Montaż egr bez uszczelki.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Montaż egr bez uszczelki.

Post autor: kamlor » sob wrz 25, 2010 15:00

Witam.
Dzisiaj zaślepiłem swój egr. Między kolektor a egr zamiast uszczelki, która rozleciała mi się przy demontażu, dałem metalowy okrąg, coś jak złotówka. No i wszystko cacy, silnik chodzi super, wszystkie bolączki dotychczasowe minęły, tylko że czuć jak się podstawi rękę pod egr, że przepuszcza na łączeniu kolektor-egr. Nie jest to jakieś duże przepuszczanie, ale niestety czuć. Co z tym zrobić? Zostawić tak, czy co? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Silnik 1.4 akq.



greg

Montaż egr bez uszczelki.

Post autor: greg » sob wrz 25, 2010 21:48

kamlor pisze:Zostawić tak, czy co?
raczej daj uszczelkę - po pewnym czasie wydmucha dziurę



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Montaż egr bez uszczelki.

Post autor: kamlor » ndz wrz 26, 2010 08:34

greg, dzięki za odpowiedź. A powiedz, co myślisz o dorobieniu uszczelki, ale już bez dziury na przelot spalin? Spełniałaby zadanie? I jeśli może mi ktoś podać numer tej uszczelki, to byłbym przeogromnie wdzięczny.



greg

Montaż egr bez uszczelki.

Post autor: greg » ndz wrz 26, 2010 11:13

kamlor, w dieslu jak zaślepiałem egr to wyjałem uszczelkę, następnie z blachy (tej co podklejają do koperty jak przynoszą listy) na podstawie uszczelki wyciąłem element tylko bez otworu dla spalin a potem przykręciłem wraz z uszczelka spowrotem - czyli id strony wydechu - uszczelka, potem blacha potem egr.
uszczelka dla AKQ ma nr 036 131 547 i powinna kosztować około 10zł

Małe OT - masz dołożone turbo czy tylko błąd w podpisie?



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Montaż egr bez uszczelki.

Post autor: kamlor » ndz wrz 26, 2010 11:31

Dzięki greg, same cenne informacje. Pojeżdżę przez tydzień jeszcze z tym krążkiem, będę widział co się będzie działo. A 1.4T to oczywiście ściema. :bigok:



karolw2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59

Montaż egr bez uszczelki.

Post autor: karolw2 » ndz wrz 26, 2010 12:13

Do tdi uszczelka w ASO kosztuje 12 zł więc kupić uszczelkę i z problem z głowy a nie cudować i kombinować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości