Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Post autor: micky » czw wrz 30, 2010 22:00

Witam!
Zaczyna mnie coraz bardziej niepokoić bardzo sporadyczna chwilowa utrata wspomagania hamulców podczas hamowania. Dzieje się to bardzo rzadko, ale na tyle by jednak pamiętać! Jest to oczywiście niebezpieczne, zdaje sobie z tego sprawę i chcę coś z tym zrobić.
Podczas normalnego hamowania zdarza się ze po dohamowaniu, chcę wcisnąć hamulec ponownie, a on twardy. Po odpuszczeniu natychmiast robi się na powrót miękki i serwo działa jak należy.
Czego to może być usterka? Zaznaczam, że przewody podciśnienia wymieniłem na silikonowe, włożyłem też na podmiankę pompę podciśnienia. Bez rezultatu, problem nadal występuje. Mam AFNa, oraz pompę hamulcową z ABS.
pozdrawiam
micky



Awatar użytkownika
pitru
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:08
Lokalizacja: Bartoszyce

Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Post autor: pitru » pt paź 01, 2010 09:50

Sprawdź, czy jak podpompujesz pedałem hamulca wzrosną obroty silnika. Wiem, że ten patent sprawdza się w benzynie i wskazuje na wadliwe serwo lub na nieszczelny przewód od pompki podciśnienia do serwa.


Kupię rurę powietrza i odpływ oleju do turbo K24

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Post autor: FURMAN TDI » pt paź 01, 2010 10:32

a co pokazuje diagnostyka kompa- żadnych błędów pompy abs?


...zawsze coś

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Post autor: hard87 » pt paź 01, 2010 12:11

pitru, hmm kolego mam taki objaw że jak hamuje to rosną mi obroty ale auto hamuje jak żyleta wiec nie wiem czy to prawda



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Post autor: jhosef » pt paź 01, 2010 12:22

hard87 pisze:pitru, hmm kolego mam taki objaw że jak hamuje to rosną mi obroty ale auto hamuje jak żyleta wiec nie wiem czy to prawda
Tylko w benzynie wspomaganie hamulców jest realizowane przed podciśnienie z korektora ssącego, w dieslach to nie zadziała, brak przepustnicy i silnik tyle zasysa powietrza ile chce. W dieslach stosuje się pompę vacum napędzaną najczęściej z wałka posredniego (silnik).

kolego, musisz poszukać nieszczelności. Poruszaj lekko przewodem serwa. Jeśli ubytek jest nagły to raczej obstawiałbym odcinek od zaworu zwrotnego do serwa ( z nim włącznie). Chyba, że zaworek zwrotny jest zdechły to na całym odcinku. Zaworek powinien utrzymać podciśnienie w serwie mimo zaniku np pracy pompy. Na samym ABS się zbytnio nie znam (oprócz teorii budowy) więc nie pomogę za bardzo.



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Chwilowy bardzo sporadyczny brak serwa hamulców

Post autor: micky » pt paź 01, 2010 21:38

jhosef zaworek zwrotny sprawdzalem, w jedna strone mozna zassac a w drugą nie czyli działa, a nieszczelności jako takiej nie mam, bo to rowniez sprawdzilem. Sprawdzalem podcisneinie w instalacji i utrzymywane jest na jesli dobrze pamietam to na 0,85 bara podcisnienia i spada jesli sie zacznie hamowac, ale szybko laduje z powrotem do tego cisnienia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości