ściąga w lewo jak ujme noge z gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

ściąga w lewo jak ujme noge z gazu

Post autor: luxmad » ndz kwie 30, 2006 19:00

prosze o podpowiedzi bo nie wiem od czego zacząć poszukiwanie problemu , niedawno byłem na przeglądzie nie ma żadnych luzów na zawieszeniu, 4 opony są nowe nawet zamieniłem je miejscami żeby sprawdzić czy to nie wina opon i dalej to samo , hamulce też ok nie grzeją się , zbieżność ok bo też niedawno byłem i problem tylko występuje jak silnik nie napedza kół tzn jak ujme noge z gazu



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz kwie 30, 2006 19:03

ale na luzie? czy podczas hamowania silnikiem????
jesli podczas hamowania silnikiem, a wszytkie tuleje zawieszenia i sworznie masz ok, to zdaje mi sie ze sa to przeguby, jeden jest bardizje wywalony niz drugi i stawia duzo wieksze opór.....efekt taki sam jakby jeden klocek nie odbijał.....



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » ndz kwie 30, 2006 19:04

no ja mam podobnie przy swoim goferku :Chytry:
a mianowicie, jak wcisnę gaz do końca przy prędkości 100 km/h to ściąga mnie w prawo, a jak puszcze to w lewo :goof: i cholera wie co to jest bo też miałem wszystko przeglądane przez mechaników :crazy:



Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » ndz kwie 30, 2006 19:14

sas_gti pisze:ale na luzie? czy podczas hamowania silnikiem????
jesli podczas hamowania silnikiem, a wszytkie tuleje zawieszenia i sworznie masz ok, to zdaje mi sie ze sa to przeguby, jeden jest bardizje wywalony niz drugi i stawia duzo wieksze opór.....efekt taki sam jakby jeden klocek nie odbijał.....
efekt sciągania występuje w czasie hamowania silnikiem i z tym przegubem możesz mieć racje, w momencie skręcania w prawo na łagodnym łuku przy prędkości ok 60km/h występuje po lewej stronie ale tylko czasem efekt wibracji i chrupnięć i wyczuwam to pod nogami dość wyrażnie ale nie zawsze ale mianowicie przy maksymalnie skręconych kołach przegub nie trzaska więc jest to dziwne , czytałem kiedyś na forum że może to być wina starego smaru w przegubach



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 30, 2006 19:17

Ja miałem taki objaw w starej jetce ale auto byłu ciut czterośladowe. Jeśli auto nie walone z boku i niema luzów na końcówkach drążków kierowniuczych to jednak stawiam na elementy metalowo gumowe. Najprawdopodoniej tylna tuleja któregoś wachacza. Ew nierówno zjechane opony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » ndz kwie 30, 2006 19:18

Fox_00 pisze:no ja mam podobnie przy swoim goferku :Chytry:
a mianowicie, jak wcisnę gaz do końca przy prędkości 100 km/h to ściąga mnie w prawo, a jak puszcze to w lewo :goof: i cholera wie co to jest bo też miałem wszystko przeglądane przez mechaników :crazy:
ja mam tylko problem ze sciąganiem jak puszcze noge z gazu



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz kwie 30, 2006 19:42

Paweł Marek pisze:Najprawdopodoniej tylna tuleja któregoś wachacza
wtedy odpuszczenie gazu by tego nie powodowało tylko działo by sie tak cały czas.....
przewaznie jest to wywalona ktoras tuleja wahacza z przodu jak sa takie objawy no ale kolega mowi ze ma wszytkie ok......a poza tym teraz dopowiedzial ze jeden przegub wu chrobocze wiec ja stawiam na to....



Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » ndz kwie 30, 2006 20:00

sas_gti pisze:
Paweł Marek pisze:Najprawdopodoniej tylna tuleja któregoś wachacza
wtedy odpuszczenie gazu by tego nie powodowało tylko działo by sie tak cały czas.....
przewaznie jest to wywalona ktoras tuleja wahacza z przodu jak sa takie objawy no ale kolega mowi ze ma wszytkie ok......a poza tym teraz dopowiedzial ze jeden przegub wu chrobocze wiec ja stawiam na to....
to zaczne od sciągniecia gumowej osłony z przegubu, wyczyszczenia i włozenia nowego smaru chyba żeby to był przegub wewnętrzny lewy bo coś napewno wpada w wibracje i wydaje z siebie trzaski a zewnętrzny przegub na maksymalnym skręcie nie trzaska się łożyska z przodu w piastach są nowe więc to też nie to



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 30, 2006 20:13

luxmad pisze:włozenia nowego smaru
daruj sobie, jak już trzaska to trzeba wymienić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz kwie 30, 2006 20:42

mozesz to tak zgiadnowzoawac ze we dwie osoby robisz nastepujaca próbę.....
zaciagasz reczny i na jedynce probujesz ruszyc tak zeby buda przysiadala ale kola nie buksowaly....
wtedy ktos z boku lapie kolo i probuje wyczuc drganie , lub szarpanie.(tylko nie rusz bo rece straci)...
jak przegub jest mocno zuuzyty to widac to na oko, bez dotykania.....
a jak jest juz konkretnie wywalony to widac nawet z gory po otwarciu maski , ze jak buda przysiada to sie cala polos zgina, bo sa luzy na przegubach.
W zalezsnoci gdzie sie oska "składa" to przegub wew albo zew jest do wymiany.......pozdro



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » pn maja 01, 2006 17:23

Obstawiam końcówki drążka kier.


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 01, 2006 18:29

koncowki drazka kierowniczego.ok 30 zl sztuka , jak potrafisz to moze nie pojedziesz na zbieznosc pozniej po robocie pod warunkiem ze ustawisz tak jak bylo znaczy nie za daleko wykrecisz koncowke ani jej nie skrocisz. porownaj ze stara i dasz sobie rade, u siebie wymienialem z dwoch stron i prawa (fabryka VW AUDI- 260 tys przebiegu ma moje auto) byla w lepszym stanie niz ta ktora wymienial po lewej stronie poprzedni wlasciciel , co oryginal to oryginal :) a druga kwesia to ze ta oryginalna odkrecielm bez wiekszego problemu a lewa musialem ciac bochem bo nie miala zamiaru puscic .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » pn maja 01, 2006 21:29

yellow pisze:Obstawiam końcówki drążka kier.
nowe są :grin: ........................... pisałem że nie ma żadnych luzów cała zawiecha nowa tył też ustawiona zbierzność 2 razy sprawdzana , hamulce też nowe tył i przód

sprawdzałem luzy na przegubach zaciągając ręczny a druga osoba sprawdzała czy przeguby się dziwnie nie wyginają i jest wszystko Ok

moze jednak sprawdze ten smar w zewnetrzny przegubie bo może po tylu latach to już zrobiła się plastelina
sprawdze też zacisk lewy przód ale niedawno wymieniałem wszystkie hamulce i wszystko było ok
jak hamuje to auto zaczyna jechać prosto tylko jak się puści noge z gazu to ściąga na lewo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 167 gości