Niedziałający wskaźnik temperatury silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kriswol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 21:20
Lokalizacja: opole

Niedziałający wskaźnik temperatury silnika

Post autor: kriswol » pn wrz 06, 2010 20:40

Witam sorki że się wtrącę ale mam (tzn. miałem podobną sytuacje) z niedziałającym wskaźnikiem i dokładnie to samo zamiast zegarka wsadzony obrotek a woda ani huhu nie działa. Zrobiłem tak najpierw posprawdzałem czy jest napięcie na wskaźniku miernik pokazuje że nie ma szukam dalej wyciągam skrzynkę z bezpiecznikami podpinam miernik przy kabelku żółto-czerwonym po wyjściu już z bezpiecznika prąd jest. Dla pewności sprawdziłem jeszcze czy napięcie jest na drugiej kostce co idzie z licznika i także był wiem myślę gdzieś jest przerwa w przewodzie od bezpiecznika do czujnika. Na szybko biorę jakiś kabelek podłączam pod kostkę po wyjściu z bezpiecznika (żółto-czerwony) i dotykam pod najbliższą śrubę i widzę jak wskazówka wędruje do max i już z błyskiem w oku formalnością było pociągnięcie nowego i akurat miałem w tych samych kolorach przewodu z kostki po bezpiecznikach po prostu stary kabel uciąłem zaraz za kostką i przylutowałem nowy kabelek drugi koniec pod złącze od czujnika wszystko ładnie zaizolowane i przymocowane do oryginalnej wiązki więc wygląda jak z fabryki. a co najważniejsze to po malutkim przejeździe testowym wskazówka od dawien dawna zaczęła się podnosić więc wszystko jest ok i działa jak powinno ;D. Wszystko dzięki powyższym radą za co serdecznie dziękuj. A Tobie również radzę zrobić podobnie jak ja a będziesz zadowolony.
Pozdrawiam KrisWol



pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Niedziałający wskaźnik temperatury silnika

Post autor: pittereck » wt wrz 07, 2010 19:00

Problem już rozwiązany. Przyczyny były dwie. Jedną z nich uszkodzony zegar od temperatury w starym zestawie zegarów. Wiem, ponieważ nie przechodził testu -kabel prądowy do masy. Nowy zegar przechodził ten test jednak wskaźnik nadal niedziałał. Dziś szukałem prądu w żółto-czerwonym kablu-prą był więc całe podejrzenie padło w tym momencie na czujnik. zanim jednak kupiłem, błysnął mi w głowie pomysł- czy czujnik mam mase/ Szybciutko zrobiłem mostek miedzy minusem w akumulatorze a brązowym kabelkiem przy czujniku i woalaaaaaaa. Wskazóweczka dziłą tak jak powinna. Problem uważam za rozwiązany, wszystkim forumowiczom dziekuje za pomoc a temat do zamknięcia. Zico +1 dla Ciebie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości