Non stop pali bezpiecznik stopu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: piotras84 » wt sie 24, 2010 22:20

Witam.
Wczoraj zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych, powodem był brak stopu. Okazało się że spalił się bezpiecznik (nr 13, 10A) Kupiłem cały komplet bezpieczników na CPN-nie i niestety jak go wymieniłem po włączeniu zapłonu i naciśnięciu pedała hamulca bezpiecznik spalił się. Wymieniłem więc kolejny bezpiecznik i to samo, jak wcisnę na hamulec od razu pali się. Co to może być, kiepskie bezpieczniki czy jest jakaś inna przyczyna?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: Qto » wt sie 24, 2010 22:26

Kiepskie bezpieczniki na pewno nie...czujnik stopu wymień, nad pedałem hamulca



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: piotras84 » wt sie 24, 2010 22:50

Qto pisze:Kiepskie bezpieczniki na pewno nie...czujnik stopu wymień, nad pedałem hamulca
Nad czy pod hamulcem? W którym to jest dokładnie miejscu?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: Qto » wt sie 24, 2010 23:01

Zależy jak patrzeć...może być pod, może być nad ;) Takiego ustrojstwa szukaj
Obrazek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: Zico63b » wt sie 24, 2010 23:48

Ja bym odpiął wtyk z czujnika i połączył przewody kawałkiem drucika - to wyeliminuje zwarcie w czujniku. Następnie bym odpinał PO JEDNEJ wtyki do lamp i znów sprawdzić.



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: piotras84 » śr sie 25, 2010 22:04

Dzisiaj odwiedziłem elektryka i Twierdzi że gdzieś jest zwarcie ale raczej wykluczył czujnik. Jutro stawiam go na cały dzień, elektryk ma podłączyć go pod jakieś swoje urządzonka diagnostyczne i szukać ów zwarcia. Mam nadzieje że pójdzie mu szybko:)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: Qto » śr sie 25, 2010 22:06

piotras84 pisze:raczej wykluczył czujnik
To albo wykluczył albo nie wykluczył :) Zico63b napisał jak sprawdzić czujnik...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: Zico63b » śr sie 25, 2010 22:11

A Kolega ma pewnie trzecie światło w klapie? Zapewne ma bo "Czwórki" mają, tak więc z wielkim prawdopodobieństwem może być przetarty przewód do klapy!
Bezpiecznik pali się nie natychmiast, więc nie jest zwarcie przed czujnikiem ale spali po naciśnięciu hamulca, więc dopiero na instalacji gdzieś za włącznikiem.
W Mk IV powinno być złącze do lampy w klapie, można odpiąć to złącze i czy bezpiecznik nadal będzie się palił. Złączka jest podobno na słupku C, to będzie chyba lewy?



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: perki » czw sie 26, 2010 10:45

Zico63b pisze:A Kolega ma pewnie trzecie światło w klapie? Zapewne ma bo "Czwórki" mają, tak więc z wielkim prawdopodobieństwem może być przetarty przewód do klapy!
Bezpiecznik pali się nie natychmiast, więc nie jest zwarcie przed czujnikiem ale spali po naciśnięciu hamulca, więc dopiero na instalacji gdzieś za włącznikiem.
W Mk IV powinno być złącze do lampy w klapie, można odpiąć to złącze i czy bezpiecznik nadal będzie się palił. Złączka jest podobno na słupku C, to będzie chyba lewy?

popieram . Zostawic czujnik w spokoju i zajrzed do kabli w tylnej klapie ( jak stoi sie na wprost tylu auta to po lewej strony . Lepiej zajrzec tam szybko aby te kable nie powpadaly glebiej bo wtedy iskra moze pojsc i bedzie nie wesolo



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: piotras84 » pt sie 27, 2010 18:52

Zico63b pisze:A Kolega ma pewnie trzecie światło w klapie? Zapewne ma bo "Czwórki" mają, tak więc z wielkim prawdopodobieństwem może być przetarty przewód do klapy!
Bezpiecznik pali się nie natychmiast, więc nie jest zwarcie przed czujnikiem ale spali po naciśnięciu hamulca, więc dopiero na instalacji gdzieś za włącznikiem.
W Mk IV powinno być złącze do lampy w klapie, można odpiąć to złącze i czy bezpiecznik nadal będzie się palił. Złączka jest podobno na słupku C, to będzie chyba lewy?
Kolega trafił w dziesiątkę:)
Rozebrałem tylną klapę, przejrzałem przewody i faktycznie dwa są przetarte w tej gumie która jest między karoserią a klapą. Ponieważ w tym miejscu przewody są mocno napięte pojechałem do auto-elektryka i stwierdził że pociągnie nową wiązkę zostawiając na tym zgięciu trochę luzu. Sugerowany koszt 150 zeta. Trochę może słono ale niech to będzie zrobione dobrze.
Dla kolegi oczywiście pochwała:)



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: perki » pt sie 27, 2010 19:15

mnie to kosztowalo 3 zl

odcialem pare cm tych kabelkow i wlutowalem do nich inne tak aby miejsca zlutowane nie byly na tym zgieciu , dodatkowo owinalem wsyztskie kable grubo tasma izolacyjna dzieki czemu na tym zgieciu kable sie nie beda zaginac . I zapewne ten elektryk zrobi dokladnie to samo . A nie bedzie wymienial kabli ktore ida przez pol auta ;) Nie trzeba byc zbytnim fachowcem aby to zrobic ;) a koszt mozna zamknac w 0zl jezeli znajdziesz w piwnicy jakies kabelki



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: Zico63b » pt sie 27, 2010 19:57

Cieszę się, że usterka wykryta!
A Kolega Perki bardzo dobrze pisze: Kolego Piotras84, jeśli tylko czujesz się na siłach i znasz już przyczynę - to filozofii z tym nie ma żadnej, dasz radę!
Pozdrawiam :okej:

Dopiszę tutaj: A na ile browarków to wystarczy, och! :piwka:
Ostatnio zmieniony ndz sie 29, 2010 14:22 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: piotras84 » ndz sie 29, 2010 13:30

Dzięki za porady :pub: Zwarcie usunięte, faktycznie czas jaki na to poświęciłem to ok. 10min



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Non stop pali bezpiecznik stopu

Post autor: perki » ndz sie 29, 2010 14:16

piotras84 pisze:Dzięki za porady :pub: Zwarcie usunięte, faktycznie czas jaki na to poświęciłem to ok. 10min

i 150 zl zaoszczedziles robiac to sam :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości