wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » czw sie 19, 2010 12:33

Witam, mam problem nastepujacy: Golf 3 rocznik 92, 75 PS Silnik 1.8 nie pokazuje temperatury na desce. Auto jest od szwagra, wiec po jego wypowiedziach wymieniany byl czujnik na nowy, i podpiety inny zespol licznikow. Dalej ten sam blad, wskaznik sie nie wychyla. Gdzie szukac bledu? Przewody? Czy to ten czujnik 4pinowy przy gornej rurze gumowej od strony silnika? Jakie kolory przewodow odpowadaja za pomiar temperatury? Nie znam tego auta, wiec pytam. Za trefne porady bylbym wdzieczny.
Pozdrawiam
Lanumisu

lanumisu
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył(a): N sty 02, 2005 12:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld

* Prywatna wiadomość
* Wyślij e-mail do lanumisu

Góra



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: Paweł Marek » czw sie 19, 2010 13:14

czujnik 4-pinowy, na wtyczce ma numerki styków, od licznika 2 i 4. Wyjmij wtyczkę włącz zapłon, połącz w niej oba styki co napisałem kabelkiem, wskazówka ma się wychylic na maks. Nie wychyli się - szukaj przerwy na kablu. Jeden jest masowy z paskiem brązowym - ma mieć mniej niż 1 om oporu między stykiem we wtyczce a klemą - w aku. Drugi podaje plus z licznika i ma mieć ok. 12 V napięcia. Dowiesz się z tego czego brakuje masy czy plusa i poszukasz po okablowaniu od czujnika aż do licznika poprzez skrzynkę bezpieczników


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » czw sie 19, 2010 15:11

Dzieki za wskazowki. Dam znac jakie beda wyniki.
Pozdr
Lanumisu



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » pt sie 20, 2010 11:49

Wedlug wskazowek przeprowadzilem pomiary i okazalo sie ze masa jest, natomiast na przewodzie nr. 4 (zolto-czerwony cienki) nie ma napiecia 12V.
Przeklulem nawet ten przewod przed kostka zeby wykluczyc brak kontaktu w samej kostce. Dalej brak napiecia. Ten przewod idzie dalej do jakies okraglej "tuleji" z mnostwem przewodow po jednej stronie i wychodzacych po drugiej. Co to jest? (jest po prawej stronie bloku silnika, stojac przodem do maski). Jak mam dalej postepowac zeby znalezc przerwe w przewodzie zasilajacym? Odkrecilem klape bezpiecznikow, ale tam nie mam dojscia do glownej wiazki. Moze zdemontowac tablice z przyrzadami, tylko jak sie za to zabrac? Wedlug mojego rozumowania to 12V musi zasilac najpierw ten miernik temperatury w desce, a z niego wychodzic powinno dalej do komory silnika i przez ta "tuleje" do czujnika temperatury. Nie wiem, moze bledna jest moja sugestia. Prosze o dalsze wskazowki. Z gory dziekuje.
pozdr.
lanumisu



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: Zico63b » pt sie 20, 2010 12:45

Najpierw przewodem dołączonym do masy dotknij na moment pinu 3 w piątym gnieździe przekaźnika w skrzynce bezpieczników. Wskaźnik powinien ruszyć na maksymalne wskazania.
http://yfrog.com/0uskrzynkabezpiecznikwj" onclick="window.open(this.href);return false;
To pokaże czy w ogóle licznik reaguje.
To "coś" to złączka technologiczna by szybko odpiąć przewody przy wyjmowaniu silnika z nadwozia.
Następnym krokiem będzie sprawdzenie w taki sam sposób jak Kolega sprawdzał przy czujniku - na przewodzie za złączką technologiczną, ten sam kolor żółto-czerwony.
Z dalszym sprawdzeniem wiąże się konieczność opuszczenia w dół i odchylenia skrzynki bezpieczników, by dostać się do wtyków. By to zrobić należy zdemontować plastyki przed kolanami kierowcy.



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » pt sie 20, 2010 18:03

Bede dalej dzialal. Czy ta zlaczke technologiczna zeby ja rozlaczyc trzeba przekrecic i wyjac, czy wystarczy tyko pociagnac i sama sie rozdzieli? Aha, zeby zmostkowac z masa 3 pin piatego przekaznika, rozumiem ze trzeba ten przekaznik wyciagnac?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: Zico63b » pt sie 20, 2010 18:28

W gnieździe numer pięć (piąte od lewej w górnym rzędzie) nie powinno być żadnego przekaźnika a na plastyku są odlane numerki pinów (otworków).
Złączkę przekręca się by ją rozdzielić, może to być utrudnione z uwagi na temperaturę która działała na plastyk w letnich okresach; nieco ułatwia operację wyjęcie nierozłączonego jeszcze złącza z uchwytu (tak jest u mnie) i rozkręcanie "w powietrzu".



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » pt sie 20, 2010 22:29

Ta zlaczke nie bede ruszal. Wbije igle w przewod zoltoczerwony przed zlaczka i sprawdze napiecie. Jesli bedzie zero, przeprowadze test z 3-cim pinem piatego przekaznika. Zobaczymy czy miernik temperatury sie wychyli. Prosze powiedz jeszcze jak rozmontowac cala tablice z zegarami.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: Zico63b » pt sie 20, 2010 23:01

By dostać się do licznika czy do skrzynki z bezpiecznikami?



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » sob sie 21, 2010 09:38

Zeby sie dostac do licznika. To mi pomoze:
http://ck222s.bithal.de/homepage/anleit ... ausbau.htm" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: Zico63b » sob sie 21, 2010 14:44

Ja! Das ist großartig Beratung! Czyli doskonała porada!



Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

Re: wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: lanumisu » śr sie 25, 2010 13:56

Koniecznoscia byl demontaz tablicy. Tam przy wtyczce dokonalem pomiaru napiecia na zoltoczerwonym przewodzie idacym do czujnika. Okazalo sie ze napiecie jest, a przy czujniku nie. Latwo bylo ustalic ze przyczyna braku pomiaru jest przerwa w przewodzie. Poprowadzilem nowy, podlaczylem i wskaznik znowu dziala.
Dziekuje za pomocne rady
Pozdrawiam

Lanumisu



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wskaznik temperatury cieczy chlodzacej

Post autor: Zico63b » sob wrz 18, 2010 21:20

To informacja o temperaturze płynu dla silnika, wartości oporu mają być te same co w pinach parzystych (2 - 4). Od tego zależy dawka paliwa, i tzw ssanie czyli wzbogacanie tej dawki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości