Niepokojące wycie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dzager
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 00:01

Niepokojące wycie

Post autor: dzager » wt wrz 07, 2010 00:15

Witam!!!! Posiadam vw golf mk2 o pojemności 1600. Mój problem dotyczy niepokojącego wycia (szumienia ) . Najmocniej wyje przy prędkości ok 70-80 km/h, niezależnie czy jedzie się na luzie czy sprzęgle itp. Wymieniłem łożyska z prawej strony (bo wydawało mi się że głos dochodzi z przedniego prawego koła) ale to nie pomogło. Później wymieniłem końcówkę drążka kierowniczego od strony kierowcy i zaczeło wyć ciszej lecz gdy skrencam w lewo to wycie narasta .Jeszcze jednym objawem jest problem cofnięcia pod górkę (trzeba przy cofaniu pod górkę dodać dużo gazu aby cofnąć )Dodam jeszcze że w skrzyni jest olej już stary i bardzo rzadki . Mogło by coś pomuc wymienienie oleju w skrzyni ?????????? Czy to może inna przyczyna?????????????????????



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Niepokojące wycie

Post autor: Tomasz Bis » czw wrz 09, 2010 23:59

Sprawdzałeś przeguby wewnętrzne ?


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Niepokojące wycie

Post autor: grandi » pt wrz 10, 2010 00:10

łożyska z lewej wymień


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

dzager
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 00:01

Niepokojące wycie

Post autor: dzager » pn wrz 27, 2010 17:03

Dzięki za odpowiedz.Wymieniłem łożysko i wyje dużo ciszej ,sprawdziłem także przeguby wewnętrzne z prawej strony i raczej są do wymiany, także myślę że jak wymienie ten przegub wewnętrzny będzie całkiem ok .Jeszcze raz dzięki za odpowiedz!!!!!!!!!!



AmonRSR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw mar 18, 2010 20:47
Lokalizacja: RSR

Niepokojące wycie

Post autor: AmonRSR » pn wrz 27, 2010 22:38

Jak kolega sprawdzał te przeguby? Je raczej można sprawdzić dobrze ale tylko przy pełnym demontażu i ściągnięciu osłony (posprawdzać luzy na koszyczku, piaście wewnętrznej itd.). Bo narazie to tak kolega na chybił-trafił części wymienia



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Niepokojące wycie

Post autor: bongo » pn wrz 27, 2010 22:44

U mnie w mkII też zaczęło wyć,w efekcie skrzynia się wysypała po pewnym czasie...



dzager
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 00:01

Niepokojące wycie

Post autor: dzager » pn paź 04, 2010 13:07

A jak skrzynia się wysypie to jak to wygląda ,tzn koła się natychmiast zatrzymają ? I czy da się cholowac takie auto?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości