Diesel- jaką tankujecie ropę, gdzie i czy odczuwacie różnicę

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
izerix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 14:51
Lokalizacja: Poznań,Żnin,Bydgoszcz

Diesel- jaką tankujecie ropę, gdzie i czy odczuwacie różnicę

Post autor: izerix » wt maja 02, 2006 18:58

Witam. Mam pytanie do was drodzy posiadacze mk 2 diesel , lub turbo diesel . Jakie paliwo tankujecie , jakiej jakości , na jakich stacjach ?.Czy widzicie różnicę między paliwami różnych marek ? Na rynku pojawiła się masa paliw o podwyższonej czystości ,jakości . Jak to się ma według was w praktyce ? Ja zauważyłem otatnio , ze po wlaniu do mojego mk2 1,6 TD paliwa BP ultimate, silnik zaczął pracować ciszej, równiej, ma miły dla ucha świst i jest delikatnie mocniejszy .Spalanie minimalnie mniejsze, nie robiłem większych testów.Wczesniej tankowałem Orlen Verva. Jakie sa wasze opinie i spostrzeżenia ? Nie interesują mnie opinie tych co tankuja opałówkę , która niszczy silnik i środowisko ....
Ostatnio zmieniony wt maja 02, 2006 19:42 przez izerix, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » wt maja 02, 2006 19:09

Moim zdaniem na Vervie pracuje lepiej tj. ciszej , jest delikatnie mocniejszy..

Ale moze to tylko autosugestia :)



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » wt maja 02, 2006 19:18

Ja tankuje na nowej stacji JET i paliwko jest super. Zima przy -20 palił za 1 a stał na zewnotrz. Wczesniej tankowałem na ORLENIE i sie jezdzic nie dało. Czasami wleje jakas lepsza ropke. Ostatnio zalałem Shela i był mocniejszy ale jakim kosztem. Za duzo kilometrów robie zeby bulic za lepsza benzynke.



Awatar użytkownika
izerix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 14:51
Lokalizacja: Poznań,Żnin,Bydgoszcz

Post autor: izerix » wt maja 02, 2006 19:29

tak ,raz zatankowałem na JETcie i rzeczywiscie paliwo super , w dodatku za dobrą cene. To co było od razu zauważalne to jakby bardziej miekka praca silnika i na pewno był cichszy. Dobre odpalanie w mrozy . Było to paliwo , które zatankowałem jako pierwsze w procesie mojego testowania paliw.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt maja 02, 2006 20:24

tankuje Olej roslinny Lider price - spalanie to samo osiagi tez, dodatkowo piekny zapach frytk za mna :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 02, 2006 20:27

tankuje Olej roslinny Lider price - spalanie to samo osiagi tez, dodatkowo piekny zapach frytk za mna
i tak trzymac - skoro benzyniaki maja tansza alternatywe w postaci gazu to Wam tez sie cos nalezy ;) :pub:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
izerix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 14:51
Lokalizacja: Poznań,Żnin,Bydgoszcz

Post autor: izerix » wt maja 02, 2006 20:49

napiszcie cos wiecej na ten temat - wlewania oleju roślinnego... Trzeba jakoś auto przerobić ? Jak to dokładnie wyglada ?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 02, 2006 20:51

noooo Kolego... punkta za tego linka... ;)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=44997&start=0


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » wt maja 02, 2006 22:00

Moj wojek jezdzi na kujawskim MB 310 2.5D i nic mu nie dolega. Ale ja wole nie ryzykować. Mam motor po remoncie i nie chce robic mastepnego. Słyszałem ze sa jakiś opatentowane wtryski przystosowane do OR ktore go rozpylają lepiej niz seria. Bo jak wszyscy wiedza OR jest gestrzy.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt maja 02, 2006 22:29

A ja do swojego nie bede lał nic innego jak ON.Proste :bigok:

[ Dodano: Wto Maj 02, 2006 22:29 ]
djtom pisze:noooo Kolego... punkta za tego linka...
Sęp...



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » wt maja 02, 2006 22:32

Ja mojego goferka karmię Vervą :bigok:
a od czasu do czasu golfik dostaje mały dodatek do paliwka ;) w postaci jakichś uszlachetniaczy itp itd co smarują i jakieś tam inne bajki :P



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 02, 2006 22:44

Sęp...
żaden sęp - nie chce sie szukac wiec za odwaloną za kogoś robotę pkt się należy :bajer:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt maja 02, 2006 22:50

damian24 pisze:Moj wojek jezdzi na kujawskim MB 310 2.5D i nic mu nie dolega. Ale ja wole nie ryzykować. Mam motor po remoncie i nie chce robic mastepnego. Słyszałem ze sa jakiś opatentowane wtryski przystosowane do OR ktore go rozpylają lepiej niz seria. Bo jak wszyscy wiedza OR jest gestrzy.
A ja mam pytanie ....

Z PIERWSZEGO TŁOCZNIA ten kujawski ??


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Diesel- jaką tankujecie ropę, gdzie i czy odczuwacie róż

Post autor: mirass » śr maja 03, 2006 21:59

izerix pisze:Witam. Mam pytanie do was drodzy posiadacze mk 2 diesel , lub turbo diesel . Jakie paliwo tankujecie , jakiej jakości , na jakich stacjach ?.Czy widzicie różnicę między paliwami różnych marek ? Na rynku pojawiła się masa paliw o podwyższonej czystości ,jakości . Jak to się ma według was w praktyce ? Ja zauważyłem otatnio , ze po wlaniu do mojego mk2 1,6 TD paliwa BP ultimate, silnik zaczął pracować ciszej, równiej, ma miły dla ucha świst i jest delikatnie mocniejszy .Spalanie minimalnie mniejsze, nie robiłem większych testów.Wczesniej tankowałem Orlen Verva. Jakie sa wasze opinie i spostrzeżenia ? Nie interesują mnie opinie tych co tankuja opałówkę , która niszczy silnik i środowisko ....
ja tankuje tylko na NESTEA i jestem baaardzo zadowolony...palił idealnie zimą, choć stał cały czas na dworze i latem jest :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości