Elektryczne szyby - zwarcie?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: Komas » pn wrz 20, 2010 11:58

Witam forumowiczów
Mam mały problem z oknem po stronie pasażera. Zaczęło się od tego że okno podczas jazdy potrafiło się samo zamykać a jak było zamknięte to silniczek bardzo szybko „cykał” tak jakby ktoś ciągle i szybko naciskał przycisk zamykania. Któregoś ranka nie mogłem zapalić auta – przyczyna rozładowany aku. winowajcą było właśnie to okno. Zauważyłem że nawet jak są wyciągnięte kluczyki co parę sekund idzie impuls na mechanizm słychać cyknięcie załączania i po chwili cyknięcie wyłączania, w tym momencie napięcie spada z 14V do 12V i ponownie na 14V rozładowując powoli aku. Dziwi mnie to, że dzieje się tak pomimo wyłączenia stacyjki i wyjęcia kluczyka. Czy okno pasażera ma swój przekaźnik? Spotkał się ktoś z takim problemem?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: Qto » pn wrz 20, 2010 13:00

Obadaj przewody w gumowej przelotce z budy do drzwi



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: roger18sx » pn wrz 20, 2010 22:31

Ja mam w swoim mk3 tak samo w prawych drzwiach. i nawet rozbierałem ostatnio mechanizm zmieniałem szczotki czysciłem i dalej tak samo. i w ciagu roku dwa razy rozładowało mi akumulator. kable niby sprawdzalem ale to mi wyglada albo na cos zwiazamego z podawaniem sygnału domukania ale tylko prawego okna i przy spadku lub wzroscie napiecia bo dzieje sie tak głównie gdy odpalam auto i gdy jest na polu dosc wilgotno . mysle kupic tylny mechanizm el szyb i przelozyc elektronike do przodu i sie okaze czy wina jest w mechanizmie


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: macbu » wt wrz 21, 2010 08:13

tak jak kolega wyzej napisał przewody w gumie ułamane badz poprzecierane... ogólny standard w mk3


Macbu

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: Komas » wt wrz 21, 2010 09:56

A jest jakiś przekaźnik do mechanizmu?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: macbu » wt wrz 21, 2010 10:32

każdy mod€ł z osobna zamontowany przy silniczkach ma dwa przekaźniki ale to sie nei psuje... ewentualnei mogło Ci modół zalać ale podstawa to sprawdzić kable...

wez sobie miernik i posprawdzaj przewody ( przejscie i opor )


Macbu

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: Gawior » pt wrz 24, 2010 09:11

Miałem tak samo w zimę, ale z drzwiami od kierowcy. Przy otwieraniu/zamykaniu szyby pasażera z przycisku od str. kierowcy potrafiła opuszczać się szyba kierowcy, której nie szło zasunąć ( albo nie reagowała, albo tylko szła w dół ). Do tego szyba kierowcy potrafiła sama "tańczyć" góra/dół o parę cm po czym potrafił palić się bezpiecznik. Wyjęcie bezpiecznika nie skutkowało i dalej potrafiła szyba samoczynnie się przesuwać.
Najgorsze było to, jak szedłem do sklepu. Wraca a tu szyba jakieś 5 cm potrafiła być odsunięta.

Problem znikł kiedy zrobiło się trochę cieplej ( działo się to przy dużych mrozach ). Podejrzewam że winne są kable wiązki dochodzącej do drzwi ( te w gumowej osłonie ), ale przy oglądaniu nic nie zauważyłem ( możliwe że pękł sam drut, a izolacja jest cała - miałem już tak ). Poprawiłem tylko izolację na dwóch kablach które były wcześniej złamane i tyle.

Możliwe że przestaje dochodzić masa i dla tego wariuje tak jak lampy tylne z braku masy ( tak myślę )


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: roger18sx » pn wrz 27, 2010 20:09

u mnie masa dochodzi i kable sa niby całe i ostatnio przez noc mi ta szyba rozładowala akumulator bo co kilka sekund odzyawł sie w niej przekaznik tak jak by ja chciało zasunac. i nawet zdazylo sie ostatnio ze zamykałem auto z pilota i ta wlasnie szyba sie sama zasuneła. A i jeszcze jedno pytanie czy w mk3 gdy sie wcisnie rygiel od prawuch drzwi to sie wszystko zamknie tak jak w lewych drzwiach jest czy nie.


VW NA ZAWSZE

magik-no1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 26, 2009 13:42
Lokalizacja: k/Myślenic
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: magik-no1 » pn wrz 27, 2010 20:24

sprawdziłeś masę a co z kablem plusowym??? a co do rygla w prawych drzwiach to jeśli lewe są zamknięte a wciśniesz prawy rygiel wtedy w lewych rygiel też idzie na dół, a jeśli lewe są otwarte to po wciśnięciu prawego rygla ten idzie na dół a lewy nie (takie zabezpieczenie żeby nie zatrzasnąć np kluczy)

roger18sx pisze:u mnie masa dochodzi i kable sa niby całe i ostatnio przez noc mi ta szyba rozładowala akumulator bo co kilka sekund odzyawł sie w niej przekaznik tak jak by ja chciało zasunac. i nawet zdazylo sie ostatnio ze zamykałem auto z pilota i ta wlasnie szyba sie sama zasuneła. A i jeszcze jedno pytanie czy w mk3 gdy sie wcisnie rygiel od prawuch drzwi to sie wszystko zamknie tak jak w lewych drzwiach jest czy nie.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: roger18sx » pn wrz 27, 2010 20:45

musze go tez sprawdzic bo to moze byc to bo gruby kabel od masy był kiedys przelamany ale go polutowałem i taki wniosek sie nasuwa ze najszybsiej to pekaja te grubsze kable


VW NA ZAWSZE

magik-no1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 26, 2009 13:42
Lokalizacja: k/Myślenic
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: magik-no1 » pn wrz 27, 2010 21:02

ostatnio kumpel miał właśnie w MK3 to samo kabel plusowy w gumowej przelotce (też strona pasażera) nie wiedzieć czemu pękną całkowicie na pół :shock:



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Elektryczne szyby - zwarcie?

Post autor: roger18sx » sob paź 02, 2010 17:38

Dzis rozwiazałem problem z rozładowywaniem akumulatora przez prawa szybe.Kupi~łem mechanizm z tylnich drzwi i przełozyłem do przodu i wszystko działa wiec cos było nie tak z ukladem w mechanizmie.


VW NA ZAWSZE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 57 gości