrazek

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » ndz lut 26, 2006 00:25

Miałem taki przypadek poprostu padł czujnik i nie doszukuj się innej przyczyny szkoda nerwów i czasu



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » ndz lut 26, 2006 01:17

silent_rob pisze:nie nie panowie nie zrozumieliscie postu :] koledze wiatrak chodzil i chodzil , u siebie w moim NZ tez tak bylo tzn czasem normalnie pracowal po wylaczeniu zaplonu do obnizeniu temperatury a po tym sie wylaczal ale zdarzalo sie tak ze potrafil chodzic po wylaczeniu zaplonu tak dlugo az rozladowal akumulator , ale jakos samo mu przeszlo :] takze juz mnie to nie obchodzi :] ogolnie zalecam wymiane w razie czegos takeigo bo z tego co sie orientuje czujnik nie jest drogi szczegolnie :smoke:
Dokładnie o to mi chodziło :D Za to należy mu się :pub: :D A tak wogóle to dodam, że narazie u mnie też sam problem sie rozwiązał, zobaczę co czas pokaże, ale podejrzewam, że mógł się zaciąć bimetal, który znajduje się w termowłączniku. Pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » wt maja 09, 2006 21:01

hah a mi wlasnie przed chwila padl aku przez wiatrak-nie wylaczyl sie ;/ hmmm a czy to mozliwe ze tak dlugo chodzil z powodu tego ze mam za mala chlodnice powinna byc wieksza do tego silnika a jest taka jak od 1,3 ;/ aha a jak sprawdzic ten czujnik czy dziala poprawnie?

pzdr :D



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 09, 2006 22:39

vwfan pisze:czy to mozliwe ze tak dlugo chodzil z powodu tego ze mam za mala chlodnice powinna byc wieksza do tego silnika a jest taka jak od 1,3 ;/ aha a jak sprawdzic ten czujnik czy dziala poprawnie?
to ze masz za małą chłodnicę to nic nie szkodzi pod warónkiem że pilnujesz temp. co do spr. czujnika - to musisz go wykręcić podłączyć żarówką z baterią (najlepiej niech to będzie 12 V) wstawić do garnka z wodą (tylko tak by nie zanuzyć styków), zagotować wodę i jeżeli tuż przed wrzeniem wody zarówka się zaświeci czujnik sprawny


:-k ...

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 09, 2006 23:28

misiek10111, sposob dobry ale niech jeszcze wsadzi tam jakis termometr bo moze za pozno sie wlanczac a na oko nie wybada roznicy 10-15st.przed zagotowaniem sie wody i musi baaardzo pomalu nagrzewac wode aby czyjnik mial taka temperature jak woda bo moze tak byc ze zagotuje wode a metal jeszcze nie zdazy sie nagrzac



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 09, 2006 23:37

genaralnie te urządzenia w samochodach ja terowłączniki czy mierniki temp. są mało dokładne i tylko pokazują przyblizone wartości - więc mieżenie temp. kiedy się termowłą. włączy jest informacją dla posiadacza tago włącznika tylko informacją przybliżoną (oczywiście nie dotyczy to włączników które włączają się przy temp. krytycznych - bo to swiadczy o uszkodzeniu czujnika)


:-k ...

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt maja 09, 2006 23:43

bez przesady ! wskaźniki w kabinie znacznie przekłamuja a czujnik ma okrełśona tempeturę załączania się....dokłądnosc jest dosc duza,....tez bym wsadził termomtre do wody :chytry:

[ Dodano: Wto Maj 09, 2006 23:44 ]
misiek10111 pisze:tylko pokazują przyblizone wartości
od pokazywania to są własnie wskaźniki przeciez a nie termowłacznik :bajer:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 09, 2006 23:50

sas_gti pisze:pokazują to włąsnie wskaźniki przeciez a nie termowłacznik
pisałem też o miernikach mająć na mysli wskażnik (choć i to są mierniki), oczywiście i wsadzenie termometru nie zaszkodzi, jeżeli w teście lampka się zapali w momęcie wrzenia wody l (lub trochę wczesniej) to bedzie wskazywało na 100st


:-k ...

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr maja 10, 2006 00:07

gdy asie zaplai w moencie wrzenia wody to należałoby wymienic czujnik, zresztą jak sie zapali minimalnie wczesniej np na 98 st, to tez nie za dobrze.....wiatrak ma dwie poredkosci i pierwsza wlacza sie juz przy 95 stopniach......poza tym na oko nie da sie ocenic ile czasu przed zawrzeniem wody odpowiada jakiej temperaturze.....,no przeciez wystarczy wsadzic ten zasrany termometr do wody, przynaj to :partyman: jak niby ocenic kiedy jest 95 st?hehe.pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr maja 10, 2006 00:14

sas_gti pisze:no przeciez wystarczy wsadzic ten zasrany termometr do wody, przynaj to jak niby ocenic kiedy jest 95 s
przecież nikt nie nie neguje wsadzania tego terometru - a nawet popieram, będzie dokładniej (chodziło mi oto że w momęcie kiedy woda zaczyna wrzeć - pierwszw bulki sie pojawiają - t.j. 95-97 st)


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 390 gości