Słaba dmuchawa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Słaba dmuchawa

Post autor: greg0666 » sob wrz 04, 2010 12:20

Witam, mam taki problem a mianowicie chodzi o dmuchawę. Sama dmuchawa wygląda na sprawną chociaż nic nie mogę wykluczać stąd ten tytuł. Chodzi o to że bardzo słabo wieje powietrze z wylotów tak jak by dmuchawa była słaba ale wydaje mi się że ona działa poprawnie tylko powietrze gdzieś się zatrzymuje. Słyszałem kiedyś że w niektórych autach są ponoć jakieś filtry gdzieś żeby ktoś np. nie oberwał liściem w twarz czy czymś podobnym :hmm: chciałem się dowiedzieć czy to prawda i czy to może być przyczyna mojego problemu a jeżeli tak to gdzie się on znajduje i jak go wyczyścić? Dzięki z góry za pomoc.

aha bym zapomniał, moje autko to Golf 3 :grin:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Słaba dmuchawa

Post autor: miś fazi » sob wrz 04, 2010 12:32

filtr pyłkowy , znajduje się na podszybiu po stronie pasażera , musisz zdjąć wycieraczkę i plastik podszybia , tam jest filtr , jego się nie czyści , jego się wymienia



greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Słaba dmuchawa

Post autor: greg0666 » sob wrz 04, 2010 14:31

Myślisz że to może być to? Dzięki za rade :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Słaba dmuchawa

Post autor: miś fazi » sob wrz 04, 2010 17:47

oczywiście że może , ale zobacz jak dmucha na obiegu zamkniętym , jeśli lepiej , to na pewno filtr



greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Słaba dmuchawa

Post autor: greg0666 » ndz wrz 05, 2010 11:37

kurde mam to auto od 2 tydni i zastanawiam sie wlasnie jak wlącza się tam obieg zamkniety :blush: wczesniej mialem forda i hyundaia i bez problemu bylo jasne gdzie on sie znajduje ale tutaj nie widze nic takiego, czy jest mozliwe ze w moim golfie tego niema? no moze jestem slepy hehe a czy stalo by sie cos zlego jak bym jezdzil bez tego filtra?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Słaba dmuchawa

Post autor: miś fazi » pn wrz 06, 2010 19:47

masz w tym aucie klimę ? jeśli tak , to obieg zamknięty włacza się klawiszem , jeśli nie masz klimy , to włączasz pokrętłem od włączania dmuchawy , przekręcasz go poza zero , do oporu , tylko to jest taki pseudo obieg zamknięty , raczej odcięcie napływu powietrza z zewnątrz



greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Słaba dmuchawa

Post autor: greg0666 » wt wrz 07, 2010 00:01

aaa to tak nie sprawdzałem a klimy nie mam niestety. Nie wiem czemu ale nie podświetla mi teraz właśnie tych pokręteł i przełączników od ciepłego powietrza i kierunku nawiewu a z kolei np. liczniki i przełączniki od świateł podświetla, wiem że to nie ten dział ale jak by ktoś miał jakiś pomysł to skorzystam chętnie :smoke:



Endrju_Gdansk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Słaba dmuchawa

Post autor: Endrju_Gdansk » śr wrz 08, 2010 12:36

greg0666 pisze:aaa to tak nie sprawdzałem a klimy nie mam niestety. Nie wiem czemu ale nie podświetla mi teraz właśnie tych pokręteł i przełączników od ciepłego powietrza i kierunku nawiewu a z kolei np. liczniki i przełączniki od świateł podświetla, wiem że to nie ten dział ale jak by ktoś miał jakiś pomysł to skorzystam chętnie :smoke:
Wymień żarówkę pod pokrętłami :)

Co do dmuchawy to jak pisał Fazi - filtr pod podszybiem. Jeśli nie pomoże to za dmuchawą jest zapadka która blokuje dopływ powietrza jeżeli pokrętło jest w pozycji 0. Czasami np. urwie się cięgło i zapadka się nie otwiera po ustawieniu pokrętła w inną pozycję - i dmuchawa dmucha ale nie ma gdzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości