Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: BartekGib » sob wrz 25, 2010 10:04

To moi Panowie widzę, że się porozkręcaliście ;) Czas teraz na mnie. Ostatnimi czasy dostałem spoooooro pytań i komentarzy o mój sprzęt. Ludzie nie byli w stanie uwierzyć, że dolatuję do nich na odległości 15 km z wręcz zerową ilością szumów + trzasków. Jakoś tak przez ostatnie 2 tygodnie miałem z 15 pytań na ten temat .....

Jednak - powoli zaczyna brakować. Każdy się rozrasta, tylko u mnie jakoś to stanęło w miejscu. Antenka - jak najbardziej - jedynie widzę, że ludzie zaczynają kombinować z przedłużaniem batów - może i u mnie da sie coś pomyśleć ;)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob wrz 25, 2010 21:37

Tomek - masz PW ode mnie :pub:

BartekGib, a Witaj Witaj :D Ja narazie śmigam ciężarowym na innym sprzęcie a prywatnym autem rzadko pomykam. Teraz mam Unidena 520 z jakimś tam batem 1,5m lemma i nie mogę go zmienić, bo nie wiem jak długo jeszcze pośmigam na tym autku.

Ostatnio też miałem ciekawą sytuację:

Gość: Kolego z tej dwójki jesteś moze na radiu?
Ja: Tak, jestem kolego. O co chodzi?
Gość: Uważaj tam na linie wysokiego napięcia żebyś trakcji kolejowej nie zabrał :hmm:
Ja: Dooobraaa :rotfl:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » ndz wrz 26, 2010 20:36

Przeczytalem oba PW. Bartek nie odbiera telefonow ode mnie... Jutro Wam odpisze. Z telefonu nie jest mi wygodnie.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: BartekGib » pn paź 11, 2010 21:26

U mnie zmiany, zmiany, zmiany ...... :) Po dzisiejszej wizycie u bardzoooo miłego i "obcykanego" w temacie Marka z Radio-KF HAM na moim uchwycie zagościło pewnego rodzaju "udziwnienie".

Antena MoonRaker Ampro-12 :

Antena helikalna, na pasmo 12m - 24 Mhz (czyli KF/UKF), 131 cm bata z nawiniętą cewką i 107 cm wysuwanego górnego promiennika. Antena standardowo na mocowanie 3/8 ale po zastosowaniu przejściówki na PL'kę podchodzi pod SPS-Inox :) Łącznie na moim uchwycie zagościła antena mierząca prawie 2m 40 cm :) :) :) Wydawać by się mogło, że przeznacznie anteny będzie kolidowało z jej warunkami pracy na pasmie CB - ale cóż - testy, dostrajanie, testy, wyciąganie promiennika, testy, wciąganie promiennika .... No i jest!

Początki nie wyglądały za dobrze - na moim uchwycie przy strojeniu wychodziło, że antenie na uchwycie braknie masy. Wyniki koło 1.79 zbijały mnie z nóg .... No to pomysł Pana Marka w ruch - podciągnąć pod śrubę uchwytu kawałek kabla zaczepiony do śruby mocowania klapy bagażnika. Po zabiegu - od razu inne wyniki pomiarów.

Antena na środku poprzecznego relingu u Pana Marka w Skodzie Octavii zestroiła się na 1.19 w środku pasma CB. Analizator się nie myli ;)
U mnie na uchwycie wynik to 1.29 przy 27.200 Mhz. Z racji położenia uchwytu w takim miejscu antena może działać kierunkowo, ale na Colorado 1200 przez 4 miesiące użytkowania tego nie zauważyłem.

Po testach : miodziooooo :) Słyszę i jestem słyszany. W Warszawskiej aglomeracji po wyjeździe na trasę Toruńską skręcanie SQ nic nie dawało, bo stale kogoś słyszałem. Przy lekkiej manipulacji RF-Gain'em dochodziły do mnie w 100% czytelne treści. Jednym słowem - jestem bardzoooooo zadowolony. Na prostej odległości koło 8 km w WWA dochodziłem do znajomego na bazówkę na mocne 9s.

W czerwcu zagościłem w grupie "2 metry". Ale trzeba się było kiedyś wspiąć jeszcze wyżej - na 2m i 40cm :)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pn paź 11, 2010 22:37

BartekGib pisze:Na prostej odległości koło 8 km w WWA dochodziłem do znajomego na bazówkę na mocne 9s.
Bardzo mocne! :food:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: BartekGib » pn paź 11, 2010 23:49

Chmarski pisze:
BartekGib pisze:Na prostej odległości koło 8 km w WWA dochodziłem do znajomego na bazówkę na mocne 9s.
Bardzo mocne! :food:
Szydera :bajer: :jezor: ? ? ? ?


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » wt paź 12, 2010 12:30

Żadna tam szydera. Wiem co słyszałem. Burza Panie, burza. Podbnie do sprzętu VDO - Blink jak go Jarek testował.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: BartekGib » wt paź 12, 2010 15:48

Jeszcze radyjko na wymianę (choć jestem z niego zadowolony). Ale trzeba iść z biegiem czasu :)
U mnie odsłuch też powyżej normy. Miałem wczoraj wpaść na Kobielską, ale po wypadzie o 9 z domu dopiero po 20 się ponownie w nim znalazłem ..... A dzisiaj sprzęgło w samochodzie odmówiło posłuszeństwa i na parę dni jestem odcięty od eteru.

Sprzęt wzbudza bardzoooo duże zainteresowanie wśród ludzi, bo takiego czegoś nikt raczej nie widział. Ale cóż - zawsze dobrze jest się wyróżniać ;)


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » czw paź 14, 2010 17:02

No to niefajnie z tym sprzęgłem. Mam nadzieję, że szybko się pozbierasz.
BartekGib pisze:Jeszcze radyjko na wymianę (choć jestem z niego zadowolony). Ale trzeba iść z biegiem czasu
Jest jedno fajne prawdopodobnie do wzięcia od ręki - Voyager vr9000. Jarek je kiedyś przywiózł do Polski (nowe). Obecnie w posiadaniu DeGaull'a. Poza tym nikt go nie używał. Podobno "gabinecik". Jakby co to wołaj na kanale.
A jak przyjdą RFX'y to mój HAM też będzie do wzięcia w dobre ręce. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu już.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt paź 15, 2010 20:12

Ja odpuszczam i moje radio prawdopodbnie pod młotek pójdzie. W swoim aucie już prawie nie przebywam a do służbowego nie wkładam, bo za chwile będzie inne a później zmieniam firmę, więc nie inwestuje ani nie zmieniam, bo nie ma sensu. W przyszłym roku zmiana swojego auta na kabriolet i montaż anteny weźmie w łeb.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pn paź 18, 2010 12:45

VDO - Blink pisze:moje radio prawdopodbnie pod młotek pójdzie
Jeśli ma sobie leżeć, to szkoda takiego sprzetu. Na tej samej zasadzie moj pójdzie w nastepne ręce... chyba, żeby jednak nie :kac:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz paź 24, 2010 13:07

Wczoraj słyszę jak ktoś daje potężnie z radia i ładnie leci z echem i mocnym powerem. ?Odzywa sie jeden i pyta co to za radio ma ten kolega. W odpowiedzi pochwalił sie że ma dobry mikrofon ze wzmocnieniem a po chwili dodał, że radyjko jedno z najlepszych, czyli zakazany Uniden :panna: Zapytałem dlaczego zakazany, odparł że nie wie. Na to ja odparłem mu, że ładnie sieje po kanałach, po czym gościu sie oburzył i mi pocisnął, że sam sieje po kanałach. :rotfl: Następny mój komentarz był bezcenny :food: po czym jego sygnał urwał mi sie po kolejnych 3km. A takie miał dobre radio :ass:

Jade dalej i w Poznaniu padają pytania, co mam za antenę. Beztrosko odpowiadam, że Sirtel Santiago, po czym padają kolejny pytania, jak to "zbiera" i jak leci. :okej:

Szkoda że teraz mało czasu śmigam swoim autem prywatnie. Miałem kryzysowe momenty i chciałem sprzedać radio, ale powiem Wam, że jak raz ktoś w to wszedł, to chce więcej. :food: Zbieram kase na Omegaforce S45 :food:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pn paź 25, 2010 10:55

VDO - Blink pisze:Zbieram kase na Omegaforce S45
A już się prawie wyleczył... :helm:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pn gru 13, 2010 23:09

Temat zamarł ale powoli powracam :food:

Przy okazji zmiany pracy na inną, krajową u znajomego, temat zszedł na CB. A że naprawiamy właśnie autko dla mnie, kolega wyciągnął mi z szafy starego, zadbanego, wręcz w salonowym stanie Alana 87 kupiony w latach '90. Podobno lekko podkręcony i dłubnięty przez speca z mojej okolicy. Jutro wyhaczam to monstrum do mojego bolida na testy. Musze jeszcze sprawdzić czy da radę podłączyć do tego radia Cherokkiego i jak to będzie pracować, bo czuje że razem z Santiago będzie kosmos :food: Później docelowo mam zamontować Lemma Turbo 2001 + Alan 87 w ciężarowym na którym będe pomykał. :food:

W przyszłym roku jeśli się temat rozwinie będę czasami w okolicach W-wy latał do chłodni, więc będę szukał łączności z Wami. Oczywiście w miarę wcześniej dam Wam znać :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości