Turbo arl do ahf

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
leszekrs6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 01, 2010 15:33
Lokalizacja: madryt alcorcon

Turbo arl do ahf

Post autor: leszekrs6 » wt sie 03, 2010 23:35

Witam wszystkich . Mam pytanko, czy turbo od arl-a oraz IC od asz-ta podniosą znacząco moc w silniku ahf.AHF po wirusie i na wtryskach 216. Wiem że IC od asz-ta jest prawie identyczny jak od ahf -a. ale suszarka jest dużo wydajniejsza. Drugie pytanie czy jest jakiś dopuszczalny luz na wirniku w suszarce. W tej co posiadam od arl-a jak złapie wirniki po obu stronach to jest wyczuwalny luz .Jak naciskam wirnik po stronie zimnej to po stronie gorącej się delikatnie podnosi i na odwrót.Jest to wyrażnie wyczuwalne .Auto śmigało na niej normalnie dodam że wirniki nie ocierają o obudowy i nie wydawała żadnych nienaturalnych odgłosów .



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo arl do ahf

Post autor: wesol » śr sie 04, 2010 07:03

turbo okej z opisu wynika ze ma delikatne luzy dopuszczalne. Co do IC to wypadaloby dac cos wiekszego i wykozystac potencjal turbiny i wtryskow.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
camaro23v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 05, 2009 12:22
Lokalizacja: śląsk

Turbo arl do ahf

Post autor: camaro23v » śr wrz 01, 2010 19:23

Spytam w tym temacie...bede chciał zamontować u siebie turbo z ARL do AHF. Wiem, ze potrzebna jest jakas szybkozłaczka.

Czy jest w stanie lub ma ktos na sprzedaz takowa szybkozłaczke lub czym mozna ja zastapic.

Chcialbym miec wszystko skompletowane przed oddaniem do mechanika aby tylko przelozyl turbiny. Za bardzo nie moge sobie pozwolic aby autko zbyt długo stało w warsztacie???



rav_tdi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:55
Lokalizacja: Gdansk

Turbo arl do ahf

Post autor: rav_tdi » śr wrz 01, 2010 21:36

Jest ci potrzebny tzw wąż czerwony ARL/ASZ, szybkozłączke zakładasz na muszle zimną, a druga str. ucinasz i zaciskasz opaską na "dolocie"

O wąż pytaj najlepiej handlarzy, np. takich co mają na alledrogo wystawione turbiny lub kpl. silniki asz/arl itp.

Dodam, że sama zmiana turbiny nie wiele pomoże/da, ale to możesz sobie doczytać co i jak.


SCIROCCO 4 EVER D BEST!!

Awatar użytkownika
camaro23v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 05, 2009 12:22
Lokalizacja: śląsk

Turbo arl do ahf

Post autor: camaro23v » śr wrz 01, 2010 21:43

Ok.

Powiedz mi która strone zakładam na turbo...ponizej przesylam link do aukcji. Z tym ze z ten wąz jest uszkodzony ale i tak musialbym go obciać.
Tylko nie wiem z której strony jest uszkodzony.

http://allegro.pl/rura-waz-tuning-arl-a ... 53960.html" onclick="window.open(this.href);return false;

po zmianie turbo oczywiscie bedzie rowniez zmiana programu



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Turbo arl do ahf

Post autor: Cinek » czw wrz 02, 2010 10:18

na turbo idzie ta węższa strona. bez zapinki


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Turbo arl do ahf

Post autor: Cinek » czw wrz 02, 2010 10:19

a nie lepiej ci kupić takie coś, niż kombinować z wężami ? http://allegro.pl/przejsciowka-redukcja ... 14905.html" onclick="window.open(this.href);return false;


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

jagod
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob sie 25, 2007 14:32
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Turbo arl do ahf

Post autor: jagod » czw wrz 02, 2010 10:27

Dokładnie, przejściówka wystarczy, ja tak mam u siebie, zrobiłem 10tys. km i nic się z nią nie dzieje, także polecam!



Awatar użytkownika
camaro23v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob gru 05, 2009 12:22
Lokalizacja: śląsk

Turbo arl do ahf

Post autor: camaro23v » czw wrz 02, 2010 11:57

Kurde, a ja szukałem tego na allegro i nie mogłem znaleźć. Teraz juz wszystko jasne dzieki kolego :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości