[Mk2] głosniki w desce rozdzielczej??!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

[Mk2] głosniki w desce rozdzielczej??!!

Post autor: J3L3N » czw maja 04, 2006 11:16

Mam pytanko i prosze o pomoc! mam u siebie w golfinie podłaczone głosniki w dziwny dla mnie sposób!Chciałbym je wymienic ale niewiem jak to pozniej podłącze!Z radia ida kable do głosnika w drzwiach a od głosnika w drzwiach idą przewody do głosnika w desce. I wszystko gra! A jak kupie inne głosniki w drzwi to jak podłączyc wtedy te na desce!Bo te co kupie niemaja takiego wyjscia!Chyba ze takie mozna dostać!?Moze mi ktos pomóc??


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » czw maja 04, 2006 16:03

moze masz poprostu polaczone je szeregowo lub rownolegle? czy chodzi faktycznie o jakies specjalne wyjscia? bo w zasadzie pierwszy raz o czym stakim slysze..
jesli kupisz glosniki do drzwi to sprobuj polaczyc je potem szeregowo z tymi z deski powinno w-tko dzialac, sam u siebie ostatnio podlaczalem 2 glosniki pod jedno wyjscie i przy okazji powymienialem wszystkie kable, wiec jesli nie jestes czegos pewnien to tez polecam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw maja 04, 2006 19:19

J3L3N pisze:Mam pytanko i prosze o pomoc! mam u siebie w golfinie podłaczone głosniki w dziwny dla mnie sposób!Chciałbym je wymienic ale niewiem jak to pozniej podłącze!Z radia ida kable do głosnika w drzwiach a od głosnika w drzwiach idą przewody do głosnika w desce. I wszystko gra! A jak kupie inne głosniki w drzwi to jak podłączyc wtedy te na desce!Bo te co kupie niemaja takiego wyjscia!Chyba ze takie mozna dostać!?Moze mi ktos pomóc??
Powiem Ci tak:
Kiedys w mk2 mialem fabryczna instalacje audio. Kable od radia szly do glosnikow w desce (kolory niebieskie z czyms... lewy i prawy roznily sie). Do tych kabli pod deska byly podlaczone rownolegle kable do glosnikow w drzwiach. Te mialy kolory zolto-czerwony i zolto-jakistam... W obu dziwach kable mialy takie same kolory (bo i po mialy by byc inne jak te w desce sa rozne, a te sa rownolegle z nimi polaczone...)
Mozesz spokojnie padlaczyc podlaczyc inne glosniki w drzwiach.
Jesli z tym "wyjsciem" chodzi Ci o gniazdo - takie jakie jest w fabrycznych glosnikach, to bedziesz musial pewnie obciac kostke z instalacji i zarobic wsuwki na kablach, albo chcac nie obcinac kostek - zrobic jakas przejsciowke czy cos w tym rodzaju.



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » czw maja 04, 2006 22:36

i nic sie z tym nie stanie? Rozumiem ze z tego kabla co idzie do głośników w drzwiach zrobic rozgałezienie i podpiac tez te z deski?? bo rozumisz w drzwiach głosniki maja 4 miejsca do podlaczenia a w tych co chce kupic maja tylko dwa:( i niewiem jak to podlaczyc jestem zielony w tym:P


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

bartas_pn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sty 31, 2006 19:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartas_pn » czw maja 04, 2006 23:04

prowadzisz kabel od radia do glosnika w drzwiach, podlaczasz jedna zyle, z drugiego miejsce od podlaczania (przy glosniku w drzwiach) puszczasz kabel do drugiego glosnika, podlaczasz do jednego styku, drugim stykiem idziesz (to juz bedzie trzeci kabel) do radia do tego wolnego styku
we w-tkich miejscach potrzebna Ci jest tylko jedna zyla kabla, ale lepiej nie bawic sie w rozdwajanie, puscic cale kable i korzystac tylko z jedenj zyly



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw maja 04, 2006 23:22

bartas_pn pisze:prowadzisz kabel od radia do glosnika w drzwiach, podlaczasz jedna zyle, z drugiego miejsce od podlaczania (przy glosniku w drzwiach) puszczasz kabel do drugiego glosnika, podlaczasz do jednego styku, drugim stykiem idziesz (to juz bedzie trzeci kabel) do radia do tego wolnego styku
we w-tkich miejscach potrzebna Ci jest tylko jedna zyla kabla, ale lepiej nie bawic sie w rozdwajanie, puscic cale kable i korzystac tylko z jedenj zyly
Co Ty za czary-mary kazesz mu robic ?
J3L3N pisze: bo rozumisz w drzwiach głosniki maja 4 miejsca do podlaczenia a w tych co chce kupic maja tylko dwa
Widocznie masz tam fabryczne glosniki, ktore maja rownolegle wyjscie np. na gwizdki.
Mam takie glosniki w swoim Mk3. Z tylu pod jedno gniazdo podlaczona jest kostka ktora idzie od radia, a pod drugie podlaczony jest gwizdek ktory jest (fabrycznie) zamontowany zaraz nad glosnikiem w boczku (wersja 3 drzwiowa).
Z przodu tez mam fabryczne glosniki z dwoma gniazdami, tyle ze pod nie podlaczona jest tylko jedna kostaka idaca od radia... Drugie gniazdo zosaje wolne.
Oczywiscie w desce tez mam gwizdki, ale podlaczenie do nich jest takie samo jak u Ciebie (o czym pisalem w poprzednim poscie).
Olej to, ze w glosnikach z drzwi masz "4 miejsca". One sa rownolegle polaczone, tak jakbys mial dwa... Podlacz nowe glosniki i bedzie ok.



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » pt maja 05, 2006 09:51

no tak ale jak te w desce potem podłącze??Wymienie te w drzwiach i podlacze no oki beda grac ale te w desce juz nie i chodzi mi o to jak je podlaczyc??te z deski zeby graly!!??

[ Dodano: 05 Maj 2006 09:52 ]
i prosze o nieskomplikowana porade:) bo jestem zielony:P


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt maja 05, 2006 10:10

J3L3N pisze:ze z tego kabla co idzie do głośników w drzwiach zrobic rozgałezienie i podpiac tez te z deski??
Zrob tak i bedzie ok.
Polaczenie bedzie takie samo jak w przypadku tego ktore teraz masz, bo podwojne gniazdo w glosniku jest rownolegle. Tak samo mogloby byc potrojne... Nie ma to znaczenia.
Podlacz + do plusa, - do minusa i bedzie gralo...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości