drżenia w kierownicy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sylwien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 20:16

drżenia w kierownicy

Post autor: Sylwien » czw wrz 30, 2010 19:47

Witam koleżanki i kolegów, mam problem z moim golfikiem (IV / 2002 r,disel), typu: podczas dodawania gazu (w momencie duszenia na pedał gazu) pojawiają się dziwne drgania (drżenia) w kierownicy, zjawisko to występuje (wg moich obserwacji) tylko na kilku biegach tzn. 2,3 i 4, później zanika. Byłam u mechanika i stwierdzono, że przyczyną drgań kierownicy nie są koła, nie są również przeguby zew. ani wewnętrzne, półośki też nie, wiec co ??? Może wy macie jakieś cenne sugestie ?

nikt tu nie jest niewidomy aby w takim rozmiarze pisac! /Duber



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

drżenia w kierownicy

Post autor: pitru » czw wrz 30, 2010 21:18

Sylwien,
zmień mechanika :hmm: A tak poważnie to sprawdził wyważenie kół? luzy układu kierowniczego? czy podczas hamowania drganie ustaje? Czasem zmiana zwichrowanych tarcz hamulcowych rozwiązuje problem.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

drżenia w kierownicy

Post autor: damian_piaski » czw wrz 30, 2010 21:26

Sprawdź na stacji czy nie masz luzów na końcówkach drążków i na sworzniach. A na biegu jałowym nie szarpie? Jedyne drgania to te na kierownicy?
A sprzęgło jest ok?


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Sylwien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 20:16

Re: drżenia w kierownicy

Post autor: Sylwien » pn paź 04, 2010 18:13

dzięki za rady, lecz muszę szukać dalej przyczyny drgań, ponieważ to o czym piszecie zostało już sprawdzone i muszę wierzyć na słowo mechanikowi, że jest dobrze. Właśnie, na biegu jałowym nie szarpie i drgania są tylko w kierownicy, sprzęgło pracuje dobrze..., tarcze hamulcowe na przodzie mam już trochę zniszczone, lecz postawiono diagnozę taką, że jeszcze można jeździć, wiec nie ruszam. Nie spocznę dopóki nie znajdę przyczyny.
(jeśli kogoś uraziłam wielką czcionką, to przepraszam, ale jak widać jestem nowicjuszką).



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

drżenia w kierownicy

Post autor: pitru » wt paź 05, 2010 09:53

Sylwien,
ale za drgania kierownicy (tylko kierownicy jak piszesz) odpowiedzialny jest układ kierowniczy a nie klapa bagażnika.
Jak mechanik jest taki fachura, to niech wskaże przyczynę. Ciekawe jak sprawdził np wewnętrzne przeguby i czy tarcze nie mają bicia?
Żaden z kolegów na forum nie poda Ci pewnej 100% diagnozy przez neta, możemy Ci ewentualnie coś doradzić, jeżeli upierasz się przy swoim mechaniku to już Twoja sprawa.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

drżenia w kierownicy

Post autor: FURMAN TDI » wt paź 05, 2010 10:19

Sylwien logi dynamiczne by tu wykluczyły silnik ale skoro na jałowym piszesz że nie szarpie i szarpie tylko kierownicą więc radzę zasięgnąć opini -tak jak koledzy powyżej radzą- innego mechanika bo z opisu i ze zdrowego rozumu :bajer: wynika że w gre wchodzi układ przeniesienia napędu jeśli nie sama skrzynia a z doświadczenia powiem Ci że ja w swoim już wymieniałem przegub zewnętrzny i doczasu aż całkiem nie yeb..ie daje minimalne znaki o sobie :kwiat:


...zawsze coś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości