POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dawid Madajski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 26, 2010 14:58

POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Post autor: Dawid Madajski » czw sie 26, 2010 15:15

Panowie Szanowni Maniacy VW:)
Problem mam następujący, coś mi zaczęło stukać w zawieszeniu(tak przypuszczam). Mechanik szybko stwierdził, że to przegub po czym go wymienił. Stukało dalej i wymienił drugi- wciąż stukało. Następnie wyciął z półosi przeciwwagę myśląc, że to była przyczyna, ale stukanie nie ustało. I to jest tak, że czasem stuka a czasem nie. Ostatnio myślałem, że po dłuższej jeździe (30 km jakoś tak ), ale dziś zaczęło stukać dość szybko. Nie jestem pewny czy stukanie to najlepsze słowo... Chrobotanie?:) Jak by coś o siebie bardzo morno obcierało, takim grubym dźwiękiem... dokładnie jakby co obrót, bardzo regularnie- jak przyspieszam to zaczyna szybciej i szybciej wydawać dźwięk. Czasem to ustaje a czasem nie, dźwięk jest głośny bo wyraźnie go słychać na zewnątrz. Jechałem trasą ostatnio i zaczęło "wydawać dźwięk" (90km/h), jak położyłem nogę na gazie zaczęło bardziej aż doszło do drgań auta, które również czułem na kierownicy... gdy odpuściłem gaz(nie zwalniając) wszystko ustałe do kompletnej ciszy czasem do minimalnego stukania... Jak jadę wolniutko-5km/h- to chrobocze, trze jakby bardzo szorstko, ale nie zawsze, choć coraz częściej. Miał ktoś może coś takiego? Bo jak to na moje szczęście przystało pojechałem do mechanika przed wczoraj i oczywiście nic nie stukało i chrobotało:) Więc on rozłożył ręce i powiedział, że trzeba poczekać aż się rozpieprzy:) Albo poważniej zespuje... Proszę więc o sugestie, wszystko co wam przychodzi na myśl:) Bo chcę jechać na urlop za 10 dni- 150km w jedną stronę- i nie chciałbym gdzieś się zatrzymać w połowie drogi:) ooo i jeszcze jak dłużej pojeżdże, przy delikatnym ruchu kierownicą w prawo coś zaczyna piszczeć, w lewo nie, tylko w prawo:) No to takie mam objawy, przepraszam, że tak się rozpisałem, ale chciałem jak najlepiej zobrazować to co się dzieje co by była lepsza możliwość postawienia słusznej diagnozy:)

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Post autor: mody1 » pt sie 27, 2010 00:00

Gratulacje dla mechanika, który powymieniał Ci troszkę kosztownych części i dalej to samo,Każdy ma prawo o przywrócenie samochodu do stanu pierwotnego, jeśli została postawiona błędna diagnoza i wymieniona część,Nie może też nikt zatrzymać Ci samochodu do uregulowania nalezności- niekiedy ,tak mówią na warsztatach.
Po pierwsz zmień na początek mechanika
A opisywane przez Ciebie symptomy mogą oznaczać wiele : skrzynia,łożyska itd. na odległość nie bardzo można zdiagnozować



Dawid Madajski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 26, 2010 14:58

POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Post autor: Dawid Madajski » pt sie 27, 2010 08:10

dobra, dzięki bardzo za podpowiedź. Faktycznie trochę się wpieniłem jak po wymianie wszystko zaczęło się na nowo bo nie stać mnie na takie pomyłki, ale cóż. To muszę poszukać jakiegoś dobrego mechanika w Łodzi.

Pozdrawiam



Dawid Madajski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 26, 2010 14:58

POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Post autor: Dawid Madajski » śr wrz 29, 2010 14:07

No to tylko chciałem powiedzieć, że usterka została zlokalizowana, przegub wewnętrzny to był. Szkoda, że najpierw wymieniłem dwa zew:) Może komuś się przyda opis dźwięków wydawanych przez moje autko:) pozdrawiam



Awatar użytkownika
A_X_E
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt paź 02, 2009 16:09
Lokalizacja: gorzow Wlkp
Kontakt:

POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Post autor: A_X_E » śr wrz 29, 2010 22:07

Jak coś stuka to znaczy ze wszystko jest ok xD. To auto ma ze 20 lat jak w moim mk2 coś napierdziela to ja wtedy wiem że jadę :D



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

POMOCY:)stukanie w Mk2 nie wiem gdzie:)

Post autor: BENITO » czw wrz 30, 2010 10:41

mogą ci stukać tarcze, czasami walą tak również elementy luźnego wydechu i pomielone łożyska


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości