Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: fifel » czw paź 07, 2010 21:39

guti, to jeszcze jedno szybkie pytanko... czy do tego zabiegu potrzebuje kanalu? czy wszystko da rade jakos od gory zrobic?
Bo srednio mam dostep do kanalu, wiem gdzie w okolicy jest ogolnodostepny najazd ale nie bede tam silnika rozbieral przeciez:)
Martwi mnie fakt ze pewnie musze rozebrac to polaczenie ktore jest miedzy kolektorem, a rura wydechowa, a pozniej je zlozyc i tego bez kanalu raczej chyba nie zrobie ;/


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: guti » czw paź 07, 2010 22:01

fifel, ja tylko góre mialem podniesioną, pod auto nie wchodziłem, a te sprezyny mozna zapiąc z góry... kawał linki , jakas rura i jazda, przydatna jest druga para rąk


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 19:29

Szlag mnie juz trafia z tym badziewiem... bylem wyczyscic mojego Webera i skrecic go na kleju do gwintow zeby mi sie srubki nie odkrecaly ;) no i korzystajac z okazji odpalenia silnika przykladalem rece do kolektora i nigdzie nie dmucha.... chociaz nie wszedzie sie da wcisnac lape, ale tak czy siak mam wrazenie ze to jednak laczenie koloktora z rura...

Jezeli tak to ma ktos jakis pomysl co zrobic zeby to wreszcie do siebie spasowalo? mam jeszcze jeden pierscien uszczelniajacy nowy i zostalo mi pasty do wydechow wiec moge jeszcze raz probowac to wymienic tylko nie mam pomyslu jak to zrobic zeby wszystko dobrze przylegalo... no chyba ze tam cos jest krzywe czy co... sam juz nie wiem ale powoli trace nadzieje ze uda mi sie to zrobic :grrr:
Najgorsze ze mechanik nabil ten pierscien na kolektor tak ze nie moge go sciagnac, moze go pokrzywil przy tym....


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: guti » sob paź 09, 2010 20:46

fifel pisze:Najgorsze ze mechanik nabil ten pierscien na kolektor
jak t nabił ? przeciez to ręką powinno wejsc.. :) to jest miekkie.. pod wpływem temp i docisniecia twardnieje..

u mnie podwazenie srubokretem i zlazło bez problemów.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 22:20

guti pisze:
fifel pisze:Najgorsze ze mechanik nabil ten pierscien na kolektor
jak t nabił ? przeciez to ręką powinno wejsc.. :) to jest miekkie.. pod wpływem temp i docisniecia twardnieje..

u mnie podwazenie srubokretem i zlazło bez problemów.
Tylko ze mi w sklepie sprzedali ten pierscien w postaci litego odlewu z jakiegos stopu (na oko wyglada jak aluminium i jest bardzo twarde) no i nie chcialo to wejsc za lekko na kolektor, wiec nalozyl ile wlazlo, przylozyl styl od lopaty zeby nie uszczerbic pierscienia i walil mlotkiem w styl i dzieki temu go nabil....
Pozniej wlasnie stwierdzilem ze taki odlew to raczej nie ma opcji wpasowac sie idealnie szczelnie, chyba ze w nowiutki fabryczny kolektor, ktory jeszcze nie jest powyzerany i kupilem taki o jakim piszesz - z takich jakby drucikow owinietych dookola czegos, chcialem go wymienic, ale tamten nie chcial zejsc, wiec zapapralem go tylko pasta cementowa...

Z tego co piszesz wynika ze tan pierscien powinien sie dopasowac, wiec moze sprobuje jeszcze raz to zmienic? Tylko srednio mam pomysl jak sciagnac z kolektora tamten odlewany pierscien...


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: guti » sob paź 09, 2010 22:31

fifel pisze:z takich jakby drucikow owinietych dookola czegos,
ooo toto taki ma byc :)

jedz do tego łopatologa i niech Ci to zdejmuje , przetnie , przecinak , młot i ogien !


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 22:47

guti pisze:
fifel pisze:z takich jakby drucikow owinietych dookola czegos,
ooo toto taki ma byc :)

jedz do tego łopatologa i niech Ci to zdejmuje , przetnie , przecinak , młot i ogien !
Powiem Ci szczerze, ze koles wzial kase za robote i jak przyjechalem po godzinie ze jest to samo i nic sie nie ulozylo po rozgrzaniu i ostygnieciu to powiedzial ze on juz nic wiecej nie jest w stanie zrobic, wiec mam w d*** takiego fachowca :grrr: wiem ze o kase sie nie wykloce, a drugi raz za to samo placic nie bede....
Znalazlem ogolnodostepny najazd calkiem niedaleko mojego mieszkania tylko ze nie mam tam dostepu do pradu i nie mam w zwiazku z tym jak tego przeciac... i troche jestem w czarnej d*** ;/
Moze jakos uda mi sie to zrobic... rozbic mlotkiem czy jak bo ponoc to kruchy stop jest.

A powiedz mi ten pierscien z drucikow wyglada jakby te druciki byly nawiniete na cos... czy to jakas masa ktora sie dopasowaje pod wplywem temperatury czy to jakis odlew dookola ktorego sa owiniete te druciki?


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: guti » sob paź 09, 2010 23:26

fifel pisze:A powiedz mi ten pierscien z drucikow wyglada jakby te druciki byly nawiniete na cos... czy to jakas masa ktora sie dopasowaje pod wplywem temperatury czy to jakis odlew dookola ktorego sa owiniete te druciki?
tak jest, w tych drucikach jest cos miekkiego.. nie wiem jak to nazwac, ale np po zdjęciu starego to było scalone, jednolite.. ale dało sie zdjąc :) no i kruche na yle , ze mozna spokojnie srubokretem wydlugac


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: guti » sob paź 09, 2010 23:27

to predzej jakas masa.. bo to da sie pogiąc jak złapiesz w dłon i scisniesz :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Uszczelka między kolektorem wydechowym i resztą wydechu ?

Post autor: fifel » ndz paź 10, 2010 10:51

No to bardzo mozliwe ze to rozwiaze moj problem, tylko musze znalezc sposob na sciagniecie tego odlewanego pierscienia.
Jak ten pierscien wymieniales to osadzales go na jakiejs pascie do tlumikow czy tak po prostu na sucho i on sam sie szczelnie dopasuje?
Musze zebrac ostateczne dane i w tym tygodniu podjechac na najazd i to powymieniac :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości