Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sierars1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 18, 2007 01:59
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: sierars1 » śr wrz 22, 2010 17:27

Witam
Mam takie pytanko czy w golfie MK3 jest czujnik położenia wału czy czujnik hella w aparacie zapłonowym.
Bo już się pogubiłem a muszę wymienić bo samochód gaśnie i nie chce odpalać bo już cewkę z modułem zapłonowym wymieniłem na nowy firmy Beru i dalej to samo.
Z aparatu zapłonowego wychodzi kość gdzie jest wpięta wtyczka 3 pinowa i to jest podobno czujnik hella ale nawet nie idzie jej wymontować odkręciłem 2 śrubki i blokuje wyjęcie matelowe ustrojstwo nie wiem jak to nazwać.

Proszę ewentualnie o zdjęcie i jakieś informacje bo samochód już stoi o tygodnia, a nie chcę wyrzucić pieniądze w błoto.
Silnik to 1.6 AEE

Z góry dziękuję



Awatar użytkownika
Arkadiush
Forum Master
Forum Master
Posty: 1672
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 16:39
Lokalizacja: Hamburg/Szczecin
Kontakt:

Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: Arkadiush » śr wrz 22, 2010 18:15

Jest to czujnik Hella, z tego co pamiętam to najlepiej wyjąc cały aparat zapłonowy i wtedy musisz wybić sworzeń, bo pewnie teraz to ta blacha cała się wygina. Ale możesz też mieć padnięty czujnik położenia wału, ja właśnie to miałem, na zimnym silniku wszystko ok, ale później to tracił moć i nie chciał odpalać...


MERCEDES BENZ SL 500 R129 V8
Obrazek
viewtopic.php?f=89&t=190930&start=0
[I][I][I][I][I][I][][][][] - 60% UKOŃCZONE MK4

Awatar użytkownika
trollu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt cze 29, 2010 12:08
Lokalizacja: SKL / Cz-wa
Kontakt:

Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: trollu » śr wrz 22, 2010 19:46

tak jak wyżej napisał Arkadiush, w aparacie zapłonowym jest Hall. Nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku ale u mnie w 2.0 ADY trzeba wyciągnąć cały aparat żeby go wyjąć. U mnie tez padł Hall ale jego usterka objawiała się ogólnym muleniem silnika i odcinką przy ok 4500obr. Próbowałeś go wypiąć i odpalić silnik? Ja mam taki sam problem z gaśnięciem ale to raczej nie wina Halla. W ady z odpiętym hallem silnik normalnie odpala. zainteresuj się czujnikiem położenia wału.


Obrazek

sierars1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 18, 2007 01:59
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: sierars1 » czw wrz 23, 2010 01:16

Bo niektórzy mi mówią że nie ma czujnika położenia wału ale zdawało mi się to niemożliwe dlatego wolałem zasięgną wiedzy na forum.
A może orientujecie się w którym miejscu się mieści i jaka jest orientacyjna cena jego.
U mnie nie ma objawów że traci moc tylko potrafił w czasie korków zgasnąć i musiałem kręcić aż załapał lub po zaparkowaniu ale wtedy to już wogóle nie odpalał jak i teraz, a to już 4 dzień.
Chyba że nie czuję że jest slaby bo jeżdżę na co dzień Octavia tdi, a golfem żonka śmigała ale ona nie za bardzo się orientuje czy moc mu spadała jak to kobieta :), a ja tyle nim jeździłem co do garażu coby nie przestawiła ścian wjeżdżając tyłem :)



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: danioo » czw wrz 23, 2010 11:54

Panowie z tego co wiem to w AEE nie ma czujnika położenia wału. Jest tylko HALL i czujnik spalania stukowego


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

gademajster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 21:16
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: gademajster » ndz wrz 26, 2010 15:17

Panowie, a czyż czujnik położenia wału korbowego( w AEE akurat wałka rozrządu) nie jest to czujnik Halla :?: :bajer:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czujnik położenia wału czy czujnik hella

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 26, 2010 16:09

gademajster, zależy od autka, może być indukcyjny albo halla. Jesli ma dwa kable to napewno jest indukcyjny, ale jeśli ma 3 to ten trzeci może być tylko ekranem a nie sygnałowym jak typowo w hallu więc nie wiadomo, VR ma chyba indukcyjny w mk3, a inne mk3 halla, ale nie jestem pewien.
czujnik wałka rozrządu czyli w aparacie zapłonowym czyli też w AEE jest zawsze Halla.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości