Wymiana silnika 1.6 na 1.8 GTI 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piciu81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 00:49
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Wymiana silnika 1.6 na 1.8 GTI 16V

Post autor: Piciu81 » ndz maja 07, 2006 14:01

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanko takie jak w temacie, czy jest możliwe? Czy jest kosztowne?( jak bardzo:) ) i czy pracochłonne?
Dzięki za odp.
Pozdr.

[ Dodano: Nie Maj 07, 2006 14:03 ]
Chciałbym wymienić silnik 1.6 na 1.8 GTI 16V i szukam jak najwięcej informacji na ten temat, może jakaś podpowiedź kto by mógł to zrobić... Thx.


Byle do przodu....

Awatar użytkownika
Ridick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt mar 21, 2006 23:23
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Ridick » ndz maja 07, 2006 14:52

Po pierwsze znalesc 16v w dobrym stanie jest nie lada wyzwaniem ale zalozmy ze masz taki, wiele podzespolow jest innych zaczynajac od skrzyni, polosie sa grubsze przeguby rowiez w koncu cos ta moc musi przeniesc na asfalt :) ukald hamulcowy tez jest inny wentyle z przodu z tylu tarcze wierz mi ze przydaja sie moj osiaga predkosci powyzej 200km/h i zatrzymac go z tej predkosci jest trudno na krotkim odcinku nawet z oryginalnymi hamulcami
Szczegoly moze poda Ci ktos kto robil cos takiego lub bardziej sie na tym zna ale moim zdaniem lepiej sprzedaj ten i kup oryginalne 16v koszt beda chyba podobne


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images11.fotosik.pl/36/a966512880892d3b.jpg[/img][/url]
Smierc jezdzi szybko, ale ja jezdze szybciej.


MastaH Team :wink:

Mark_H
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2006 10:22
Lokalizacja: Częstochowa

1.8 gti

Post autor: Mark_H » ndz maja 07, 2006 19:42

1.6 masz na gażniku lub monowtrysku a 1.8 gti na pełnym wtrysku czyli musisz wymienic zbiornil paliwa bo potrzebne jest podciśnienie w zbiorniku tak słyszałem a na 100 procent inna jest instalacja elektryczna gti ma też dużo niższe zawieszenie i różni się troszke wnęstrze pod względem estetycznym np. ma fotele kubełkowe.
Ja wymieniałem silnik 1.6 na 1.8 gt i z samą przekładką nie było aż tak dużo pracy to zestroić tan silnik w innym aucie jest dość czasochłone .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości