Problem ze spryskiwaczem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Caybel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 18:59
Lokalizacja: Chełm woj. Lubelskie
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: Caybel » pn paź 11, 2010 20:29

Witam:)

Mam dziwny problem polegajacy na tym, że pewnego dnia gdy chcialem spryskać przednia szybe a zamiast tego uruchomiła sie przednia i tylna wycieraczka jednocześnie a plyn nie leciał!
NIezastanawiając sie dlugo sćiągnąłem kierownice i rozebrałem na spokojnie manetke sterowania wycieraczkami, okazało sie ze złamana jest jedna z blaszek.
Manetke wymieniłem na oryginalną ze szrotu w lepszym stanie i co sie okazało nadal jest to samo.
Postanowiłem sprawdzic czy na pompke w ogóle dochodzi napiecie podczas ciągnięcia czy popychania manetki i odziwo dochodzi 12V...
Sprawdziłem pompke na krótko do akumulatora i tez działa żwawo i bezproblemowo.
No i w tym momencie juz skończyły mi sie pomysły co może być nie tak.
A jako ciekawostke powiem ze gdy pompka jest odłączona a ja wlącze spryskiwacze to wszystko dziala tak jak należy tzn gdy chcę na przod to pracują tylko przednie wycieraczki a jak chce tylne to tylko tylne a nie tak jak gdy jest podłączona i przód z tylem działa jednoczesnie.
Co może być przyczyną tego focha?

1989r. silnik 1.8 Rp

Pozdrawiam:) i za wszelkie trafne podpowiedzi oczywiście++++ ;)


;)

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: lukasfenix » pn paź 11, 2010 21:38

Podmień pompkę od kumpla bo wygląda na to, że robi zwarcie i sprawdź co będzie... Nie szkodzi, że Twoja działa.
Choć większość przemawia mi za przekaźnikiem, może być uszkodzony i nieodpowiednio rozdziela prąd. :bajer:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: Lipek81 » wt paź 12, 2010 10:56

Przekaźniki nie mają nic do tego, można je wyciągnąć całkiem i spryskiwacze powinny działać dobrze. moim zdaniem problem albo w manetcje - choć ta, jak piszesz wymieniona, albo w silniczku pompki. Oczywiście zakładam, że masz tylko jeden zbiornik płynu i jedną pompkę, która pompuje na przód i tył - w zależności od potrzeb.



Awatar użytkownika
Caybel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 18:59
Lokalizacja: Chełm woj. Lubelskie
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: Caybel » wt paź 12, 2010 19:14

Tak tak mam jedna pompke i jeden zbiorniczek.
Manetka raczej dobra bo daje sygnal na pompke a cyrki dzieja sie tylko wtedy gdy pompka jest podlaczona.
Jutro podjade na szrot i postaram sie sprawdzic na innej pompce.
Dzięki za podpowiedzi :okej:

oczywiscie poszły ++:)


;)

Awatar użytkownika
Caybel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 18:59
Lokalizacja: Chełm woj. Lubelskie
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: Caybel » czw paź 14, 2010 15:30

Sprawdziłem inna pompke i nadal jest ten sam problem.
Gdy podłaczy sie cos o małym poborze prądu np mały głośniczek to wycieraczki pracuja i głośniczek piszczy tak jak miałoby to niby być (przekażnik "pyka") ale gdy podłacza sie żarowke to w ogóle nic sie nie dzieje (tzn wycieraczki nawet nie drgnął a żarowka nie świeci... przekażnik nie "pyka") podmieniłem dzisiaj przekażnik nr 19 i na nim wszystko bez zmian... No i do tego wszystkiego teraz przestała działać tylna wycieraczka :x
W momencie gdy podłaczona jest moja pompka to teraz jest inaczej niz w pierwszym poscie. Teraz nawet nie reaguja wycieraczki.
Kończą mi sie pomysły co może byc tego przyczyna :grrr:

Pomóżcie :?


;)

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem ze spryskiwaczem

Post autor: marcinek84 » pt paź 15, 2010 22:29

A dobrze kolega sprawdził ta manetkę bo u mnie było tak że napięcie szlo do silniczka spryskiwacza bo sprawdzałem miernikiem ale już silniczek nie chodził, okazało się że była pęknięta blaszka w manetce i nie było dobrej masy. Przydatny temat wycieraczek i spryskiwacza viewtopic.php?f=2&t=199359


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości