Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szulc17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 13, 2010 14:54
Lokalizacja: OLS

Re: Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: szulc17 » ndz wrz 05, 2010 19:17

honker pisze:kurkawodna no nie pamiętam nazwy,

Pewnie benzin. Też to wlałem i mam ten sam problem ;/



Awatar użytkownika
Prej
Żaneta Driver
Żaneta Driver
Posty: 305
Rejestracja: wt gru 08, 2009 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: Prej » ndz wrz 05, 2010 21:56

Kilka dni temu dolałem dodatku STP (czerwona butelka). Zobaczymy czy to coś da. I tak miałem to już zrobić, więc była podwójna okazja.

Tak czy inaczej będę jeszcze czyścił silnik krokowy. Sprawdzałem też wężyki podciśnienia, wszystkie są ok.

Gdy wczoraj w nocy odpaliłem samochód i ruszyłem na zimnym silniku, wszystko było ok. Dzisiaj nie jeździłem, więc nie wiem czy to była jednorazowa "naprawa", czy jednak coś się poprawiło.



Awatar użytkownika
Prej
Żaneta Driver
Żaneta Driver
Posty: 305
Rejestracja: wt gru 08, 2009 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: Prej » śr wrz 08, 2010 17:56

Dzisiaj zauważyłem, że po odłączeniu niebieskiego czujnika samochód chwile się dławi i gaśnie.
Z tego co pamiętam, tak nie powinno być. Powinien chodzić na niskich obrotach, ale nie gasnąć.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 08, 2010 20:10

Ano nie powinien, odłączenie czujnika temperatury wzbogaca mieszankę, ale nie aż tak żeby silnik gasnął. To mi nasuwa że być może ten wtrysk wymaga po prostu regulacji składu mieszanki, śruba jest na przepływomierzu. Wkręcając ją wzbogacasz, to spróbuj samodzielnie na razie wykręcać zapamiętując jej pierwotne położenie. Jeśli to pomoże podjedziesz na analizator dla ostatecznego ustawienia, jeśli nie pomoże ustawisz jak była wyjściowo i myślimy dalej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Prej
Żaneta Driver
Żaneta Driver
Posty: 305
Rejestracja: wt gru 08, 2009 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: Prej » śr wrz 08, 2010 20:31

W którym miejscu jest ta śruba dokładnie?



lu21k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 15, 2009 14:23
Lokalizacja: Poznań

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: lu21k » pt wrz 17, 2010 16:16

Prej i co w końcu było przyczyną?

Ja mam podobne problemy w golfie III z silnikiem 1.4 (60KM) Po wysprzęgleniu czasami gaśnie bez żadnego uprzedzenia (na światłach jak chce ruszać to nawet nie wiem, że silnik zgasł)



Awatar użytkownika
Prej
Żaneta Driver
Żaneta Driver
Posty: 305
Rejestracja: wt gru 08, 2009 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: Prej » pt wrz 17, 2010 16:45

W sumie nic jeszcze nie zrobiłem, a objawy póki co ustały.

Jedynie użyłem dodatku do paliwa STP (czerwonego). Po przejechaniu połowy baku silnik już nie gaśnie i "łapie" obroty po wrzuceniu luzu.



lu21k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 15, 2009 14:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: lu21k » czw wrz 23, 2010 15:57

w moim przypadku zauważyłem coś takiego:

- auto jeśli gaśnie to na rozgrzanym silniku
- gaśnie wtedy gdy wduszę sprzęgło i hamuję (jeśli zauważę że obroty wtedy spadają i puszczę hamulec mając cały czas wduszone sprzęgło to obroty się podnoszą i silnik nie gaśnie)

:?

Macie jakieś pomysły? Czy w tym przypadku rzeczywiście może pomóc zmiana filtra paliwa i dolanie do baku środka czyszczącego układ paliwowy? (co i tak zrobię bo w końcu raz na jakiś czas zrobić by wypadało)



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: kawowy19 » czw wrz 23, 2010 16:28

lu21k, proponowałbym sprawdzić wszystkie weżyki podciśnieniowe i podstawe pod wtryskiem choć nie napisałes jaki masz silnik....



lu21k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 15, 2009 14:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: lu21k » czw wrz 23, 2010 20:08

kawowy jaki silnik napisałem dwa posty wyżej od poprzedniego



Awatar użytkownika
Prej
Żaneta Driver
Żaneta Driver
Posty: 305
Rejestracja: wt gru 08, 2009 11:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: Prej » pt wrz 24, 2010 09:33

lu21k pisze:- auto jeśli gaśnie to na rozgrzanym silniku
U mnie tylko na zimnym.

Macie jakieś pomysły? Czy w tym przypadku rzeczywiście może pomóc zmiana filtra paliwa i dolanie do baku środka czyszczącego układ paliwowy? (co i tak zrobię bo w końcu raz na jakiś czas zrobić by wypadało)
Jasne, u mnie (chyba) pomogło. Pamiętaj jedynie, żeby zachować właściwe proporcje specyfiku do paliwa. W większości przypadków leje się to na pełen bak. Oczywiście warto przed takim zabiegiem wymienić filtr paliwa, inaczej cały syf z niego pójdzie do silnika.

Daj znać czy pomogło.



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: p8pepe » pt wrz 24, 2010 09:48

lu21k pisze:jeśli zauważę że obroty wtedy spadają i puszczę hamulec mając cały czas wduszone sprzęgło to obroty się podnoszą i silnik nie gaśnie
Czyli rozumiem, że jeśli naciśniesz sprzęgło bez hamulca to obroty nie spadają? Jeśli tak to zainteresuj się serwem. Opis sprawdzenia znajdziesz na forum.



lu21k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 15, 2009 14:23
Lokalizacja: Poznań

Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: lu21k » pt wrz 24, 2010 16:19

p8pepe, z tego co zaobserwowałem to właśnie tak to wygląda, że nie gaśnie po wduszeniu samego sprzęgła.

ale nie bardzo rozumiem, czym mam się zainteresować?



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Gaśnie na zimnym silniku przy wysprzęgleniu

Post autor: p8pepe » pt wrz 24, 2010 18:10

Serwo, czyli wspomaganie układu hamulcowego. Wspomaganie następuje podciśnieniowo. Aby je sprawdzić musisz na zgaszonym silnku parę razu powciskać pedał hamulca. Powinien 'stwardnieć'. Przy wciśniętym pedale odpalasz silnik i powinien od razu opaść.

Nawet jeśli wydaje ci się, że jest ok to sprawdź przewód podciśnieniowy od przepustnicy do serwa pod kątem szczelności (idzie od przepustnicy do dużej, metalowej, cylindrycznej puszki zlokalizowanej koło lewego przedniego amortyzatora - tak właśnie wygląda serwo :) ) Jest tam zaworek. Powinien przepuszczać powietrze w jedną stronę (tak jak wskazuje strzałka na nim). Jeśli wszystko jest szczelne to prawdopodobnie on nawalił.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości