Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: Mati44 » ndz paź 10, 2010 22:43

Witam mam spory problem ze swoim MKIII 1.6 AEE problem ten pojawił się już po raz drugi jakieś pół roku temu siadła mi kostka stacyjki objaw był taki że auto odpalało ale wyłączał się zapłon i auto gasło więc wymieniłem kostkę na nową (oryginał) przy okazji opuściłem skrzynkę bezpieczników nie odłączając przewodów od skrzynki i zerknąłem czy wszystko gra po czym wszystko złożyłem do kupy, odpalam auto i słyszę niewiarygodnie głośne klekotanie popychaczy :grrr: ogólnie szok :shock: jak to możliwe nigdy wcześniej nie pukały ale silnik się nagrzał i było ok, następnego dnia to samo pojechałem więc do mechanika powiedział że popychacze niestety do wymiany wróciłem autem do domu i co się okazuje następnego dnia już było wszystko ok :) i znowu zdziwienie, samo się zepsuło i sam naprawiło lecz na stronie producenta popychaczy nie pamiętam jakiej firmy przeczytałem że popychacze mogą się zapowietrzyć, spytałem mechanika o zdanie a on potwierdził że najprawdopodobniej na skutek kilku odpaleń i zgaszeń silnika raz za razem co występowało na uszkodzonej kostce (zapalał i gasł) popychacze się zapowietrzyły o po jakimś czasie i dobrym rozgrzaniu się odpowietrzyły. I przez pół roku było ok leczy w wczoraj postanowiłem zamontować alarm przewody zasilające podłączyłem w skrzynce bezpieczników po poskładaniu wszystkiego sytuacja sprzed pół roku znowu się powtórzyła tylko tym razem stuki słychać tylko i wyłącznie podczas przyspieszania od ok 1000obrotów do 2000 wszystko wskazuje na panewki ale dźwięk taki jak by to popychacze, jedyny kabel jaki odłączyłem w skrzynce bezpieczników to wtyczka 1 pin u góry skrzynki jest ich tam takich kilka wszystkie mnij więcej obok siebie problem w tym że zapomniałem skąd dokładnie ją odłączyłem a pasowała w kilka miejsc więc stwierdziłem że niema to większej różnicy i podłączyłem ją tam gdzie pasowała na zdjęciu zaznaczyłem te wtyczki (zdjęcie zapożyczone z forum) u mnie te wtyczki są takie same ja wypiłem szarą ale u mnie te gniazda nie są kolorowe wszystkie są czarne i teraz moje pytanie czy to wo gule morze mieć jedno z drugim cokolwiek wspólnego morze jakaś wtyczka w skrzynce przestała dołączać morze ECU prze sto źle steruje pracą silnika albo coś, błędów brak na ECU co wy o tym sadźcie.
PozdraVWiam



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: brateq » ndz paź 10, 2010 23:37

Nie ma zdjęcia. Z drugiej strony niezły wariat jesteś ;P Jak pasuje tak włożę ;P Daj zdjęcie zobaczymy co się tam dzieje.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: Mati44 » pn paź 11, 2010 00:58

Te zaznaczone gniazda ich nie posiadam one u mnie znajdują się pomiędzy skrzynką a zegarami obok włącznika świateł
pic0010fp1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: Mati44 » pn paź 11, 2010 01:02

Ja posiadam bardzo podobną skrzynkę do tej i element który zaznaczyłem do niego podłącze są te 1 pinowe wtyczki a czy to nie jest mostek
1230159085.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn paź 11, 2010 12:42 przez Mati44, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: brateq » pn paź 11, 2010 11:42

A która wtyczka w końcu wypadła Tobie i gdzie ją włożyłeś?


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: Mati44 » pn paź 11, 2010 12:40

Na tym drugim zdjęciu ją trochę widać szara wtyczka ale najlepiej będzie jak porobię zdjęcia u siebie bo tutaj słabo to widać ale ogólnie co sądzisz jest to wo gule możliwe żeby coś nie łączyło co mogło by powodować nieprawidłowe sterowanie silnikiem przez ECU np nieprawidłowe ustawienie zapłonu



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: brateq » pn paź 11, 2010 18:47

Jak dla mnie jest to bardzo mało prawdopodobne. Bo albo by Ci Ecu rzucił błędami na lewo i prawo albo by coś wybuchło albo by wogóle nie odpalił, ale kto wie, nie takie rzeczy już widziałem jeśli chodzi o elektrykę w aucie, a i tak warto się dowiedzieć co to za kabelek i od czego on jest.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Skrzynka bezpieczników a stuki w silniku.

Post autor: Mati44 » pn paź 11, 2010 19:16

Też jestem tego zdania tutaj jest schemat skrzynki ale nie potrafię stwierdzi które to gniazdo jego tam chyba niema



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości