Bicie w kierownicy i czasem calego samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Bicie w kierownicy i czasem calego samochodu

Post autor: aphex » ndz kwie 30, 2006 13:29

Witam ostatnio zakupilem sobie alu 15 calowe na gumie 195/50 wywazone zostaly zadnego problemu nie bylo przy tym do momentu zalozenia. Po 80 km/h zaczyna bic kierownica ale tez nie zawsze wydaje mi sie ze jesli przed prosta droga skrece kolami w lewo to malo czuc tego bicia natowmiast jesli skrece w prawo to czuc tak bicie ze sie nie da trzymac kierownicy w rekach . Do tego jeszcze odczuwam ale nie zawsze jak caly samochod sie trzesie ale wtedy kierownica sie nie trzesie. Co to moze byc ??? Od czego mam zaczac ???


Vw Golf III 1.8 GL ABS

cyrixus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 20, 2006 14:41
Lokalizacja: Suwalki

Post autor: cyrixus » ndz kwie 30, 2006 13:32

Pewnie jedna z opon ma guza, poprostu jest krzywa. Ja tez mialem dokladnie cos takiego. Wymienilem opony na przedniej osi i problem znikna.



Mati_2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 14:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Mati_2 » ndz kwie 30, 2006 14:07

Nie wiem czy kupiles nowe czy uzywane fele, ale to moze byc wlasnie z opona jak kolega pisze, ewentualnie moze zastosowac na fele pierscienie centrujace jak nie masz, to moze byc wina, ewentualnie jezeli sa to fele uzywane moze jest gdzies lekko walnieta i wywazone moze byc dobrze, ale w czasie jezdy bedzie bilo.


Puławski klub VW: emotionvw.w.interia.pl

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz kwie 30, 2006 14:59

Sprawdz opony i śruby. Kumpel tak miał i sie okzało ze śruby były nie dokrecone - nasakra. Zacznij od opon, odkrec koło i przegladnij dokłoadnie bieznik opony. Nastepnie zobacz pierścienie i same felgi. Lecz gdyby była to felga to drgania pojawiały bys sie przy nizszych predkościach takze.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » ndz kwie 30, 2006 15:33

Sprawdze jeszcze raz na wywarzarce ale watpie by byly krzywe . Wywarzalem je dopiero po tym jak odczulem te bicia. Moze byc tak ze koncowki drazka kierowniczego jest luzny ??? Czasem wydaje mi sie ze kierownica czasem sama w lewo lub w prawo sie przesuwa przy lekkim chamowaniu nie ma takiej stabilnosci w reku. Dzis jeszcze zauwazylem ze chyba lekko zbierznosc walnieta eh na 13-tkach tego nie bylo !!!


Vw Golf III 1.8 GL ABS

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz kwie 30, 2006 15:43

po takiej przesiadce bedziesz odczuwał brak sterownosci auta.... przywykniesz...



Awatar użytkownika
Rafał G2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:04
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Rafał G2 » ndz kwie 30, 2006 15:47

Stawiam na opony, ale sprawdź czy nie masz na środkowym rancie felgi jakiegoś syfu (np. dużo błota) ja tak miałem i myślałem że mi samochód odleci do góry, bo tak mocno podskakiwał :D ale jazda była nieziemska, a stało się to dlatego, że moja fura zakopała się w błocie i zawisła na podwoziu :D



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » ndz kwie 30, 2006 15:51

nie no czysciutkie te fele blask z nich bije :D a moze zamiana miejsc ?? z przodu na tyl ??


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 30, 2006 16:17

tylko zamiana na probe przod tyl,inaczej nie dojdziesz a sworznie itp.zostaw w spokoju.lolega mial mk3 i bilo mu identycznie w autoryzowanym serwisie vw chcieli mu skrzynie biegow zmieniac haha a to opona byla.a pamietaj ze 195 nigdy nie beda po naszych drogach rowno smigac przerabialem to jak wpadlem w koleine to malo rowu nie zaliczylem.zamieniaj przod z tylem i zobaczysz moze odwaznik hu..o byl zamocowany i odpadl.do alusow sie przykleja i jak nie wyczyscil meczyguma dobrze felgi to moze odpadl po ... km. a teraz pewnie to niedotyczy twego vw ale w moim firmowym aucie tez tak mialem i padl wewnetrzy przegob powyzej 80 myslalem ze zwruce sniadanie tak trzeslo jak przyspieszylem do 95 jak reka odjol.mial bicie i przy tej predkosci bylo najbardziej odczowalne
Ostatnio zmieniony ndz kwie 30, 2006 16:23 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » ndz kwie 30, 2006 16:21

Tak zrobie po weekendzie odezwe sie wkoncu poco sie w koszty wprowadzac


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
BeBe_1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 12, 2006 16:54
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: BeBe_1 » ndz kwie 30, 2006 21:22

A czy takie pierścienie osadcze od wewnątrz felg (felgi) są OK?



andrew-buj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sty 05, 2006 22:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: andrew-buj » pn maja 01, 2006 14:51

Witam.Czy masz dobrze dopasowane alufelgi do piasty.Bo jeśli między krawędzią wewnętrznego otworu alufelgi a krawędziom piasty jest duży odstęp to są potrzebne pierścienie centrujące. Koledze przy sprzedaży nowych alusów mechanik zapomniał założyć pierścienie i przy 80-90 km/h miał drgania kierownicy, po powrocie do warsztatu mechanik założył mu pierścienie i jest teraz o.k. Różne rozmiary i materiały z których są zrobione te pierścienie można kupić na aukcjach internetowych.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt maja 02, 2006 14:29

powiem tak jak przeczytalem ten post sam sprawdzilem u siebie pokonujac zakret 140(troche ostry bo mi wlosy deba stanely) i tez trzeslo kierownica pojechalem wywazyc kola i tosamo ale jak jeszcze raz pojechalem do meczy gumy aby tylne wywazyl jak reka odjal.wiec moze i u ciebie tak trzeba.



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » czw maja 04, 2006 00:20

zdiagnozowalem problem !!!
w przednim prawym kole brak wkladki centrujacej :D ot cala sprawa a ja juz myslalem ze koncuwki sa skopane lub z guma cos nie tak !!!
:majkel: :pub: :pub:


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości