ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

amciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:01

ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

Post autor: amciej » pt paź 01, 2010 13:19

Witam,
pacjentem jest 1.9 ASZ i od początku łapał błędy z czujnika temperatury (G62/G2 jeśli się nie mylę)- opadająca wskazówka temperatury. W trasie zdarzyło się 2x, że zaświeciła się kontrolka 'check engine' (po wyłączeniu i włączeniu zapłonu kontrolka gasła. KTS wyrzucił błąd czujnika temp i błąd niskiego napięcia przy kluczyku czy coś w ten deseń (domyślam się że chodzi o jakąś bateryjkę w kluczyku.
Dodatkowo po odpaleniu auta, po jakiejś minucie czy dwóch silnik zaczynał nierówno pracować na obrotach jałowych, do czasu aż się lekko nie rozgrzał.
Przypuszczam że winę za to mógł również ponosić czujnik temp.
Dziś natomiast po paru dniach postoju, po włączeniu zapłonu na tablicy nie świeciły się żadne kontrolki, licznik i zeger. Aku dobry, nawiew w kabinie działa, światła też. Auto odpalało na sekundę i gasło. Po jakimś czasie wreszcie tablica ożyła, świecąc przy okazji kontrolką od poduszki i czerwoną kontrolką temp. wody. Po kilkunastu minutach pracy i kolejnych odpaleniach kontrolka od temp. zgasła, za to poduszka świeci cały czas. Tzn w pozycji 'zapłon' kontrolka poduszki świeci, ale po paru chwilach gaśnie, po czym po odpaleniu auta zapala się ponownie i świeci już cały czas.
Macie jakieś pomysły, rady, sugestie co jest tego powodem?

/Jako że problem ociera się i o problem z dieslem i elektryczny, pozwolę sobie wrzucić temat w tych dwóch działach. W razie czego proszę moderatora o posprzątanie mojego bałaganu :)



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

Post autor: pitru » pt paź 01, 2010 13:49

Co do kontrolki poduszki to na 100% zapaliła się z powodu dużego spadku napięcia podczas rozruchu. Przerabiałem to na wiosnę kasowałem błąd kilka razy . Sprawdź napięcie na aku, ale podczas rozruchu. mi normalnie pokazywał 12v,(wszystko działało) ale podczas rozruchu napięcie spadało do 6-7v. kupiłem nowy i jest ok. U Ciebie może to tylko zaśniedziałe klemy. Niewykluczone, że to rozwiąże twoje problemy. :D


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

amciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:01

ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

Post autor: amciej » pt paź 01, 2010 18:43

Z poduchą problem może to i rozwiązać, tyle że ten mnie póki co najmniej martwi... :/



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

Post autor: pitru » pt paź 01, 2010 19:15

Zrób porządek z baterią lub klemami a problemy znikną :hmm: Sprawdź też napięcie ładowania.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

amciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:01

Re: ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

Post autor: amciej » wt paź 05, 2010 12:16

Witam,
klemy oczyscilem, nic nie pomoglo.
Aku sprawdzilem w stanie spoczynku 12,2V (mimo ze 36h wczesniej przejechal trase ok 230km, wiec powinien sie doladowac), napiecie na obrotach jalowych bez obciazenia 14,2V, pod obciazeniem (dmuchawa, wszystkie swiatla) 12,5V... obstawiajac problem z regulatorem napiecia, dobrze obstawiam?



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

ASZ - gasnące kontrolki, błędy czujnika temp.

Post autor: pitru » wt paź 05, 2010 13:23

Raczej nie. Nie podajesz wartości podczas rozruchu, czyli kiedy kręcisz rozrusznikiem. Wtedy mogą się różne dziwne rzeczy dziać. Mój akumulator do końca pokazywał dobre wartości, ale nie był w stanie utrzymać min. napięcia podczas rozruchu.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości