wygluszenie auta- czego uzyc

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob maja 06, 2006 21:47

Witaj kolego na temat głuszenia sporo ci piszą ale jeśli zastosujesz maty App to w zimie nawet przy małym słuchaniu wszysko ci popeka. Przy niskich temperaturach zachowują się jak opłatek. Pamietaj że jesli dziura konstrukcyjna jest wielkości 10 na 10 cm to musisz już stosować blachę na nią i na to matę. Oczywiście rzadne App tylko bitumika najlepiej alu lub tradycyjny dynamat. żadna mata z tych na allegro nie nadaję się na dłuższą skalę chyba że co jakićś czas llubisz powtarzać pracę. Nie ma również mat uniwersalnych czyli takie jak do środka auta taki również do silnika. Poczytaj FAQ tam zamieściłem jak tanim kosztem zrobić porządnie drzwi koszt 200 pare złoty efekt bardzo dobry.


TUTENHAMON

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz maja 07, 2006 11:16

tutenhamon: nie zgodze sie z Toba co do APP, jezeli zastosuje sie app ale POLIMEROWE to nie pekaja one w niskich temp, wiem bo sprawdzilo sie to u mnie,
natomiast co do tasmy dekarskiej to moim zdaniem nie nadaje sie ona na zewnetrzny plat drzwi, owszem jest miekka i super sie da profilowac, ale nie niedaje ona sztywnosci platom drzwi, wiec moim zdaniem mozna ja uzyc ale na wewnetrzny plat, tam gdzie sa ortwory montazowe
a z drugiej strony jak app moze popekac na zewnetrznym placie drzwi, skoro na calej swojej powierzchni jest docisnieta do blachy?
rozmawialem z p. chrzestem bo jest ode mnie z wioski i cale auto ma wygluszone app, gdyz jak twierdzi w czasie gdy je wygluszal nic innego nie bylo na rynku
pozdrawiam :)
i no offence



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz maja 07, 2006 14:15

App jest do bani peka i ma słabe własności głuszące obejrzyj foty app jeśli kotoś delikatnie słucha muzyki może i wytrzyma ale przy porządnych głosnika tragedia poprostu opłatek. ja już przetestowałem wszysko co jest na rynku. Najlepsze dynamaty potem alu blacha i tasma dekarska, Do wyciszenia filc.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz maja 07, 2006 21:54

TUTENHAMON pisze:App jest do bani peka i ma słabe własności głuszące obejrzyj foty app jeśli kotoś delikatnie słucha muzyki może i wytrzyma ale przy porządnych głosnika tragedia poprostu opłatek. ja już przetestowałem wszysko co jest na rynku. Najlepsze dynamaty potem alu blacha i tasma dekarska, Do wyciszenia filc.
A co myślisz o zakrryciu otworów montażowych laminatem i na to taśma dekarska. Ja mam w tym momencie u siebie tak zrobione i jak dla mnie bajka, a lamnat lżejszy od blachy sporo.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz maja 07, 2006 22:33

też dobre rozwiązanie bo jest sztywny a czy lżejszy myślę że jak byśmy to poważyli takie same kawałki to nie było by tak dużej różnicy jednak blacha charakteryzuje się duże większą sztywnością a to ma wpływ na końcowy efekt. Jednak tewoje rozwiązenie też popieram bo tak dużych dziur żadna app ani nawet sklejone dynamaty nie dadzą rady.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: gitfunfel » pn maja 08, 2006 10:47

A ja mam takie pytanie: jak to wygląda z korkiem? Można użyć? Ponoć ma dobre właściwości wyciszające.


Jeśli nad wszystkim panujesz to znaczy, że nie jedziesz wystarczająco szybko.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn maja 08, 2006 12:50

no i czy jest tani? to podstawowe pytanie!



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn maja 08, 2006 15:45

TUTENHAMON pisze:też dobre rozwiązanie bo jest sztywny a czy lżejszy myślę że jak byśmy to poważyli takie same kawałki to nie było by tak dużej różnicy jednak blacha charakteryzuje się duże większą sztywnością a to ma wpływ na końcowy efekt. Jednak tewoje rozwiązenie też popieram bo tak dużych dziur żadna app ani nawet sklejone dynamaty nie dadzą rady.
Dla mnie laminat to ideale rozwiązanie, bo składniki do jego zrobienia mam za darmo, a blache musiałbym kupić. Jeżeli chodzi o twardość, to dając kilka warstw laminat robi się naprawdę twardy, a z drugiej strony jest grubszy od blachy i trzeba uważać w niektórych miejscach, żeby zmieścić się pomiędzy drzwiami a tapicerką.
gitfunfel pisze:A ja mam takie pytanie: jak to wygląda z korkiem? Można użyć? Ponoć ma dobre właściwości wyciszające.
Nigdy w życiu do drzwi, ponieważ korek wchłonie wodę, a podczas deszczu jednak trochę jej wpada do wnętrza drzwi.
A i nie próbujcie czasem zaklejć otworów odpływowych w drzwiach, chyba że chcecie zrobić tam akwarium :panna:



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » pn maja 08, 2006 17:51

tutenhamon: no moze i app peka, ale polimerowa wytrzymala mi nawet mrozy ktore byly tej zimy, a uwazam ze system przedni mam jednak z tych mocniejszych, a pewnie spowodowane jest to tym ze app mam rozlozone na calych powierzchniach dokladnie docisnietych do blachy, a otworow montazowych nie posiadam :chytry:
tasma dekarska mam wygluszony tyl auta i bagaznik i jest ok, ale podczas gdy byly nia wyklejone drzwi to dalej wszystko drzalo, gdyz nie zapewnialy dostatecznej sztywnosci



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn maja 08, 2006 21:15

UcHO pisze:tutenhamon: no moze i app peka, ale polimerowa wytrzymala mi nawet mrozy ktore byly tej zimy, a uwazam ze system przedni mam jednak z tych mocniejszych, a pewnie spowodowane jest to tym ze app mam rozlozone na calych powierzchniach dokladnie docisnietych do blachy, a otworow montazowych nie posiadam :chytry:
tasma dekarska mam wygluszony tyl auta i bagaznik i jest ok, ale podczas gdy byly nia wyklejone drzwi to dalej wszystko drzalo, gdyz nie zapewnialy dostatecznej sztywnosci
a czy doczytałes ze pod taśme dekarska daje sie blache alumniową ?



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » wt maja 09, 2006 16:04

ku_bi: a doczytales ze chodzilo o to ze zewnetrzny plat drzwi drzal :jezor: nie jest tu mowa o otworach montazowych bo takich nie posiadam :jezor: tylko o placie drzwi, ten co widzisz od zewnatrz z "podworka" :) wiec tu nie ma jak dac blachy :kac:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt maja 09, 2006 22:02

UcHO pisze:ku_bi: a doczytales ze chodzilo o to ze zewnetrzny plat drzwi drzal :jezor: nie jest tu mowa o otworach montazowych bo takich nie posiadam :jezor: tylko o placie drzwi, ten co widzisz od zewnatrz z "podworka" :) wiec tu nie ma jak dac blachy :kac:
no to jakies słąbe blachy ma mk4...
w mk3 wystarczy dac autobit i paste głuszczaca i nic nie drży...



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr maja 10, 2006 15:05

moze i ma slabsze blachy, ale bardziej prawdopodobne jest jakie kicki masz w drzwiach :grin: i jak mocno potrafia one kopnac :jezor:



Awatar użytkownika
koolio7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 21:36
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: koolio7 » śr maja 10, 2006 20:04

A takie matki??

http://www.allegro.pl/item103403125__be ... _amd_.html

Nadają sie do czegoś??


Miec MK2 z silnikiem 5.7 z Forda mustanga ehhh
[url=http://ubanimator.com][img]http://img102.imageshack.us/img102/3598/userbar789413pi.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 39 gości