zacinające się szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zgryza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 16, 2010 22:32
Lokalizacja: FSL

zacinające się szyby

Post autor: zgryza » sob wrz 18, 2010 16:00

witam.

Jednym z nierozwiązanych problemów w moim niedawno zakupionym mk3 GT 1.9 tdi jest zacinający się podnośnik szyby od pasażera (autko 3drzwiowe)]
Zarówno przy opuszczaniu i zamykaniu szyba się zacina, do całkowitego zamknięcia lub opuszczenia trzeba kilka razy nacisnąć przycisk.
Rozebrałem drzwi z boczka, znajomy dał mi na przesmarowanie jakiś tam środek bo przy podnoszeniu trochę piszczało lecz nadal szyba się zacina.
Trochę przesukiwałem forum lecz nie znalazłem podpowiedzi jak usunąć problem, słyszałem o jakimś czujniku (lecz jestem zielony w tej sprawie).



Awatar użytkownika
TheDoctor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn sty 31, 2005 22:12
Lokalizacja: Mieroszów/Rybnik
Kontakt:

zacinające się szyby

Post autor: TheDoctor » sob wrz 18, 2010 21:27

Witam kolego. Ja mialem podobny problem od strony pasazera tzn. szyba szla kawalek i stawala i tak musialem pare razy wcisnac guzik do pelnego zamkniecia. Czasem bylo tak ze wogole brak reakcji. Naszukalem sie troche przyczyny i znalazlem ja w drzwiach od kierowcy (ostatnie miejsce jakie szukalem) i znalazlem przycisniety kabel od szyb (przycislem boczkiem przy skrecaniu zaraz obok srob). Potym zabiegu narazie wszystko wrocilo do normy ale nie wiem czy to od tego bo oglnie to dziwnie mi te szyby dzialaly... Na wlaczonym zaplonie a wylaczonym silniku szybki chodzily elegancko jak tylko uruchomilem motor to szyba od pasazera sie zacinala. Sproboj poszukac jakiegos przetartego badz zalamanego kabla.


Pozdroofki
TheDoctor

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zacinające się szyby

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 18, 2010 22:08

zgryza pisze:słyszałem o jakimś czujniku
bo cały problem to czujniczek hallotronowy który przestał "czuć" obroty silniczka. Porada w FAQ i gdzieś tam jeszcze moja pod hasłem czujniczek halla pomoże rozwiązać ten problem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości