Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: denu » pt wrz 03, 2010 15:53

Witam,

Dzisiaj zostawiłem golfa na wymianę uszczelki pod głowicą + planowanie. Zadzwonił mechanik i mówi, że jak wyjął zawory to jeszcze takiego czegoś nie widział, że 6 z ośmiu są jakby gumówką od spodu przejechane na pół i jeszcze trochę bym pojeździł to by się rozpadły na dwa kawałki :shock: Najpierw mówił, że to od tego, że podniosłem dawkę. Podczas kolejnej rozmowy zmienił zdanie, bo niby konsultował to z jakimś znawcą, i od dawki to się powinny wypalić. A tu takie proste cięcia.

Ktoś z Was się z tym spotkał? Skąd to może być?
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 06, 2010 20:41 przez denu, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: karol8114 » pt wrz 03, 2010 20:32

Znajomy miał coś takiego w VolVo 1,9 turbo D, grzybek zaworu rozszczepił się na pół, narobił bigosu, deptał go ciągle do czerwoności, obrotomierz non stop zamknięty, no i tak się to skończyło.



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: denu » pt wrz 03, 2010 21:24

no właśnie ja bardzo ostrożnie z nim postępowałem, rzadko deptam do podłogi, poza tym na forum czytałem że AAZ ciężko zajechać, prędzej sprzęgło pójdzie niż silnik...


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

golfi16TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt gru 15, 2009 15:07
Lokalizacja: kalwaria Zeb

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: golfi16TDI » pt wrz 03, 2010 21:51

mogło byc dak ze poprzedni właściciel sobie deptał.. co nie.. ogólnie moły sie zuzyc od przebiegu auta...


1.6 TDic

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: bongo » pt wrz 03, 2010 22:14

golfi16TDI pisze:mogło byc dak ze poprzedni właściciel sobie deptał.. co nie.. ogólnie moły sie zuzyc od przebiegu auta...
Ale głupoty gadasz,co nie?
denu, zmień mechanika :bajer:



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: denu » pt wrz 03, 2010 22:27

ale dlaczego zmienić? myślisz że ściemnia żeby mnie na kasę przyciąć?


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: bongo » pt wrz 03, 2010 22:51

denu pisze:myślisz że ściemnia żeby mnie na kasę przyciąć?
Tak właśnie myślę :bajer:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: t0mal » ndz wrz 05, 2010 00:20

Chyba, że podwieszały się szklanki - deptanie na zimnym, a w silniku minerał. Albo zawór w pompie oleju. Pozatym to musiała być jednorazowa przygoda, albo splanowali głowice z zaworami - zawór zużywa się z każdej strony jednakowo, bo obraca się w gnieździe podczas pracy.



arwam

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: arwam » ndz wrz 05, 2010 10:28

denu pisze:że 6 z ośmiu są jakby gumówką od spodu przejechane na pół i jeszcze trochę bym pojeździł to by się rozpadły na dwa kawałki :shock: Najpierw mówił, że to od tego, że podniosłem dawkę. Podczas kolejnej rozmowy zmienił zdanie, bo niby konsultował to z jakimś znawcą, i od dawki to się powinny wypalić. A tu takie proste cięcia.

najprawdopobniej ktoś sobie próbował ułatwić uchwyceni zaworu przy docieraniu i to są skutki.
od dawki czy to zbyt wczesnego kąta wtrysku wypalałaby się powierzchnia przylgni zaworu i gniazda w głowicy a nie na grzybku pojawiają się uszkodzenia od tarczy szlifierskiej.
jakby to były tylko pęknięcia to mogłoby to być spowodowane zbyt dużą temp roboczą czy to od głupiego kierowcy który nie zna stanów pośrednich położenia pedału gazu lub od zbyt wczesnego kąta wtrysku ewentualnie od padniętej turbiny która nie dostarczała odpowiedniej ilości paliwa.



arwam

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: arwam » ndz wrz 05, 2010 10:29

denu pisze:że 6 z ośmiu są jakby gumówką od spodu przejechane na pół i jeszcze trochę bym pojeździł to by się rozpadły na dwa kawałki :shock: Najpierw mówił, że to od tego, że podniosłem dawkę. Podczas kolejnej rozmowy zmienił zdanie, bo niby konsultował to z jakimś znawcą, i od dawki to się powinny wypalić. A tu takie proste cięcia.

najprawdopobniej ktoś sobie próbował ułatwić uchwyceni zaworu przy docieraniu i to są skutki.
od dawki czy to zbyt wczesnego kąta wtrysku wypalałaby się powierzchnia przylgni zaworu i gniazda w głowicy a nie na grzybku pojawiają się uszkodzenia od tarczy szlifierskiej.
jakby to były tylko pęknięcia to mogłoby to być spowodowane zbyt dużą temp roboczą czy to od głupiego kierowcy który nie zna stanów pośrednich położenia pedału gazu lub od zbyt wczesnego kąta wtrysku ewentualnie od padniętej turbiny która nie dostarczała odpowiedniej ilości paliwa.



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: denu » pn wrz 06, 2010 20:41

zrobiłem zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

Awatar użytkownika
IRAS AAZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: wt gru 08, 2009 22:58
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie CSE
Kontakt:

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: IRAS AAZ » pn wrz 06, 2010 21:08

HA HA to sa naciecia od bosza jakis amator docierał zawory :hmm: MASZ SUPER MECHANIORA :rotfl:


Aktualnie skoda ale golfik w pamięci

arwam

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: arwam » pn wrz 06, 2010 21:10

wydaje mi się że to jest uszkodzenie mechaniczne zrobione przez kogoś kto ten silnik składał.



Awatar użytkownika
denu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: wt lip 03, 2007 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Uszkodzenie zaworów w AAZ przez podniesioną dawkę?

Post autor: denu » pn wrz 06, 2010 21:27

dobry wałek, nie? któryś poprzedni "majster" to w golfie zamontował przed sprowadzeniem albo handlarz po ściągnięciu :grrr:
w sumie to z tego obecnego mechanika to jestem zadowolony, dobrze że to zauważył i mi powiedział, bo inny to by wsadził z powrotem, skoro zleciłem tylko uszczelkę pod głowicą.
tak że wniosek jest taki, że nie wiadomo co w silniku siedzi dopóki sam tam nie zajrzysz i dobrze że to wyszło teraz a nie np. na autostradzie przy 160 km/h.


Obrazek
mk3: Obrazek a3: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 103 gości